|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 14:17:14   
Annet
ama paaa ikanaaa abe me nastrvi,neli posti se samo kaj mene traat edna godina lelee maaaaaaaaaaa haahhaahaah aj ja voj deckovo ke si go gledam so goliov gaz debel hahahhahahahahahhahahahhahahahahah
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

user posted image user posted image user posted image
Najubav poklon, taka posabajlecki user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
E poise falenje od osmehov nema hahahahahha!!!! Casteshe, cas_teshe maze, se ugodeuser posted image

Ти штом на друга тема прашуваше за можност за забременување дур доиш ондак мт изгледа у кревет ти го дал поклонот user posted image user posted image user posted image user posted image Гарант е така, за џабе не ќе да си толку окезена user posted image user posted image user posted image user posted image




(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 526
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 14:26:41   
Ikana
Vidi go kakov e PRGAV!!!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 527
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 14:29:59   
Maca25
Пргав, неодолив...уште нешто?!?!
ме изнасмеа типчево денес!!user posted image user posted image user posted image

Јас поклон од никој не сум добила, башка со мм се скаравме сабајле (јас му се скарав, он не знаеuser posted image )
Мајка ми ми купила нешто, иако се договоривме да не си купуваме поклони, али ај!! Сега ваква болна треба да одам и да барам поклон и за мајка ми и за снаа ми.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 528
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 14:34:16   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Vidi go kakov e PRGAV!!!!user posted image user posted image user posted image

Me iznasmea be Ikana...user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 529
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 14:34:54   
Annet
ah leleee zgoden neophoden hahahahahaa
a maca pa ti ajde ke pomine praznikov se znae nikoj taka ne ostava i nie sme si sami krivi,ke zboruvam ne kupuvam i pak 1000 ke otide
abe se vikam nareden pat samo cveke ama ajjjjjjjjjjjjjjj
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Пргав, неодолив...уште нешто?!?!
ме изнасмеа типчево денес!!user posted image user posted image user posted image

Јас поклон од никој не сум добила, башка со мм се скаравме сабајле (јас му се скарав, он не знаеuser posted image )
Мајка ми ми купила нешто, иако се договоривме да не си купуваме поклони, али ај!! Сега ваква болна треба да одам и да барам поклон и за мајка ми и за снаа ми.user posted image


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 530
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 14:38:59   
JovanaJ
Aaaa jas ovaa godina samo cvekinja. Tolku, kolku da se odbelezi. user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 531
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 15:00:44   
Ikana
Od mene za tebe Maco!!!
user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Пргав, неодолив...уште нешто?!?!
ме изнасмеа типчево денес!!user posted image user posted image user posted image

Јас поклон од никој не сум добила, башка со мм се скаравме сабајле (јас му се скарав, он не знаеuser posted image )
Мајка ми ми купила нешто, иако се договоривме да не си купуваме поклони, али ај!! Сега ваква болна треба да одам и да барам поклон и за мајка ми и за снаа ми.user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 532
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 15:07:20   
Џесика
Јас некако не го терам официјално 8ми Март, решив оваа година само цвеќенце, на свекрва ми, мајка ми, сестра ми по 1 ирис... ама свекрва ми ја начекавме во небрано, вчера вечерта, мнооогу се изненадила и ми даде пари да сум си купела нешто... таман да си купам хормони за овој месец user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 533
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 15:24:56   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Od mene za tebe Maco!!!
user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Пргав, неодолив...уште нешто?!?!
ме изнасмеа типчево денес!!user posted image user posted image user posted image

Јас поклон од никој не сум добила, башка со мм се скаравме сабајле (јас му се скарав, он не знаеuser posted image )
Мајка ми ми купила нешто, иако се договоривме да не си купуваме поклони, али ај!! Сега ваква болна треба да одам и да барам поклон и за мајка ми и за снаа ми.user posted image




Фала ти срцка!! Преубаво е!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 534
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 15:37:40   
blond
Среќен празник ЖЕНИ! Намерно пишувам со големи букви, па не е лесно да си ЖЕНА!

