|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  58 59 [60] 61 62   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:11:42   
mama toci
Dobro utro i od mene,imajte ubav den ! Mene duplo kafe ke mi treba,M nokeska ic ne mi spiese,ne mozam da se osvestam,da gi zavrsam pobitnive raboti pa da ve citnam,a i da pisam,buren vikend imav so M user posted image

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 1476
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:30:48   
Beatris
Добро утро женски најмили, гледам кафиња сте испоставиле па јас само ќе си се послужам на готово user posted image  Инаку понеделнички ама ич не ми се почнува со работа, ќе фатам сега сабајлечки да си исчитам што се дешавало тука на рр зашто вчера не се прибравме дома user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 1477
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:36:38   
kikicka
Јас богами прва ,незнам што се дешава со Л ,ама што и да е брзонека поминува оти ке ме полуде веќе ни спиена ни јадена барем ослбаната сум денес се мерив 65кг.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1478
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:39:15   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Добро утро женски,
јас ќе земам од туртсково, кикичка најранобудна ни станала, нас ни се расипа твто , среќа имаме другар одма да ни го поправи.user posted image
Ние деновиве шетавме со сестра ми и зет ми и супер ни беше, само што вчера заврна и плус се искаравме со мм, во последно време само ме нервираuser posted image .
Денес се мислам дали да чистам или пак да муј ја летнам ама некако ме мрзи и двете а имам куп алишта за перење.

Мартинс мамм честито па ајде да дојдеш и во Кичево со тортиве на 22 април јас обавезно одам со свекрва ми user posted image .

А рецептов на Виктори ми е мн некако примамлив,user posted image


Пепелашка, ајде ти летни му ја некаде, јас еве денес ќе чистам и за тебе. Само го чекам мм да стане, да помогне и тој нешто, па се фрламе во акција.
А и мене ми се бендиса рецептов, Палешка, стварно заслужува да биде два дена рецепт на денот.

Честитки за Мартинс мам и од мене, ги гледам и јас сликите, многу убаво смислено.



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1479
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:45:47   
kikicka
user posted image Леле рецептов е супер ама ке треба сама да си го јадам .Мм кога ке виде дека има лук и тоа не едно туку 25 има да ме нема user posted image Он вампир е ни лук ни кромид ,кромидот ке му го подметнам некако ама ЛУК пфф тешко да се сокрие тоа миризбата user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka -- 26.3.2012 9:46:11 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1480
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:52:05   
Maca25
И јас го гледав баш сега рецептов, ама некако многу лук ми се виде.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1481
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:54:02   
Beatris
Абе виктори не прави не прави, ама кога ќе направи има цело маало да осети user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1482
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:55:15   
AnnaMolly RR
Супер си е рецептот. Кај нас нема „премногу лук“. Сите сме лукојадачи дома user posted image И Филип јаде лук во секоја комбинација.

Само да престанат постите па ќе го пробам обавезно!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1483
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 10:01:35   
arh_diz
Receptot od viktori e za site onie koi se na dieata user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1484
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 10:46:50   
Џесика
Женчиња, здраво! Јас отсега мењам тактика, прво пијам кафе, јадам, па седнувам на РР да не ги гледам со лиги сите слики и рецептиuser posted image Денес сум скрос сама, уф се дише бе! Просто не знам што со себе, дали да чмаам пред пц, да спијам или да ги средам фиоките што ги зборам веќе цел месец дека се за средување? Или да викам гости за друштво? Па ваква слобода не се пропушта бре! Ајде убав ден ви посакувам на сите и успешна работна недела. Еве пуштам на сите многу позитивна енергија.
user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1485
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 10:57:42   
kikicka
user posted image user posted image ме инспирира за нова тема user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Женчиња, здраво! Јас отсега мењам тактика, прво пијам кафе, јадам, па седнувам на РР да не ги гледам со лиги сите слики и рецептиuser posted image Денес сум скрос сама, уф се дише бе! Просто не знам што со себе, дали да чмаам пред пц, да спијам или да ги средам фиоките што ги зборам веќе цел месец дека се за средување? Или да викам гости за друштво? Па ваква слобода не се пропушта бре! Ајде убав ден ви посакувам на сите и успешна работна недела. Еве пуштам на сите многу позитивна енергија.
user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1486
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 11:04:04   
Bogdancanka
dobar den devovki eve denes si zemav sloboden den i ne otidov na rabota...sega seficata koj znae kako fuci no,jas so pricina si ostanav doma...samo sto se pribrav bev na lekar od tamu kaj sveki na kafe i sega doma...

