|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 21:29:26   
Teonicka
Zdravo devojki kako ste?
si prosetavte li deneska na ova ubavo vreme?
Nie utepavme eden rodenden vo igroteka se izduvavme i sega doma na odmaranje.
A jas edno kafence so vas da ispijam user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 23:19:30   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Samo ladno i smireno takozvano preracunato, inace maf e rabotata....krotko jagne od dve majki cica, mirna voda breg roni!!! Samo smireno srcka i poleka poleka spopikuvaj im go na tie sto ti smetaat.....ne za drugo, imas zlatno detence sto mu treba zdrava i smirena majka....ima edna pogovorka, vika...don''t get angry, get everything!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Море уште ме држи нервоза, цел ден дома си останав и јас и детето на вакво убаво времеuser posted image . Дури и диазепам се напив да се смирам и сега сакам винце да пијам ама не можам да го отворам, значи не можам да се помирам со такви работи , кај по цел ден рмбам низ дома за се да биде средено и дете и се, да не оставам никому неред и слично и за еден ден да те упропастат. Ама кој го е... отсега, утре така ќе му направам и онака тој не се замара со мене кога ќе дојде, ќе направам ручек и ќе му ставам и тањир и лажиче и виљушка , и леб ќе му насечам на инвалидот и ќе си заминам и не му ѕвонам ни ништо, ах само колку пати не сум пошла ни со другарки ни нигде заради него да го пречекам да му бидам дома и уште нема да цени а отсега ќе види тој.



Aj i jas da kazam neshto,imeno,pokraj tanjirot,lazicata ,lebot i se toa,obavezno da stoi i pismo,da pismo vo koe ke pishesh DUSHO(ova pod obavezno)JAS SUM TAMU I TAMU I SE VRAKJAM VO TOLKU I TOLKU POLJUBCE I MNOGU TE SAKAM,ne za drugo nego da ne mu ostavish prostor da ima potreba da ti se javuva i moznost da te iznervira,se razbira sekogash ke se vrakjash ultra sredena(doterana)i ultra srekjna!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 23:23:11   
Viktori
во писмото не заборавај да му напоменеш: Не можев да ја изџвакам храната. Сори срце мое, некст тајм. И.... ножот е остар, пази да не се исечеш. user posted image




_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 23:27:16   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

во писмото не заборавај да му напоменеш: Не можев да ја изџвакам храната. Сори срце мое, некст тајм. И.... ножот е остар, пази да не се исечеш. user posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 11:24:38   
Natuska85
Како сте женички.шо ми праите? Да ви ставам кафенце,има некој?user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 11:29:39   
penelopa
Јас сум тука Натушке, може кафенце за мене уште малце го легнувам user posted image  па може на раат да се напијам..... аууу што убав сончев Понеделник права пролет user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 11:39:56   
Pepelaska *
Ставај Натушке и јас сум за кафенце, денес Мартин полни година и пол, не ми се верува како летна времево, ние сме на гости кај моите ,иако е стан има супер тераса на сонце уживанција е.
Инаку дома се е спремно па после ќе видиме реакцииuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 11:41:27   
Felly RR
Може и за мене едно кафе. Ноќеска на секој пола саат ја проверував Матеа, беше со Т, дури после 1 некаде и спадна. Сега пак си е супер, весела, си игра, се надевам нема пак да и се качи Т.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 11:42:19   
Natuska85
Еве Пенелопче повели за тебе кафенце, а јас ќе си каснам локумче со водичка, колегата ни донесе од Крушево.user posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 11:44:39   
Natuska85
Еве и за другите женски user posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 11:45:13   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Инаку дома се е спремно па после ќе видиме реакцииuser posted image

Pepelaska, ич не се замарај за реакции. Мојов па му смета што кога е втора смена, ние нон стоп сме излезени.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 11:52:16   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Еве и за другите женски user posted image

user posted image


И јас сум за кафе! Фала Натушкеuser posted image  За возврат јас ќе те частам Фрапе во Фурка user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 11:52:40   
Pepelaska *
Ми помина лутината, сега само ќе се зафркавам со него колку е заостанат ќе му го вадам на нос кога ќе има права прилика.Знам дека му е мака,ама после е џабе. А и најверојатно тоа му е од татко му попримено , тој така прави свекрва ми кутра пред да оди на работа му прави јадење и за викенд не излага нигде оти нели мора трипати масата да се стави, аама ако , ќе се свести

