|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 22:08:08   
AnnaMolly RR
А, бе, се претепале! Јас му викам: Добро што направи вечера, супер. Фала ти. Ама и да ги измиеше чиниите, па да биде јаготка на шлагот. И тој ми вика: Е, сега, не претерувај user posted image user posted image user posted image

Инаку, најубавиот подарок го добив од Филип. Кога бев да го земам од градинка, излегува од занимална и трча кон мене, а во раката држи нешто. И доаѓа до мене со воспитувачката и Филип ми вика „Осми март“ и ми даде честитка што ја направиле со учителката. Ми вика „Павевме Дика заедно“.
Се изненадив, мислев дека нема да прават во нивната група дека се мали.
И ми го разубави денот!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 551
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 22:15:49   
Bogdancanka
хехехехе е и мене чиниите ми останаа мм се измачил со салатата па сега со тоа ли да го мачамuser posted image
ете ти баш убав поклон си добила,подобро од тоа неможе ни да имаuser posted image за твоето сонце

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 552
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 22:20:13   
bombica
Не добив ни јас поклон ама затоа ми купил Лино еурокремuser posted image ете колку мисли на мене еурокрем ми купува а јас треба 11 кг да симнамuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 553
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 22:51:01   
Ikana
Nie sega se vrativme od gosti kaj moite, i taman ja doterav M, si vikam vidi ja slika i prilika, bas se obratno izleze hahaha, im se iskaka na moite, im se isprdka, placese placese i na kraj i dadovme mlekce, bljucna i zaspa...
Viktori kaj mi e, ja nema denes?

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 554
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 23:12:56   
SkCura77
Бреее, мислев сама со себе ќе правам муабет ова време, демек сите други на прослави...
Јас се спукав со ММ ептен за глупости, ама тоа е, кога е одредено цел ден да биде лош, навистина е така.
Цел ден глупости и нервози дома со малиот, а вечерва со ММ, а бе да ти онадам празник и све по списак (извините на францускиов, ама ептен сум нервна!)
Инаку, Анамоли и Богданчанка убаво сте минале, барем сте добиле нешто за јадење, јас ја добив демек ружата ама муабетот беше за никаде, а не пак за секаде!
И тако даље, ај да не го тупам и јас со негатива, ако некој славел, кажете каде и како поминавте...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 555
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 23:20:08   
SkCura77
Инаку, баш би попила нешто алкохолно сега, 16 месеци скоро без ниедна запалена цигара и чашка алкохол ама има моменти кога таа комбинација би ме опуштила. Ај ќе се стрпам уште малку, зашто дојам, инаку ептен би џапнала едно винце црвенко!

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 556
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 23:30:06   
Тања РР
Брееее мм најмногу се потрудил изгледа user posted image
Ми купил маскара на Maybeline и парфем (некоја копија за да не сум си го трошела оригиналот за на работаuser posted image )
Планирал и цвеќе да ми купи но во цвеќарата кај нас имало останато само некои, цитирам „жални букети со ненормални цени“ па останав јас со парен број поклониuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 557
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 9:58:45   
kikicka
Ај добро утроо ставам кафе гледам сите кој нана кој посао никој нема .Јас синоќа добив цвеќе во саксија и така ке си ја чувам мнг мие убава и башка ручекот ни бешепола поланаправен демекод мм запразникот аликако што вика ана моли садивите планина од него кога готви .
user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 558
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 10:06:02   
Annet
na zdravje kafe srcki mili najmili,mene mm mi podari mn ubava cinija golema kako za suvi blakca,neli ostaviv amanet vo dukanot na tetka mu ako nekoj dojde za mene da kupi da mi ja kupi cinijata i eteeee bar so keif mi e najubav poklon mi e sto za 7 god prv pat nesto mi kupi.........:))))

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 559
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 10:13:04   
Luci
Добро утро и од мене. Јас еве кафенце цигарче на работа па да се фатам да подрасчистам во канцеларија зошто е све лом. Јас иначе добив блузичка за 8-ми март што сама си ја одбрав и од мм и од сестра ми. Од М.оваа година ништо ама со душа ја чекам наредната кога ќе ми подари честитка што ќе ја направи со учителките во градинкаuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 560
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 10:36:24   
Maca25
Јас од Нина добив преубава честитка, сами ја правеле и цвеќе направено од пластични чашки. Ептен се израдував! user posted image на мама, колку беше горда што сама ми направила честитка!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 561
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 10:41:59   
Viktori
Вчера мм се вратил до работа и на врата децата: Тата, тато ајде по поклон за мама да одиме! user posted image user posted image user posted image

Кога се вратив од раб, цела куќа на парфеми измешани мирисаше. Ај што купиле, туку се утепале и мирисање со сите од продавницата. ММ вика пропаѓал таму, тато тато а овој, тато тато а оној, па ги испробале сите.

Мислам труеше се буквало!

И рамки боеле, па одма на ѕид ги закачивме. Бобо ја офарбал неверојатно убаво. Како само ги погодил боите, ме запрепасти.

