|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 9:30:48   
Beatris
Охохо што убаво тортуле user posted image .  Ајде нека му е среќен роденденот на Мики, уште поубав поклон за роденден да ти купи user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 451
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 9:34:48   
JovanaJ
Dobro Utro na site....snezno utro..
Natuska sreken neka mu e rodendenot na soprugot, tortava cokoladna izgleda super! user posted image . Inaku ideata za tortata i alatite ti e top. I mm od koga planira da kupi alati pa ete mozam da ja iskoristam tvojata idea za negoviot rodenden.
user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 452
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 9:51:47   
Viktori
Нато, нека му е среќен роденденот на другар ми, ама се става ли торта во дневна соба и тоа сабајлечки???
user posted image user posted image user posted image
Кај ќе ни е крајот до вечер??? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 453
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 10:17:33   
Maca25
Нека му е среќен роденденот на мт, Нате!!!! user posted image user posted image user posted image
Супер поклон си избрала!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 454
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 10:36:31   
Calypso
Sreken da mu e rodendenot na mt Natuske! Ajde jas edno po edno kafe utrinski taka da posluzam... da lizga tortava poubavouser posted image
user posted image
birajte!

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 455
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 10:41:06   
arh_diz
Sreken rodenden na mt Natuska
Jas ke si zemam od kafencava na Calypso ,me mrzi da si svaramuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 456
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 10:54:01   
vezilka RR
Добро утро девојки! Нека му е среќен роденденот на мажулето Натушке и нека му е аирлија работата по дома сега user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 457
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 10:55:39   
kikicka
Добр утро ...Среќен Роденден на мт Натушке. Кај нас огреало сонцеденес така да пак ке си се шеткаме!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 458
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 11:05:42   
AnnaMolly RR
Добро утро и од мене! Го однесов сабајле Филип во градинка, втор ден му е по 5 недели пауза. Колку беше среќен, со трчање отиде да си игра со другарчињата :)

Среќен роденден на Мики, Натушке! Убаво да си поминете прославувајќи го!

А јас денес не сум во форма, само што ми се јави мајка ми, утре ќе ја оперираат. Јас не сум паничар по природа, ама некако многу сум напната и едвај чекам да помине. Држете ми среќа се да помине во најдобар ред user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 459
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 11:10:30   
Mammi
Натушка, да си помините најубаво за роденденот на сопругот, и уште мноооогу родендени заедно да си минувате.
Ана Моли сета среќа ти ја пуштаме. Без паники смирено само се ќе се среди.
И само да прашам, овие user posted image мачини, до кога мачат оти више што е многу ногу е.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 460
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 11:13:34   
AnnaMolly RR
Фала, Мамми! А инаку, мачнините мене лично до 3-4 месеци ми траеја. Зависи тоа, индивидуално е. Јади суви крекери наутро, на гладно, тоа проверено помага.
Инаку, еве ТУКА прочитај нешто повеќе за мачнини во бременоста.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 461
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 11:20:58   
mamicka77
sreken neka mu e rodendenot  na mazuleto na natuska   a anna molly i na tebe ti ja pustame seta serka da mine se vi najdobar red

inaku nie od sabajle bevme na sistemacki i se malku zagriziv M za dva meseca samo 900gr  kacila i mu vikam na doktorot mnogu malku za dva meseca ne bre vika super si e  a na sistemacki se ode kaj toj doktor sto se vakcinite ne kaj maticniot a covekot rano na sabajle 9h  truese na rakija i sega se grizam mi e strav zosto tolku malku mi kacila inaku krvta i e super 123   i ja primivme poslednata vakcina hepatit B  sega do 1god sme raat  a toa sto i bese stvrdena poslednata vakcina mi kazaa da ja masiram so krema dali ima nekoj takvo iskustvo obicno poslednata kombinirana so tri takva reakcija davala na site se stvrdnalo mestoto aj kazete mi mamicki treba li da digam panika ili se ke mine


(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 462
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 11:27:11   
Calypso
AnnaMolly ajde se da pomine vo najdobar red!

Mamika, bez gajle, super si e malata. Prvite tri meseci treba da kacuva poveke, a posle do 400-500 g mesecno. Najvazno e da e zdrava, ete velis i krvta i e super. Aj cekam da se pofalis so kolacot, kako ke ti izlezeuser posted image

a za vakcinata HB, prvpat slusam... da ne primavte i posledna doza DTP? Oti kaj nea se stvrdnuva mestoto, i boli. Samo so ladni oblogi pominuva.

< Поракaта ја уредил Calypso -- 7.3.2012 11:28:54 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 463
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 11:30:43   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

AnnaMolly ajde se da pomine vo najdobar red!

