|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 13:56:36   
Ikana
Po povod ubavite vesti na site Ringerajki, castam toplo cokolado, i sekoj den da ni bide vakov ubav i pozitiven!!!! Ve gushkam site!!!
user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 13:59:41   
Luci
Мхмхмх топлово чоколадо за мерак си го направила, јас цел ден нешто благо кркам user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 14:01:19   
Annet
иканаааа лелеее колку сакаммм сега да имаааааааааааа уфф уффф
ама денес посебно сакам благо сал барам по сите фиоки хахаххахахха а не сум трудна,нема од што и од кој user posted image user posted image user posted image

хахаххахахахаххахах

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 14:40:58   
Dimana
Mamicki moze li i jas da ve druzam vo dnevna soba.?
Jas samo sto se vrativ od prosetka si kupiv nova postelnina i vikam cekaj da citnam nesto na rr i cela zanesena vo pamet mi e samo renoviranje i citam Dnevna soba i si mislam sega nekoj sovet pa slika koj kako ja uredil sobata a toa laf muabeti pa i kafinja pa tortite koga gi vidov se nastrviv malku ama najbitno uzivav dur ve citav i si rekov e mora i jas da pisam nesto i eve me .
Ve pozdravuvam i vi posakuvam ubav den za sliki ke pocekate da se usovrsam niz forumov .

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 15:30:17   
kikicka
Од ВАЗДУХОТ бре АНЕТ од што може да си user posted image user posted image user posted image user posted image Јас затоа вчера сплескав едно тирамису и сега сама ке си го изедам сама си правам сама си јадам,ја успав Л. и сум се умотала у фолија ќе слабеам а ваму полн тањир колач.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

иканаааа лелеее колку сакаммм сега да имаааааааааааа уфф уффф
ама денес посебно сакам благо сал барам по сите фиоки хахаххахахха а не сум трудна,нема од што и од кој user posted image user posted image user posted image

хахаххахахахаххахах



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 15:31:09   
kikicka
ее како неможе ,можее Димиана добредојде на рр се надевам почесто ке не дружиш.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Dimana

Mamicki moze li i jas da ve druzam vo dnevna soba.?
Jas samo sto se vrativ od prosetka si kupiv nova postelnina i vikam cekaj da citnam nesto na rr i cela zanesena vo pamet mi e samo renoviranje i citam Dnevna soba i si mislam sega nekoj sovet pa slika koj kako ja uredil sobata a toa laf muabeti pa i kafinja pa tortite koga gi vidov se nastrviv malku ama najbitno uzivav dur ve citav i si rekov e mora i jas da pisam nesto i eve me .
Ve pozdravuvam i vi posakuvam ubav den za sliki ke pocekate da se usovrsam niz forumov .



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 15:47:37   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Од ВАЗДУХОТ бре АНЕТ од што може да си user posted image user posted image user posted image user posted image Јас затоа вчера сплескав едно тирамису и сега сама ке си го изедам сама си правам сама си јадам,ја успав Л. и сум се умотала у фолија ќе слабеам а ваму полн тањир колач.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

иканаааа лелеее колку сакаммм сега да имаааааааааааа уфф уффф
ама денес посебно сакам благо сал барам по сите фиоки хахаххахахха а не сум трудна,нема од што и од кој user posted image user posted image user posted image

хахаххахахахаххахах



kikicka a da ni kzes recept za tvojto tiramisu

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 16:29:44   
Calypso
Lele ma Kikicke... me nastrvi... jas se davam vo tiramisu, a ti ova mi go pravisuser posted image kaj da najdam sega tiramisu???user posted image user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 16:33:34   
kikicka
user posted image user posted image хахха нема овој рецепт си купив ваа пата од готовата смеса и оп тирамису
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Од ВАЗДУХОТ бре АНЕТ од што може да си user posted image user posted image user posted image user posted image Јас затоа вчера сплескав едно тирамису и сега сама ке си го изедам сама си правам сама си јадам,ја успав Л. и сум се умотала у фолија ќе слабеам а ваму полн тањир колач.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

иканаааа лелеее колку сакаммм сега да имаааааааааааа уфф уффф
ама денес посебно сакам благо сал барам по сите фиоки хахаххахахха а не сум трудна,нема од што и од кој user posted image user posted image user posted image

хахаххахахахаххахах



kikicka a da ni kzes recept za tvojto tiramisu




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 16:35:32   
Calypso
Jas ke vi pisam recept vo temata za slatki, ako sakate... navistina e polesno so gotova smesa, ama mene pokjef mi e sama koga si go pravamuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 16:38:24   
kikicka
оди во рамсор земи си смеса и бискоти и имаш дома за саат тирамису полно или пак купи си готово едно парченце ама ова со смесавакеимаш повеќе парченца хахаххахах.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Lele ma Kikicke... me nastrvi... jas se davam vo tiramisu, a ti ova mi go pravisuser posted image kaj da najdam sega tiramisu???user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 16:41:21   
kikicka
хахах не да е полесно и ич не е кеифско ,ова го земав за да видам што ке испадне ,ама нареден пат и јас ДАВАМ ЧЕСЕН ЗБОР дека без готови смеси ке направам.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Jas ke vi pisam recept vo temata za slatki, ako sakate... navistina e polesno so gotova smesa, ama mene pokjef mi e sama koga si go pravamuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 17:00:17   
Calypso
Ete bidna... gi pisav i dvata recepti... pocesto go pravam toa vtoroto oti ne mi se ceka, a prvoto e rezervirano koga sakam da se falam pred gostite user posted image i koga mi se frlaat pari za maskarponeuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 17:03:07   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

