|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:44:28   
Felly RR
Како што пиша Виктори - ништо не е сигурно кај нас. И јас еве толку години работам, а пак стравувам - кога ќе ми го дадат новиот договор, како ќе биде наредната година...user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 726
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:45:11   
maki1
jas sum piela dodeka doev samo sto tuka se vika Takiflu,i toa normalno so dozvola od lekar.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 727
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:45:41   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

До следната недела..
ептен ми е тешко затоа што ме фатија скроз неспремна, минатиот месец кога се намали работата ме тапшаа по рамо дека никој не си оди така лесно од фирмава, и еве за еден месец што се дешава. нема ништо сигурно...само свое!


Мацо не се нервирај, ќе излезе нешто, значи ситуацијава е сегде сраuser posted image . Таман нешто се средило друго те мава по глава... Аман јас се изнервирав user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 728
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:47:23   
Viktori
Да да, и мене кај и да е толку ќе ми биде....
Од 10 саати, на 6, а од април 3 ќе ми останат. И да не престанам да работам, ќе ми останат малку пари за 3 саати па ќе морам да барам нова раб.
Во мојот случај, знаев дека така ќе испадне, ама не требаше на почетокот на годинава, туку на крајот...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 729
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:52:35   
arh_diz
Maca ne se razocaruvaj ,ke si najeds podobra rabota.I spored zakonot vo MKD mislam deka treba da ti isplatat tri plati
I kaj mene e mnogu tezok period okolu rabotata M e mal go nosam nego koga treba samo da ne ja izgubam rabotata .A vo gradinka nemozam da go zapisam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 730
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:54:27   
Tanjat7880
SREKEN RODENDEN na kuklata Rina!!!


Maca,zalam za toa shto ti se slucuva,jas po 9godini rabota dobiv otkaz i mislev svetot propadna no eve tuka sum i edno neshto znam a toa e deka od doma nikoj nemoze da te izbrka a shto e nashe ke si dojde samo trpenie treba.
E samo da ve predupredam pri baranje rabota preku NET,jas imav strashno iskustvo,na oglas od poznata firmicka skopska prativ CV vo koe neli imam ime prezime,adresa,tel.broj a i slika,no firmata ne barala rabotnik tuku eden pcihopat na toj nacin maltretiral devojki,zeni...taka da predpazlivo

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 731
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:54:49   
Maca25
Кај мене моментално е лошо што и мм не работи, работи само на проекти, и еве го сега е дома без работа.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 732
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:55:38   
Luci
И кај мене на работа исто user posted image Колегите од другите град, од кај што е управата уште немаат земено кеш плата за јануари(ни даваат иначе дел кеш дел преку банка и тоа најдоцна до 20-ти, а за јануари земав плата на 29-ти февруар што до сега никогаш не се случило толку да се касни)И има списоци за отпуштање, 8-10 луѓе, само газдата знаел и никој друг. Оф леле има да се шекнам ако ме отпушти жими се, ама искрено се надам дека нема зошто го прашав што планира за дуќанот во Скопје и рече дека нема никогаш да го затвори....ама ќе видиме времето ќе покаже. А за платата, само Господ еден знае кога ли ќе ја земам за февруарuser posted image

< Поракaта ја уредил luci -- 14.3.2012 9:59:48 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 733
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 10:10:10   
Calypso
Sreken rodenden na kuklata Rina, golema da raste! Vrsnici se so mojov, moze i na GAK sme se videle ili razminale, ako se poragjase tamu (ako si od Skopje)user posted image