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1487
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 11:17:11   
Mammi
Фала Џесика за позитивната енергија и те како ќе ми треба понеделнички. Луѓе, почнаа полека полека да ми се малат фармерициве. Бууу
треба да се навикнам изгледаuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1488
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 12:20:27   
bombica
Добар ден женичкииии! Слабо ве има во дневнава изгледа сите сте на шетање.Јас сега се прибрав бев на свеки да и купам поклон ќе оди на честито.
На Викротри рецептов убаво ми изгледа ама во наша куќа ова нема шанси да го зготвам мм ќе ме избрка од домаuser posted image не јаде ни лук, ни кромид, ни праз. Ќе и го дадам на снаа ми рецептов па нека го направи кога ќе им одам на гости за да го пробамuser posted image

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1489
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 12:25:56   
mamicka77
aj dobro utro i od mene i jas da ve zirnam na brzina  pa ke ja banjam M i ke nane oti od sabajle e mnogu kvicava saka nadvir se navikna cela nedela po nadvor i sega kvici stom ke ja iznesam pred vrata prestanuva ama mnogu duva veter i ne moze nadvor a taa kvice za nadvor aj mnogu da ne tupam  otoidov jas se citame posle

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1490
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 12:32:20   
Ikana
Добро утро женски?
Набрзинка да ве ѕирнам, одам под туш и надвор!
user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1491
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 12:34:04   
Ikana
Една најголема гушка, Беатрисче!!!!

user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Добро утро женски најмили, гледам кафиња сте испоставиле па јас само ќе си се послужам на готово user posted image  Инаку понеделнички ама ич не ми се почнува со работа, ќе фатам сега сабајлечки да си исчитам што се дешавало тука на рр зашто вчера не се прибравме дома user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1492
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 12:39:13   
kikicka
За мм да не зборуваш ти? user posted image Вампири ке ги снема ако апнат user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Добар ден женичкииии! Слабо ве има во дневнава изгледа сите сте на шетање.Јас сега се прибрав бев на свеки да и купам поклон ќе оди на честито.
На Викротри рецептов убаво ми изгледа ама во наша куќа ова нема шанси да го зготвам мм ќе ме избрка од домаuser posted image не јаде ни лук, ни кромид, ни праз. Ќе и го дадам на снаа ми рецептов па нека го направи кога ќе им одам на гости за да го пробамuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1493
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 12:39:49   
Andriance
Ikana mori kaj kje setas? jas u park na edno kaVe kje idam..aj ako me prepoznaes pak maftaaaaaaaaaaaj doagjaj da se pozalime edna na druga..hiihih

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1494
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 12:42:23   
lukas
samo da ve pozdravam site ,nemam sednato bagi vreme na rr...pozdravcinja do siteeeeee:))))

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1495
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 12:43:53   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

За мм да не зборуваш ти? user posted image Вампири ке ги снема ако апнат user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Добар ден женичкииии! Слабо ве има во дневнава изгледа сите сте на шетање.Јас сега се прибрав бев на свеки да и купам поклон ќе оди на честито.
На Викротри рецептов убаво ми изгледа ама во наша куќа ова нема шанси да го зготвам мм ќе ме избрка од домаuser posted image не јаде ни лук, ни кромид, ни праз. Ќе и го дадам на снаа ми рецептов па нека го направи кога ќе им одам на гости за да го пробамuser posted image




Море, мојов обожава и лук и кромид и се живо и диво. Како го меркам од прееска рецептов, едвај чекам да заврши мм со постење и да го направам. Дури и 30 лукчиња би ставила user posted image user posted image user posted image И после цел месец раат сме од вампири.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1496
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 12:55:02   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

samo da ve pozdravam site ,nemam sednato bagi vreme na rr...pozdravcinja do siteeeeee:))))



Епа стварно те немаше долго време. Како си лукас, каде беше? И добредојде назад user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 1497
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 13:03:08   
mamicki
Se iznaskitavme so Kimi, go zaspav i uzivam malku vo EPP- to user posted image na net

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1498
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 13:04:07   
Ikana
Ахх ми заспа на спремање и си викам чим не хистерише бебево може малце на РР да си поседам хахахах!
Еј па ќе ти мафнам, више аман док се упознаеме децава ќе пораснат, така да обавезително!!!!user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Ikana mori kaj kje setas? jas u park na edno kaVe kje idam..aj ako me prepoznaes pak maftaaaaaaaaaaaj doagjaj da se pozalime edna na druga..hiihih


(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1499
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 13:05:43   
kikicka
user posted image user posted image Ке падне у несвест кога ке влезе од врата мм user posted image леле се изнасмеав го замислувам така влегува и баамм купица доле!user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

За мм да не зборуваш ти? user posted image Вампири ке ги снема ако апнат user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Добар ден женичкииии! Слабо ве има во дневнава изгледа сите сте на шетање.Јас сега се прибрав бев на свеки да и купам поклон ќе оди на честито.
На Викротри рецептов убаво ми изгледа ама во наша куќа ова нема шанси да го зготвам мм ќе ме избрка од домаuser posted image не јаде ни лук, ни кромид, ни праз. Ќе и го дадам на снаа ми рецептов па нека го направи кога ќе им одам на гости за да го пробамuser posted image




Море, мојов обожава и лук и кромид и се живо и диво. Како го меркам од прееска рецептов, едвај чекам да заврши мм со постење и да го направам. Дури и 30 лукчиња би ставила user posted image user posted image user posted image И после цел месец раат сме од вампири.




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1500
Страница:   <<   < Претходна страница  58 59 [60] 61 62   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  58 59 [60] 61 62   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Артикли и на албански!
Julie1

Дали сметате дека артиклите треба да бидат достапни за читање и на албански јазик?

Да (51%)

Можеби (9%)

Не (20%)

Во никој случај! (16%)

Незнам (4%)


Број на сите гласови: 45

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!