оди во рамсор земи си смеса и бискоти и имаш дома за саат тирамису полно или пак купи си готово едно парченце ама ова со смесавакеимаш повеќе парченца хахаххахах.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Lele ma Kikicke... me nastrvi... jas se davam vo tiramisu, a ti ova mi go pravisuser posted image kaj da najdam sega tiramisu???user posted image user posted image




Uste da mi bese blisku Ramstor... ili bilo koj drug market... odma odev... vaka, samo oci si plaknam so sliki na Googleuser posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 18:26:16   
mamicka77
calypso pusti mi go linkot od recepti bidejki od mila nema sansi da mozam sega da baram samo mi straka po tastatura

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 22:06:05   
SkCura77
Девојчиња, како сте ми вечерва? user posted image Да не се стрвите на мажите за 8 март да ве послушаат? Мора цела година и цел живот, немојте да ве фатат на финта user posted image Сега пред малку честитав ТРЕТ роденден на Рингераја и се сетив јас како почнав како член, трудна 16-та недела прво читав се и сешто па после и јас пишував, па читав за породување, па за доење и еве дочекав да читам за рецепти на МАМЕ МОЈuser posted image Здравје Боже да си дочекам да читам за градинки, игротеки, школи и сл. Ве поздравувам и ајде повелете на нес-кафе, уште не научив како се постираат слики, да му се сневиди! user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 22:11:46   
SkCura77
Добив една идеја во меѓувреме - бидејќи неколку пати се сте собрале а јас не сум можела да дојдам баш тогаш и бидејќи на улица нонстоп се вртам по мајки со деца или со колички, прашувајќи се дали се членки на РР, помислив да се изработи како некој вид унифициран беџ со логото на РР и секоја мајка, ако сака, да го носи на себе кога ќе се шетка необавезно, како знак на препознавање. Така полесно и ќе се стапи во контакт и плус познанствата ќе се прошират!
Чисто како идеја, што мислите? user posted image

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 22:15:01   
kikicka
ТОП ИДЕА!
ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Добив една идеја во меѓувреме - бидејќи неколку пати се сте собрале а јас не сум можела да дојдам баш тогаш и бидејќи на улица нонстоп се вртам по мајки со деца или со колички, прашувајќи се дали се членки на РР, помислив да се изработи како некој вид унифициран беџ со логото на РР и секоја мајка, ако сака, да го носи на себе кога ќе се шетка необавезно, како знак на препознавање. Така полесно и ќе се стапи во контакт и плус познанствата ќе се прошират!
Чисто како идеја, што мислите? user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 22:16:45   
kikicka
ехх мм постел ке се пречистувал user posted image така да ке го кркам јас наредна недела 8ми Мартuser posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Девојчиња, како сте ми вечерва? user posted image Да не се стрвите на мажите за 8 март да ве послушаат? Мора цела година и цел живот, немојте да ве фатат на финта user posted image Сега пред малку честитав ТРЕТ роденден на Рингераја и се сетив јас како почнав како член, трудна 16-та недела прво читав се и сешто па после и јас пишував, па читав за породување, па за доење и еве дочекав да читам за рецепти на МАМЕ МОЈuser posted image Здравје Боже да си дочекам да читам за градинки, игротеки, школи и сл. Ве поздравувам и ајде повелете на нес-кафе, уште не научив како се постираат слики, да му се сневиди! user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: РР дневна соба
5.3.2012 22:23:49   
Ikana
Lele pa do lani jas cestitav 8-mi Mart, sega imam malo dunde sto mene treba da mi cestita hihihih
Inace mm vika, sto kje mu kupam za praznikot hahahhuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 9:06:55   
libra.n
Луѓе не можев да ве дочитамuser posted image Кикичка ме потсети дека се немам одамна вклучено, и сега гледам дека две недели ништо немам прочитаноuser posted image Дома сум со свекрва еве веќе три недели, и дома имам ред и поредокuser posted image Ова изгледа ќе потрае, сега за сега добро се држам, позитивно ги гледам работите дека имам кој да ми го чува детето, јас да прошетам малку со мм.

< Поракaта ја уредил libra.n -- 6.3.2012 9:07:27 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 9:20:01   
Maca25
Со душа ја чекам првата честитка од градинка, направена од цуца моја.
Другите и не мора да ми честитаат. Ама ич не ми е битно, али едвај чекам да видам што ќе направат за мамичките сонцињата мали во градинка.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 9:21:00   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

Луѓе не можев да ве дочитамuser posted image Кикичка ме потсети дека се немам одамна вклучено, и сега гледам дека две недели ништо немам прочитаноuser posted image Дома сум со свекрва еве веќе три недели, и дома имам ред и поредокuser posted image Ова изгледа ќе потрае, сега за сега добро се држам, позитивно ги гледам работите дека имам кој да ми го чува детето, јас да прошетам малку со мм.

ее либра си наредила ти со свекрва ти.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 9:31:18   
libra.n
Ако има сега некоја средба на рингерајки јас и свекрва ми ќе ја носамuser posted image user posted image user posted image
А за 8 ми март, сама си го наредив: му реков на мм дека ќе си купувам фустан да не му текни случајно да ме однеси некаде вечертаuser posted image и се насмеа... појасно од ова здравје

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 9:50:22   
kikicka
Добро Утрооо! Ами така де гледам некој го нема долго и од кога те мислам кај си и никако да те потсетамuser posted image ама синока специјално се уклучив за да те потсетам user posted image . Јас си пијам кафенце кој е за нека повеле!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?