|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  50 51 [52] 53 54   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:49:45   
kikicka

user posted image

Еве од мене за Младенци ке частам ама не за нас туку за брат ми и снајку денес слават малденци .




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1276
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:54:13   
Ikana
Јас сосема заборавив дека денес е Младенци! ПА јас сум младенка оваа година! Еве од мене, во име на празникот!
user posted image
user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1277
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:55:24   
kikicka
Фели не ти требаше ова слика АХХХ Ова не тестирате нас леле ке збрлавам од сликава ...одам јас да шетам мнгјадење овде.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Леле, Mammi, да ти кажам, што убави сликчиња сум нашла, на една страна. Здивот да ти застане од убавини. Ама остај не смеам да ставам, пола РР е на диета, нека ти каже Виктори што закани доби за една Нутела.
Еве во твое име честам едно Eastermisu
user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1278
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 12:12:56   
mama_sk
Temava mora da se zabrani za bremeni, me fati strv od slikive, kogo da pratam sega po jagodi? user posted image
Tuku da ve prasav nesto tuka zatoa sto ne najdov soodvetna tema a sigurno znaete... Kako e redot za Mladenci, se kanat gosti ili sami si doagjaat ne kaneti?!? user posted image fala i pozdrav user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1279
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 12:19:05   
rina13
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zenicki sto dietisate.jas ne vi stavam hrana u sobava za da ve podrzam moralno.Odamna se prostiv so dietite I kilogramite,sega izgeldam onaka kako sto bi trebalo, koga jas gi simnuvav znaete kako se motivirav bevme vo klas u sredno 24 zenski I jas so moite 67 kg bev najdebelauser posted image user posted image nz kako ama se pogodi site ostanati da se slabicki I si rekov na sebe nema da prekinam so pazenje na ishrana I so vezbanje(fitnes,roleri,tocak)se dodeka ne se poglednam vo ogledalo eden den I ne si recam sebe si da toa sum vistinskata jas I mi se svigja toa sto go gledam vo ogledalo.Po bremenosta mn brzo si ja vrativ kilazata sega sum 57 kg a viskoka 170cm I se trudam da ja odrzam kilazava.
vi pustam mnogu pozitivna energija I posle dietata da si prodolzite so zdrava hrana I nikogas povekje nema da gi kacite kilogramite.Sekoj pat koga ke osetite kriza za hrana zastanete pred ogledalo(kaj mene ova proagjase)ke mi se prijade opasno ke zastanam pred ogledalo ke si gi videv miselinkite(spojlerite)ke se zainatev I ne kasnuvav nisto pa koj e posilen saloto ili jas.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 1280
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 13:29:13   
maki1

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Чим си е веселка сигурно ви се забите !
ИЗВОРНА ПОРАКА: maki1

Dobro utro i od mene,jas ke zemam bokal kafe ako nekoj svari.cela vecer ne sme spieni ,M mi kaci T i eve ja sega si igra ama go cekam mm da dojde i da ja nosime na lekar.Od sto nastina neznamuser posted image user posted image user posted image user posted image .




Eee Kikicka kamo da bea.se vrativme od lekar i ni rekoa deka grlceto i usite i se vospaleni i ni dadoa prvo da probame so cepcinja,ako ne soantibiotik.Sega spie t i se namali pa ke vidime.Inaku neka im e cestito Mladenci na site sto si slavat.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1281
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 13:32:20   
maki1

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zenicki sto dietisate.jas ne vi stavam hrana u sobava za da ve podrzam moralno.Odamna se prostiv so dietite I kilogramite,sega izgeldam onaka kako sto bi trebalo, koga jas gi simnuvav znaete kako se motivirav bevme vo klas u sredno 24 zenski I jas so moite 67 kg bev najdebelauser posted image user posted image nz kako ama se pogodi site ostanati da se slabicki I si rekov na sebe nema da prekinam so pazenje na ishrana I so vezbanje(fitnes,roleri,tocak)se dodeka ne se poglednam vo ogledalo eden den I ne si recam sebe si da toa sum vistinskata jas I mi se svigja toa sto go gledam vo ogledalo.Po bremenosta mn brzo si ja vrativ kilazata sega sum 57 kg a viskoka 170cm I se trudam da ja odrzam kilazava.
vi pustam mnogu pozitivna energija I posle dietata da si prodolzite so zdrava hrana I nikogas povekje nema da gi kacite kilogramite.Sekoj pat koga ke osetite kriza za hrana zastanete pred ogledalo(kaj mene ova proagjase)ke mi se prijade opasno ke zastanam pred ogledalo ke si gi videv miselinkite(spojlerite)ke se zainatev I ne kasnuvav nisto pa koj e posilen saloto ili jas.user posted image user posted image user posted image