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 9.3.2012 10:43:42 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 562
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 12:47:28   
AnnaMolly RR
Добро утро и од мене! Ставам по едно тродупло кафе, да се освестам малку. До сега со тетка ми висевме пред гинекологија, мајка ми е оперирана, освестена и во одлична состојба. Се поминало во најнајдобар ред!
Утре сабајле ќе ја префрлат на одделение, па ќе дежурам утре цел ден таму.

user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 563
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 12:58:45   
Pepelaska *
Анамоли мило ми е што се поминало добро, сега да се опорави мајка ти и се ќе биде добро, само здравје да има за сите.
Јас од сабајле маки мачам со стомакот откако се породив многу ми се болни овие циклусиве а згора на се М. не сакаше ништо да јаде дури ни јаболко а и некако ми беше топол кога стана,му мерев Т 38 со 6 имаше, после се беснееше со чичко му играше и одеднаш ми дојде и почна да плаче да вриска, му дадов сок , заспа.Му мерев Т 38 , одма далерон и сега спие, се надевам не е ништо страшно и ќе помине

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 564
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 12:59:30   
vezilka RR
Ех, AnnaMolly, супер, баш ја мислев мајка ти. Одчично што се супер завршило. Поздрав и гушки до мамица.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 565
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 13:03:24   
AneLav RR
Добро опоравување по операцијата на мајка ти. Баш фино што минало се како што треба.Поздрав!
Сега можеш малку да се опуштиш.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 566
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 13:10:04   
mamicka77
kako ste mamicki   jas za praznikot sabajlecki dobiv poklon kako na ikana hahhahaha sto vika kikicka cveke sto raste vo raka  inaku  vistinski poklon ne sum dobila otkako sme vo brak dodeka bevme decko i devojka ne propustase a sega  malku stedenje t.e  se za M , a od M  si dobiv poklon t.e  NERVOZA  mi se idese ustvet da fatam pa da ne se vratam ne sakase do 2h da zaspie jas ja navalam da spie taa crka uglas se dere pa baska se ispokarav na kraj i so mm  da ne sum ja terala da spie da sme si igrale a jas mu vikam aj ti stani i igraj ja cela nok i edvaj ja uspav

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 567
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 13:29:37   
kikicka

cveke sto raste vo raka 




user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 568
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 13:32:47   
Ikana
Zenski dobro utro!! Denes Petak dan za metak! user posted image
Jas si zacistiv posabajlecki, a stanav vo 15 za 11 inace heheheh....Aj vaka ubavo da ni pocnuva sekoj den!
Gushki za site, bujrum kafence!
user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 569
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 13:36:29   
AneLav RR
Иканче, ептен турско ти е кафенцево. Јас од колачињава ќе си земам. Инаку и јас сабајлево едвај се издигав од кревет, а овде истура дожд. Ме утепа времево, ништо не ми се прави.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 570
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 13:38:52   
Maca25
Ана Моли и посакувам брзо опоравување на мајка ти.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 571
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 13:38:55   
blond
Јас не добив цвеќе што расне во рака (од оправдани причини) но добив друг поклон, еден интересен, невообичаен украс за во трепезарија, кој јас сама го бендисав. И плус ми рече да одиме на вечера, ама му реков ај да оставиме за викенд да излеземе и да се потсетиме на старите времиња кога лудувавме до сабајле :)
Иииии плус 1000 ден добив (си ги скрив ги чувам за црни денови user posted image  ) да си купам што сакам.
Но годинашново не е ни малце споредливо со ланскиот поклон user posted image user posted image user posted image user posted image


Од свекрва ми не добив ништо, а јас и поклонив онакво метално за пржење компир.
Со золва ми денес ќе се видам, не знам дали ќе ми подари нешто. user posted image  Јас сепак се спремив, и купив и на неа поклон. Со мајка ми ќе се видиме наредниот викенд, па најверојатно тогаш и ќе си размениме покони.



АнаМоли, мило ми е што поминала добро операцијата. Уште побрзо да се опорави.user posted image


Читајќи ве вака ви љубоморам, едвај чекам Ј да порасне и да оди во градинка и да ми подарува поклони ко вашите user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 572
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 14:03:33   
Beatris
Леле и јас истото го помислив user posted image  Едвај чекам да порасне!
Инаку од мм си добив парфем Bvlgari Omnia Crystaline, парфем што си го обожавам, а за кој дискретно го потсетив дека шишенцето ми е празно user posted image user posted image user posted image

Ана Моли, најтешкиот дел поминал, битно е дека се е во ред, посакувам што поскоро оздравување user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 573
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 14:06:07   
Luci
user posted image user posted image user posted image за мајка ти АнаМоли, побрзо да закрепне
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Добро утро и од мене! Ставам по едно тродупло кафе, да се освестам малку. До сега со тетка ми висевме пред гинекологија, мајка ми е оперирана, освестена и во одлична состојба. Се поминало во најнајдобар ред!
Утре сабајле ќе ја префрлат на одделение, па ќе дежурам утре цел ден таму.

user posted image



_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 574
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 14:09:07   
Beatris
Луѓе давајте некое јако кафе, мене ми паѓа главава на биро, нит ми се работи нит бутур, ме мрзи до вц да отидам user posted image  

До времево ќе да е, подепресивно амин!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 575
Страница:   <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?