Mamika, bez gajle, super si e malata. Prvite tri meseci treba da kacuva poveke, a posle do 400-500 g mesecno. Najvazno e da e zdrava, ete velis i krvta i e super. Aj cekam da se pofalis so kolacot, kako ke ti izlezeuser posted image

a za vakcinata HB, prvpat slusam... da ne primavte i posledna doza DTP? Oti kaj nea se stvrdnuva mestoto, i boli. Samo so ladni oblogi pominuva.
da da ke kazam obavezno samo da izleze kako sto treba ke pustam i slika

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 464
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 11:33:49   
vezilka RR
AnnaMolly ти пуштаме позитивна енергија за мамичка. Таа е силна жена, поздрави ја и гушни ја од нас user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 465
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 11:35:12   
JovanaJ
Anna Molly, ja pustam celata sreka za majka ti.
Ke pomine se vo najdobar red, bidi sigurna! user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 466
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 12:27:01   
Ikana
Srekjen rodenden na soprugot, Natushke!!!
Annamolly, bidi pozitivna i uverena deka se kje bide vo red i kje bide! Ti ja pustam cela pozitivna energija, so lesno neka e!!!
Dobro utro i od mene, nie denes bi trebalo da ja nosime M na slikanje za pasosh, ama nekako mi e kenkava, pa kje vidime dali kje ni uspee planot!
Ve gushkam site, posebno AnnaMolly, se kje bide vo red!!!! user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 467
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 13:42:03   
Pepelaska *
Добар ден женски! Кој е за кафе?

Натушке среќен роденден на мт , нека ти е здрав и жив и да те прави среќна уште многу години!
Анамоли ти пуштам поддршка и гушки за мајка ти , колку и да не сме паничари сепак за родител најмногу боли, ќе помине се.

Инаку ова со инспекцииве лудница е , тука пола град е затворен , а инаку свекрва ми е инспекторка, user posted image и вели нема што да правиме ни даваат налог дека мора толку и толку објекти да се казнат и за едно денарче може да го крка некој.( А најчесто добиваат налози за пријавени објекти од оној кодошкиот телефон, и најчесто кодоши се комшиите, народ наш предавнички бре, до кога ли)

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 7.3.2012 13:43:30 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 468
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 14:07:07   
ivoni4ka
dobar den i od mene eve veke mi e podobro izgleda mojava resila da se stava vo red user posted image user posted image od pred 5 dena pocna da spie denje i sega sum malku pootpstena tuku aj novost da v kazam pred 1 saat vo Stip vrnese SNEGuser posted image user posted image user posted image user posted image
nemozev da poveruvam koga vidov mislev haluciniramuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 469
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 14:32:34   
Pepelaska *
И во Кичево врнеше цело сабајле , ама немаме гајле од овај снег не ни може ништо нелиuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 470
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 14:39:36   
Maca25
Ана Моли user posted image user posted image за мајка ти и за тебе!!! Ќе биде се во ред, не се секирај!

Пепелашка и во скопје и иста приказна..се живо се затвара. Само поминуваш и гледаш жолти ленти по продавници.
Јас сум денес ептен тапа, ем дермам цел ден на работа, ем не ми е добро, а не можам да си одам дома.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 471
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 15:34:05   
kikicka
Гушки Ана Моли со лесно нека мине операцијата!

Абе инспекции по цели автобуси се истовараат и лум дум клуч на врата.....тие налозите се за буџетот полнење па како иначе СК 2012?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 472
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 15:45:12   
Annet
dobar den od mene prijatelki,Anna Molly neka mine so lesno majka ti,da si ja guskas zdrava i ziva:))

i tuka zavea snegce vo Velesov ama malku
se zaladi
inaku I pak ima temperatura,ja sam doktor sum denes
so znam pravam surupi ne davam;-)))
imajte ubav dennnuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 473
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 15:54:23   
arh_diz
AnnaMolly so lesno na majka ti
M se isfrli po lice i telo dosega ne se isfrlal.Jas pocnav da stavam ampuli protiv opaganje na kosata na glava gi stavam se mislam dali moze da e od niv

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 474
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 16:22:08   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

dobar den od mene prijatelki,Anna Molly neka mine so lesno majka ti,da si ja guskas zdrava i ziva:))

i tuka zavea snegce vo Velesov ama malku
se zaladi
inaku I pak ima temperatura,ja sam doktor sum denes
so znam pravam surupi ne davam;-)))
imajte ubav dennnuser posted image

anet guski za I srce se iznamaci i pobrzo da ja simne T

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 475
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?