Maca, zalam za rabotata, iskreno ti posakuvam da najdes sto poskoro nesto podobro! Znam kolku e tesko za rabota, i jas sum vo istata kasha, ushte vo dilemi dali svoe da otvoram, dali kaj drug da rabotam... ama kaj nas e ziva srekja da najdes em dobra, em pristojno platena rabota... kje si pochekame izgleda ushte nekoe vreme dodeka da go gledame toj filmuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 734
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 10:28:33   
rina13
fala calypso neka mu e srekjen rodendenot I na tvojot bebush,od Sk sum ama se porodiv vo Remdika.
Inace realno za rabota u nasava zemjicka sekoj gleda do maksimum da iscedi od tebe a sto e mozno pomalku da te plakja.Realno sam svoj gazda e najubavo,moozda malku povekje ke se pomacis ama trudot ke ti se isplati.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 735
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 10:48:06   
temjana
Мацо многу ми е жалuser posted image знам како се чувствуваш верувај ми. За жал и кај нас на работа не се знае што ќе биде ама бидејќи оваа неизвеснот трае веќе долго време навикнавме па дури и ни е сеедноuser posted image Заклучокот е дека нашата држава полека но сигурно пропаѓа, а ние обичните смртници сме сигурните жртви. Кај и да е ќе почнеме да ги собираме документите со мм и да аплицираме за иселеничка виза за Канада или Нов Зеландuser posted image Не се лажеме дека таму ќе ни биде како од бајка особено на почеток кога ќе работиме се и сешто, но се надеваме дека барем на идните поколенија ќе им овозможиме подобар живот

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 736
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 10:54:58   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

Мацо многу ми е жалuser posted image знам како се чувствуваш верувај ми. За жал и кај нас на работа не се знае што ќе биде ама бидејќи оваа неизвеснот трае веќе долго време навикнавме па дури и ни е сеедноuser posted image Заклучокот е дека нашата држава полека но сигурно пропаѓа, а ние обичните смртници сме сигурните жртви. Кај и да е ќе почнеме да ги собираме документите со мм и да аплицираме за иселеничка виза за Канада или Нов Зеландuser posted image Не се лажеме дека таму ќе ни биде како од бајка особено на почеток кога ќе работиме се и сешто, но се надеваме дека барем на идните поколенија ќе им овозможиме подобар живот

Potpis,odsekogash sum vikala deka nikogash nema da odam vo druga zemja po LEB,imam dve race,zdrava sum prava sum i tuka mozam da uspeam no eve so moite 35godini i misla za deteto go menuvam satavot

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 737
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 11:28:33   
JovanaJ
Zdravo i od mene....vi posakuvam na site ubav i prijaten den. user posted image
Maca, mnogu mi zal za toa sto ti se slucilo. Ne se nerviraj i ne se obeshrabruvaj. Znaes kako vikaat, sekoe loso za dobro e.
Iskreno se nadevam deka ova sto ti se slucilo e za nesto mnogu podobro sto sleduva...user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 738
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 11:36:00   
Yummy Mammy
Lele sto se slucuva?!?!?! Denes Maco ti si treta sto slusam deka ostanala bez rabota. user posted image user posted image user posted image Strasno...
Sekoe loso se vraka so duplo dobro, zatoa ne se sekiraj, ne se obeshrabruvaj, i normalno ne se otkazuvaj, moras da baras nesto podobro i podobro i podobro... sekogas podobro i posigurno od prethodnoto...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 739
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 11:49:17   
Yummy Mammy
I Maco ne si edinstvenata http://on.net.mk/zabava/televizija/diskaveri-go-otpushti-bear-grils user posted image
Da se nasmeeme de malku... Udri brigu na veselje...


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 740
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 12:28:23   
Cipi Ripi
Zdravo i od mene. Me pogodi ova sto go citam deka Maca ja izbrkale od rabota. Tocno znam kako se cuvstvuvas, mene me izbrkaa trudna, znaci so bebe na pat jas ne mozam da zemam porodilno i nemam nikakvi primanja. Plus so trista komplikacii niz cela bremenost. Srekja sto kolku tolku zema mm plata. I da ne se mama i tato ne znam kako bi preziveale. Jas se nudam da ti pomognam za rabota, ako slusnam za nekoe mesto normalno, samo da mi kazes sto sakas, ako slusnam nesto odma ke ti kazam.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 741
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 12:47:19   
mama toci
Maca,bas mi e zal,znam kako se custvuvas,samo sto se vrativ od porodilno za edna nedela me izbrkaa,bev zrtva na megusebni igri.Prvite dve nedeli ne bev ni svesna,a posle sleduvase period nauser posted image user posted image .No sekoe loso za dobro e,veruvaj mi