По повод празников, ве канам на журка кај мене. Без мажи user posted image
Ај порачајте што да земам за пиење. Имам шток, коњак, вињак, мастика, ракија нормално (и тоа штипска), бело/црвено вино, пиво. Фали нешто? За јадење нема ништо, нели на диета сме? user posted image

< Поракaта ја уредил blond -- 8.3.2012 15:38:33 >

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 535
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 15:43:48   
kikicka
леле шо убаво ланчево оххх кога ке порасне Л таа ке ме усрекува на овој празник некако мм е заборавен....вањда вечер ке ми даде цвеќе user posted image ама не такво како на икана што и дале посабајлечки user posted image мм пости па ни к**** ни цвеќе ке добијам како вицот за денот дали го прочитавте. јас одсабајле само кафиа и тутуни полна кујна ме чека садови у пм и така абе ден на жената што да ти расправам!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 536
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 15:44:30   
AneLav RR
Блонд, јас не сум на диета, трудно сумuser posted image . За мене спреми 100% природна „јаболковача“ и нека има нешто и за грицкање. А за журката да не се секираш има да ги размрдаме бебињава. Значи јас тргам.Го потврдувам моето присуство.user posted image user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 537
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 16:08:20   
Mammi
Поздрави рингерајки. Денеска со мм заедно се будиме, а него никако не му се станува за на работа, ме гушка и му велам не ми честиташ празник? Ми вика ЧЕСТИТО-а чекај што ти честитам уствари? Хахахахаха како ме изнасмеал нешто немогуче.Фала му викам мн што ти текна. И тој како што си е едно текнувало ми вика ееееј вчера срце кој го направи станчево гланц? Јас. Тоа ти е поклонот за 8ми Март за денес на да не се мачишuser posted image Море не ќе помини така лесно. како што хормоне ми лете ко балоне во user posted image готов е вечер т.е ако издржам дури дојди од 2 смена хаха
Вам рингерајки Среќен 8ми Март и ајде на една собиранка ќе фаќам авионов оти одамна се немам издувано. Куча-посао и продолжување нагоре по универзитетската скала на достигнувања која сега со user posted image малку ќе ја развлечиме али читајќи колку храбри сте биле вие црпам сили user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 538
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 16:56:09   
mamicka77
sreken praznik zenicki 

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 539
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 17:13:48   
Natasa981
i od mene, aj neka e sreken praznikov user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 540
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 17:20:22   
Maca25
Има некој за кафе-муабет после ручек?!? Ние си се најадовме сега, мм и Н. си прават зоолошка градина, а јас седнав да играм user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 541
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 17:25:13   
Maca25
user posted image

еве тазе направени кафе..направено со многу многу љубов.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 542
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 17:30:55   
kikicka
ај Маца наздравје кафе јас штотуку го завршив ,што игра играш сега?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 543
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 17:42:15   
Maca25
Hidden Chroniclesuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 544
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 17:58:46   
kikicka
Леле нели ти е досадно да ги играш,јас се ке почнам и се немам пари на тоа игрите user posted image и се откажувам .... а сакам да си играм додека бев трудна ја играв енда бабл нешто со пукање на топчиња махер бев во таа ак ја најдам ке ти ја пуштам .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 545
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 18:06:49   
kikicka
Пуштено мацоо

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 546
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 21:19:02   
Pepelaska *
Добра ви вечер женски! Како сте сега после празнувањево? user posted image Јас денес си дадов слобода да не бришам прашина,да не пуштам машина, да не правам јадења да не се замарам со ништо ,а од утре иста песна пакuser posted image . Додуша оваа недела ми е порелаксирано девер ми е дома и М. само со него игра не го попушта тито оки (чичо зоки).

Инаку си добив убави поклончиња каиш и боди од свекрва ми, едно како за благо од една стрина, цвеќе од девер ми и фармерки и блуза од мм ( сама си купив). А јас на сите цвеќиња им купив , на свеки само парфем и кармин,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 547
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 21:22:25   
Bogdancanka
добра вечер женички среќен празник:)како сте вечерва,кој како го поминал денот?инаку да ви се пофалам јас празнично сум се наспала хехехеми отиде празникотво сон

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 548
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 21:56:35   
AnnaMolly RR
Ај добро вечер и од мене. Го успав Филип и да видам што правите.
Празников ништо посебно. Не добив подарок од мм, нема плата земено и мора да се штеди user posted image Наместо подарок ми направи вечера - тестенини а ла Дејан user posted image
Се најадовме и тоа беше. Јас денес си одмарав дома, ништо не правев, цеееел ден гледав Grey's anatomy, уште 6 епизоди ми останаа од 8 сезона неизгледани.

Од понеделник конечно почнувам на работа и да ви кажам право едвај чекам да си се вратам во форма. И ми недостасува работата, искрено си уживамво тоа што го работам.

Него, да ставам јас едно чајче за добра ноќ, повелете кој сака.user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 549
   RE: РР дневна соба
8.3.2012 21:59:35   
Bogdancanka
јас ќе се послужам благодарам за чајчето Анамоли,инаку не си единствена без поклон и мене мм ништо не ми купи, мене ми направи салата
да ме почасти за празникотuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 550
Страница:   <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?