Se oglasuvam.i jas brzo si se vrativ na kilazata ,duri mislam dek ami fali nekoe kilce da izgledam poubavo,vaka epten slaba.Ama ko sto vika rina13,se e do jaka volja i do ishrana,ama ne samo tie 3 nedeli tuku da stane del od sekojdnevieto.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 1282
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 13:35:26   
Beatris
Епа и ја у принцип никад немав проблем со килажа, јадев нормално, ама и доста спортував, возење ролери, power-plate, фитнес итд. комбинирано, и нормално дека кога престанав со тоа, а плус и бремена ми се залепи се на мене. Ама ајде почна се тоа да се симнува, се гледа крајот user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 1283
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 13:46:14   
Snowhite RR
Добар ден женски. Како овој втор пролетен ден а? Конечно пролет
Туку ај дајте предлог за туристичка агенција, ама некое кое не постои, зашто планираме да регистрираме туристичка агенција од фирмава, директорот бара од нас да смислиме а и јас и колешкава сме тапа за имиња
П.С. За кумата, гратис...нека биде изненадувањеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1284
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 14:51:26   
Ikana
Far away travels
Utopia travel
Или Сноувајт турс бе Сноувајт....хехехех! user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1285
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 14:53:28   
kikicka
Не се секирај нека помине брзо таму...ништо чудно на сето и заби да и испаднат....Л кога бевме во болница после една недела оп два заба испаднале,се и се собра наеднаш така да донт вори !
ИЗВОРНА ПОРАКА: maki1


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Чим си е веселка сигурно ви се забите !
ИЗВОРНА ПОРАКА: maki1

Dobro utro i od mene,jas ke zemam bokal kafe ako nekoj svari.cela vecer ne sme spieni ,M mi kaci T i eve ja sega si igra ama go cekam mm da dojde i da ja nosime na lekar.Od sto nastina neznamuser posted image user posted image user posted image user posted image .




Eee Kikicka kamo da bea.se vrativme od lekar i ni rekoa deka grlceto i usite i se vospaleni i ni dadoa prvo da probame so cepcinja,ako ne soantibiotik.Sega spie t i se namali pa ke vidime.Inaku neka im e cestito Mladenci na site sto si slavat.



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 1286
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 15:00:12   
kikicka
Абе знаеш што имаш толку интересни никови на рр ....можеш Икан травел user posted image Моли травел.....ситалија травел (ова звучи добро...


Последново исто мислев user posted image мислам дека тоа кее нај мералкиско! башка и нема таква ова јас се што ми текна проверив дали има и имаше веќе такви агенции
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Far away travels
Utopia travel
Или Сноувајт турс бе Сноувајт....хехехех! user posted image




< Поракaта ја уредил kikicka -- 22.3.2012 15:06:04 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1287
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 15:43:02   
mamicki
Dreamland tours, Comfort travel, Space tours, Sky tours, Rainbow tours... lele, eden kup!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1288
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 15:44:44   
mamicki
A moze i Goodtime tours :)

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1289
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 15:46:03   
Beatris
Dream Travel, Escape Travel, Lagune Travel... itn user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1290
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 0:20:09   
mamicki
Da si ja isperam sovesta od neumerenostite odam da si gi izmasiram nozeve so anticeluliten krem user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1291
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 7:55:53   
kikicka
Добро Утро! Празна дневнава а?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1292
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 8:06:02   
blond
Како бе празна? Јас сум овде user posted image

Бебушко и мм спиеја 13 неверојатни часа... Ех секој ден вака да спие малиот, е тогаш ќе имам време за се user posted image
Го испратив на работа мм а јас и Ј слушаме музика.

Давајте појако кафе, ме мрзи јас да правам user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1293
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 8:08:37   
arh_diz
Dobro utro , i jas sum tuka
Kikicka kako najranobudna trebalo kafe da svarisuser posted image .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 1294
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 8:10:54   
Maca25
Кикичка, каде е кафето? Кој прв станува тој треба и кафе да направи user posted image

Добро утро на сите!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1295
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 8:14:21   
kikicka
ееееееее така ли е редот нели јас тука најмала треба да ме чувате да ве пазам на старости user posted image user posted image се зезам не се устручавајте сега ! еве кафеее стиже


user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Кикичка, каде е кафето? Кој прв станува тој треба и кафе да направи user posted image

Добро утро на сите!!


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1296
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 8:39:50   
Tanjat7880
Dobro utro i od mene,kikicka i jas sum za kafe,bash se sobravme utrovo na kaficauser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1297
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 8:42:26   
Maca25
аа кикичка правилото е: кој прв стане, тој прави кафе !!
а јас видов дека ти си прва на РРuser posted image
Не сакаше да спие куклето мало? Нина после цела недела станување во 6,30, денес еве ја уште спие. Ама како сум ја изморила вчера, ем цел ден неспиена, ем вечерта 2 саати шетање низ Рамстор и Плоштад...заспа за секунда (а и јас со неа).

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1298
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 8:45:31   
arh_diz
Kikicka se gleda deka si najmalda polna so energija i naspana a varenjeto kafe ti e zadovolstvouser posted image .Nie utrovo se razbudivme vo zimska idila user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1299
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 8:50:16   
Maca25
Пак снег?!?!?! НЕЕЕЕЕ!!! Доаѓајте, тука е скоро лето user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1300
Страница:   <<   < Претходна страница  50 51 [52] 53 54   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  50 51 [52] 53 54   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Во текот на денот сум?
kikicka

Какво е вашето расположение во текот на денот?

Среќна (13%)

Загрижена (6%)

Депресивна (9%)

Зависи од времето (32%)

Се трудам да сум позитивна (41%)


Број на сите гласови: 101

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!