|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 20:44:53   
Mammi
Потпис на ова горе. Јас се смеев на дешавкиве од Беатрис и Икана и мм ме гледа и се чуди што ми станало.
А сега не е фер се изнасмеав и малку ми спласна лутинава. Имено, денес се стресив кога видов кафеав исцедок, како темна крв ли секрет ли кој знае што чудо ќе да беше и фино лепо се јавувам кај бабицта да си прашм и ми вика болки во грбот иаш и мн крв? Јас и викам не. Она , аха значи не е абортус , немаш потреба од прелед. Леле кога сум се вжарила, ми доаѓаше да ја земам од таа масата и да и го ставам тој микрофонот околу вратuser posted image . Дијагноза преку тел со два збора. Мене од време на време ме здоболува, еднаш малку прокрварев и значи да си умрам за да ме прегледаат? а едно одење на приватен доктор е 300 и кусорот евра е сега плус дијагнози ово оно 800 кусурот евра кај да им ги најдам? И сега да си се секирам и да шетам како една т.н Најлепша тако звана сама што си шеташе шекната пред трговски во 90те. Кој е во трудничи, посттруднички или ПМС хормонски поремечај, трк со мене да им дотерам памет како тие ни еден преглед до средина на 4 месец не даваат. user posted image user posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 1101
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 21:12:29   
Dreamline

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Драги мои, туку што ми јавија дека сум ја добила работата од компанијата за која што бев интервјуинирана на 1ви Март, така да пролетва ќе ја напуштам државава, многу сум возбудена по мајка ми вие сте следните кои дознаваат,ајде сега само држете ми среќа кога ќе се влечкам по нашиве институции по документи.Пресреќна сум!



Olivia...jas sum prilicno nova na forumot...i bas gi citav momentalno tvoite postovi na druga tema.. sakam da ti cestitam i da ti posakam uspeh vo novata rabota i noviot zivot sto ti sleduva. Ti si navistina hrabra zena...i zapamti: Gospod nikogas ne zatvara edna vrata pred da otvori druga... So sreka user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1102
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 21:56:34   
Felly RR
Olivia, честитки за тебе. И за сите што си чекаат - да слушнат убави вести.
Јас еве пред 5 минути, дознав една нова вест, и се разочарав. Сите само на збор ветуваат да помогнат.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 1103
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 22:53:38   
Felly RR
Јас немам дома на кога, па пак овде да си се поплачам. Значи колку и да си велев дека нема премногу да се надевам, пак тотално се изнервирав и се разочарав. Значи никој не гледа колку и како работиш, колку се другите задоволни од тебе, на никој не му е битно дали имаш положен државен испит или не, дали имаш работно искуство или не - туку битно е само да ги имаш правите луѓе, и работата е твоја.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1104
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 23:36:11   
Olivia
Јас полека се прибирам од возбудата, конечно ја осеќам среќата пак дека е со мене, па после се мислам крајно време беше да се средам, ви благодарам на сите за честитките и подршката!


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1105
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 8:16:03   
Annet
cestitki olivija,ajde so sreka sega natamu,da si najdeme site ubavi raboticki i da ni e uste poubavko,bas mi e milouser posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1106
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 8:23:30   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ej annamolly te vidv vcera vo park ( do dusa te vidov koga si odese od park ) so detetnceto i kutrenceto vo kola user posted image Si cuvate i kutre a?
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Си се качуваат кај ќе стигнат, Икана. И да видиш како си се снаоѓаат, на возрасен човек не би му текнало тоа.
Филип се качува по тросед, па на маса (кај свеки, дрвена е), па на фотеља, па од страна кај рачките се држи за комодата и така се симнува. Како пајак.
А ова Марко си го замислувам како се поткачува на камион и си се изнасмеав user posted image