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 11:59:59   
Maca25
Добро утро и од мене. Јас моментално си јадам тост и си читкам што се случувало деновиве на РР.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 12:08:28   
ivoni4ka
zdravo zenski eve i edno user posted image od mene da se rasonam oti eve veke pocnuva dnevnata rutina na moeto user posted image za nespienje neznam oste kolku ke izdrzam vaka
a za problemot so amzite jas vaka gledam na toa za toa se krivi nivnite majki i nasiot glup mentalitet zenata terba da gotve da prenesuva na masa i da razdignuva a posle nie koga stapeme vo brak za da se pokazeme dobri soprugi si prodolzuvame i namesto da g naviknuva me da rabotat se nie pak kako nivnite majki i kraj nema muabetov. jas od mm dodusa nemozam mnogu da se pozalam znae sadovi da izmie da raskrene po doma ili da zacisti ama za gotvenje ama bas nisto i sega golema maka si imam malava ne spie a koga ke dojde od rabota treba da se jade a nemam vreme da napravam i taka ke se seknam. pomos nikakva od svekrva mi ama ko ke se seknam nekoj den site piperki ke gi isturam imam samo pomos od majka mi sekoj den doaga na 1-2 barem na raat da jadam ona e so malata ili pak edno kafe na raat da ispijam. inaku kazuvajte lek kako da go nateram bebusko vo moe da spie od den na den se potesko i potesko zaspiva veke 2 meseci sum vaka uste od bolnica ne spie sinoke do 23 casot ne zaspa vo 3 stana cicase i op do 5 i tolku kraj denje i se spie abe inaetcika prava ke dremnuva po 5-10 min i tolku nekolku pati ama navecer e neizdrzliva place kenka i se jade davas da jade golka 2-3 goltki i sel luti se nervira sto nemoze da spie i oti jas veke nervozna samo se skaruvam so mm on mi e kriv za se :)


_____________________________



(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 12:18:55   
mamicka77
ajde mamicki site vo dnevna povelete pocastete se castam za M denes polni  6 meseci neka ni e ziva i zdrava
imguser posted image img

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 12:26:13   
Maca25
Честито мамичка77!!! user posted image
Тортава ти е преубава!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 13:18:29   
arh_diz
Cestito mamicka77 golema da raste M

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 13:21:49   
Natasa981
da e ziva i zdrava ,fala na tortata!

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 13:23:23   
Annet
eeee neka raste golema i ubava moma Milicka srckata,i Martin na Pepeleska da bide ubavo momcence, zdravi i zivi da se;-))
utrovo mi pocna so vakcina duri sega sednuvam da ve citnam kako ste,sto ima novko.....
ama ova vremevo zafrkava de sonce de oblak,neka se stopluva veke da ispadneme....
pozdravce za site user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 13:24:51   
Џесика
Денес после пауза од 4 месеци го однесов Борјан во градинка, беше пресреќен, во ниеден момент не ме побарал, појадувал, ручал, мочкал, какал, све по ред... најмногу се плашев да не случајно не им каже дека му се мочка или да им се искака и да си ќути од срам... ама среќа се поминало ок.. битен момент е што нокширчињата му биле мали, не му го собирал газот дебел, па на шоља го седнале, среќа. Оваа недела ќе оди до 12, па од следната здравје ќе си спие пак... само се молам да не се зафати пак со болештиите до плуќа... инаку пресреќен е со децата, и миленик и е на наставничката, вика многу бил нежен user posted image и питом...

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 5.3.2012 13:26:22 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 13:26:57   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ajde mamicki site vo dnevna povelete pocastete se castam za M denes polni  6 meseci neka ni e ziva i zdrava
imguser posted image img


Neka e zdrava i ziva, nie polnime godina i pol, i vie da ne ste rodeni na 5 septemvri?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 13:30:11   
AneLav RR
Дечки задраво на сите, официјално од денес влегувам во 27-ма недела и веќе сум во трето тромесечие. Се уште можам да одам, замислете не се тркалам.user posted image


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 13:31:07   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Денес после пауза од 4 месеци го однесов Борјан во градинка, беше пресреќен, во ниеден момент не ме побарал, појадувал, ручал, мочкал, какал, све по ред... најмногу се плашев да не случајно не им каже дека му се мочка или да им се искака и да си ќути од срам... ама среќа се поминало ок.. битен момент е што нокширчињата му биле мали, не му го собирал газот дебел, па на шоља го седнале, среќа. Оваа недела ќе оди до 12, па од следната здравје ќе си спие пак... само се молам да не се зафати пак со болештиите до плуќа... инаку пресреќен е со децата, и миленик и е на наставничката, вика многу бил нежен user posted image и питом...


душа мила...да ти кажам Џес и мене ми е миленик син ти!!! Си ги сакам многу!!
него се изнасмеав прееска, кога прочитав за твојата случка со кучето Џесика во парк!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 13:55:34   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###


ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ajde mamicki site vo dnevna povelete pocastete se castam za M denes polni  6 meseci neka ni e ziva i zdrava
imguser posted image img


Neka e zdrava i ziva, nie polnime godina i pol, i vie da ne ste rodeni na 5 septemvri?

Па да де, на 5-ти септември, како иначе ќе слави 6 месеци денесuser posted image
Пс.С - Мила среќен пола роденден user posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?