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 742
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 15:09:56   
Ikana
Uzas, uzas, jas kaj sum nevrabotena pa i se pomalku dobivam rabota....
Otkoga drobam deka vo drzavava nema leb, ama koj da me slusa, i jas budala sto ostanav tuka, nema nikad da si prostam!
Aj moze gospod kje bide dobar i kje dade nesto, da se poraduvame....Drzi se Maca, bidi jaka, posle dozdot sonce doagja....
user posted image user posted image user posted image
Srekjen rodenden na detenceto na Rina!!!!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 743
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 15:25:39   
Maca25
леле срцка, камо да е така...освен нина никакво сонце не ме огрејало овие 4 години.
Дури и мислам дека сум направила голема утка со факултетот.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 744
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 15:30:27   
JovanaJ
Maca, znam deka uzasno se cuvstvuvas, ama ne se razocaruvaj. Sigurna sum deka ke se najde nesto drugo mozebi i podobro. Nikogas ne znaeme sto ne ceka...
A za fakultetot, pa ne sekogas e bitno sto imas zavrseno. Eve vo firmava kade sto rabotam ima luge od razlicni profili.
Neznam sto fakultet imas, ama vazno go imas i imas pogoemi sansi vo odnos na drugite sto nemaat...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 745
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 15:48:33   
mamicka77
ajde i jas konecno vo dnevna da stasam  da vlezam sinoke ja vodevme M  na lekar i kazaa deka i e vospaleno grlceto  i i dadoa cefaleksin pa ke videme kako ke bide sinoke kako poarno bese ne kaslase ama pak ista burna neprespiena nok preska ja izbanjav ja uspav i otidov do grad da zavrsam nekoj raboti a sveki videla ke se razbudila  M i ne da ja uniska pak da zaspie nego ja zemala i muabet i pravi a na deteto mu se spie od kontakt me izvadi i zvonam pred da si pojadam od grad vikam spie li M ne vika te ja do mene nejka da zaspie niska niska i nejke da zaspie a znam deka e pocnala da i zbore  srce na baba milo drn drn i ona se e rasenila taa samo toa ceka da pocnes da i zbores i nema spanje pa koga si dojdov lom ja napraviv i kazav deka si idam i zemala ja umotala u kebeto i ke ja uspiva samo lice da napravi   vednas i ja zemav i ja uspav  i eve ja spie

izvinbete za golemiot post ama morse na nekoj da se poplakam bidejki uste ne mozam da se smiram


< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 14.3.2012 15:54:25 >

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 746
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 15:58:29   
ivoni4ka
zdravo i od mene jas eve 5 god kako sum diplomiraa i uste nema rab za mene se ceka promena na sistematizacija koja koj znae koga ke bide abe se seknav veke odvreme na vreme depresija me faka za toa oti sum doma bez rabota parazit sram mi e veke ama kuklickava da napolni 9 meseci zivi i zdravi ke trazam rabota abe bilo sto samo nemozam veke puknav se osekam deka nekoj ke mi prefrli ako si kupam nesto za mene prethodno moite sega mm ama znam deka nema da bide taka ama ete misla me ubiva

_____________________________



(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 747
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 15:58:38   
kikicka
ее и јас да се ижалам ПАДНАВ на испитот и аман кој ке полага пак сега наместо 5 јас 6 туу е мнг ама ајде дај веќе да завршувам оти ни факс не го бива како што тргнал иззгелда готов е ке го затвараат.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 748
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 15:59:47   
ivoni4ka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

леле срцка, камо да е така...освен нина никакво сонце не ме огрејало овие 4 години.
Дури и мислам дека сум направила голема утка со факултетот.


traj na koj kazuvas abe utka mi e poal zivot od sredno pa faks pa nekoi privatni raboti i se vikat nadesta posledna umira ama mojava veke me napusta

_____________________________



(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 749
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 16:03:48   
arh_diz
Mamicka77 relax malku nemoras da ja napagas tolku svekrva ti , moze navistina ne i se spielo .Nespijat decata sekogas isto a i podobro e denje da e budna noke da ti spie.


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 750
Страница:   <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?