Да, имаме куче. Па што не дојде да ми тропнеш на прозор да се видиме :)
Ајде стави една слика од тебе да те видиме како изгледаш, па ако се сретнеме некаде да се познаеме.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1107
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 8:23:34   
dostickage
Olivia ne zaboravaj "Sreca prati hrabrije".
Respect i samo napred.Se kje bide super.
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1108
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 8:31:13   
AnnaMolly RR
Честитки, Оливија! Ти посакувам успех со новата работа!
user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1109
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 8:59:20   
Maca25
Честито Оливија!!! Ти посакувам што побргу да собереш документи и да си ја бараш среќата надвор!!! не дека не ти е тука среќата, ама...user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1110
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 9:07:22   
vezilka RR
Добро утро девојки, како сте ми? Olivia Честитки за новата работа, ти посакувам многу успех.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1111
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 9:25:39   
Beatris
Хелоу женски, ајде станувајте празна ни е дневнава, гарант дека нема кафе ставено user posted image  Еве сега јас ке ја средам таа работа user posted image  Повелетеее
user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1112
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 9:31:29   
penelopa
user posted image Добро утро, ете конечно ни дојде и официјално пролета... user posted image
Оливија честитки и од мене само убави работи да ти се случуваатuser posted image
Беатрис а што е со кафево со шлаг- јас колку што знам сите сте на диета...ова изгледа ко за мене со шлагче и шеќер и млеко....мммммuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1113
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 9:37:32   
kikicka
user posted image за нас само нес и водаuser posted image јас уште појадувам една круша неможам да изедам големаа ваа user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 1114
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 9:45:21   
Beatris
Пенелопа нема шлаг де, тоа пена од млекцето само user posted image  Кикичка пази да не се прејадеш user posted image  Него да не има некој што ќе шета накај центар денес да се дружиме на кафе?

Јас по сабајле да си прашам, некако ич не ми се седи на биро

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1115
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 9:48:22   
kikicka
user posted image зезај ме ти само ти си ја истера ание уште 2 недели казна user posted image убава мидојде крушава

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1116
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 10:24:54   
Џесика
Ај добро утро , јас доручкував и сега пијам кафе, ОН е во градинка... еј, огреа сонце, сега свеки ќе се симне доле, ќе праам журки сега од посабајлеuser posted image ајде частам баклава
user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1117
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 10:29:02   
arh_diz
Dzesika daj nesto zestoko da me smiri ili uspie user posted image ne sum mnogu po blagouser posted image .Mi stignaaa rezultatite od ispituvanja pak moram Kleksan inekciii user posted image duri 20 uf

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1118
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 10:31:21   
Beatris
Леле баклавава мислам, можеше ли да биде повпечатлива user posted image user posted image user posted image  Овде пола рр е на диета, го мрзи Жан Митрев од дното на душата, она вакви работи ц ц ц.

Абе лиги ми течат, буквално, почна устава со плунка да ми се пуни user posted image  Не ја отварам темава додека не се смени страна user posted image user posted image user posted image

И што сеа никој не шета негде накај Центар?????????

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1119
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 10:32:47   
mamicki
Леле, денов со шок ми почна! Влегувам во дневнава, и кога ми рипна в лице тоа баклавата на Џесика!user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1120
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 10:34:39   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Леле баклавава мислам, можеше ли да биде повпечатлива user posted image user posted image user posted image  Овде пола рр е на диета, го мрзи Жан Митрев од дното на душата, она вакви работи ц ц ц.

Абе лиги ми течат, буквално, почна устава со плунка да ми се пуни user posted image  Не ја отварам темава додека не се смени страна user posted image user posted image user posted image

И што сеа никој не шета негде накај Центар?????????

Да пукнете шо додека ја јадев манџа од зелка со кромид, вие лепевте торти од 600 килаuser posted image јас ќе дојдев во град да не си го заебев коленото, едвај одам, а и се пресоблеков во тренерки, требаше да идам на кафе со другарка ми и ми откажа, па така уфирцана си се вратив дома и си шиев чорапчиња, испадна дека се средив за да го однесам детето во градинка...

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 20.3.2012 10:35:25 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1121
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 10:42:24   
maki1
Eve jas stavam dorucek za site vas sto ste na diete.Povelete.




user posted image

user posted image



_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1122
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 10:54:36   
bombica
Хелооо женски!!! Абе кај гледате баклава user posted image Јас само овошјево од Маки го гледамuser posted image

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 1123
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:12:49   
kikicka
Не се лажи да одеш на врв од страницатаuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Хелооо женски!!! Абе кај гледате баклава user posted image Јас само овошјево од Маки го гледамuser posted image




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1124
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:14:27   
Џесика
Еве ви на, почна нова страница, се повикува Беатрис да влезе во дневна!!! Да не ставам сега слика од тулумби и индијанки user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1125
Страница:   <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali bi go pustile vaset_o polnoletno dete da raboti vo stranstvo?

Da (40%)

Ne (60%)

Mozebi (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!