|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 14:34:59   
kikicka
амори бомбицо зами СЕПТОГАЛ спреј не Септолете туку септогал сприцни два три пати и здрава ке си.....ИКАНО мори што стори ти user posted image јас вечер кеси го окркам изгледа user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 626
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 14:54:24   
Pepelaska *
Што убаво расположение тука У дневнава, јас сум си кај мамичка на психички одмор од домашните некој саат.Чекам да ми ѕвони една другарка од Скопје да одиме на кафе тука била ама еве ја нема , па ако не се јави ќе преправам сукњи и фустани , од старо новоuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 627
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 15:13:49   
Maca25
Што е весело во дневнава денес..
него кикичка да го прати тој секси готвачот кај мене ручек да ми направи. Јас и денес работно, до сега држев часови, сега се вратив дома и мм и Н. си спијат, а јас пошто немам попаметна работа ручек ќе правам user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 628
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 15:16:21   
Ikana
UUUUU so zakani hahahahauser posted image
Tri meseci....tri meseci patev.....e sega kje nadoknaduvameuser posted image ..baska super mi e so dietata, ko cas po fizicko sekoj denuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

амори бомбицо зами СЕПТОГАЛ спреј не Септолете туку септогал сприцни два три пати и здрава ке си.....ИКАНО мори што стори ти user posted image јас вечер кеси го окркам изгледа user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 629
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 15:18:41   
kikicka
Слободно зимај го и онака сами ке готвитеuser posted image user posted image днека спава само мт user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 630
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 15:30:06   
Martins mom
Auuu...ovie momcite, mnogu me bendisuvaat, ama jas onoj za prasina si go zimamuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 631
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 15:38:11   
blond
Леле Кикичкеееее како ми треба еден од тие за чистење. За јадењето не мора, ама за чистење и те како ми треба user posted image . Цеа куќа ми е за чистење (освен спалната), а мрза ме фаќа уууф...
Синоќа прославуваме со мм тоа што после 3 работни недели, ова ми е првата недела да не сум на работа.
Од сабајле бевме да пазариме и Ј си заспа во таксито user posted image

Ај од мене повелете малце диетално. user posted image user posted image user posted image
user posted image


Нека и е среќен роденденот на Пенелопа user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил blond -- 11.3.2012 15:39:26 >

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 632
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 15:41:30   
Martins mom
A jas denes pravev palacinki oti Martin mnogu gi saka, pa za onie sto ne se na dieta, neka povelatuser posted image


< Поракaта ја уредил Martins mom RR -- 11.3.2012 15:43:13 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 633
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 15:42:46   
Martins mom
user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 634
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 15:55:26   
Pepelaska *
Uf ama ubavi se , ima li dete koe ne saka palacinki user posted image
penelopa, Sreken Rodenden

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 635
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 15:57:10   
Maca25
Јас ќе си земам едно палачинче, додека не ми се направи грашакот. Него кафе некој да направеше!?!?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 636
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 16:47:45   
mosa
eve me i mene moi dragi prijatelki.Iako me nema veke nekoe podolgo vreme da vi pisam,redovno ve citkam.Eve me i mene so ubavi vesti mazle moj si najde noiva rabota.Bidejki do sega vozese kamion vo edna firma tika pretezno vo Sk,i niz Mk,sega kaj nekoj negov cicko ke vozi kamion ama niz Balkanov.Go vikna nesto polse bozik za da se dogovorat ali eve sega bidna,zs dodeka da polozi za E kat(imase samo za C)dodeka da izvadi dokumenti,se se odlozi.Inaku plata mu rekol 42.000-43.000.Pa eve od minatat nedela pocna probno da vidi dali ke se snajde,da vidi kako ide.I eve go sega zamina pak.Bidejki lepotanot na mama spie ,ne sum prvela rucek ke si zemam edna od palacinkive.user posted image user posted image user posted image za Martins mom.mh,mh,mh super se.Blagodaram

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 637
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 8:48:24   
AnnaMolly RR
Добро утро, рингерајки! Јас сум КОНЕЧНО пак на работа, јееееее!
По тој повод честам појадок и кафе. Навали, народе! Од денес и почесто ќе ве дружам user posted image

user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 638
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 9:04:29   
Luci
Женски добро утро и од мене, како сте? Се одморивте ли викендов? Јас богами вчера се здробив од работа дома, чистев до ниедно време. Ама сега бар ќе сум раат неколку денаuser posted image Инаку од денес почнувам со диета, кардиолошката па ќе видиме колку ке издржам

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 639
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 9:06:54   
temjana
Добро утро и од мене иако утрово е ужасно, без сонце и ладно ветровито, бљааакк. Ана моли ептен ме погоди со доручеков се што сакам се има (а јас во последно време се сакамuser posted image user posted image ) Ви посакувам убав почеток на уште една работна недела

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 640
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 9:15:15   
Dimana
Luci so sreka dietata se sto nesmees ti da kasnes jas mesto tebe ne se sekiraj 20 nedela i diznata za jadenje mi se otvori .Denes pravam posna torta za mm oti gresnikot posti :) pa aj da go iznenadam ama izborot za posna torta samo so jabolka se sveduva ako ima nekoj nekoja interesna neka pise .

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 641
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 9:18:16   
Felly RR
Добро утро и од мене. Јас еве едно чајче ќе ставам за тие што се настинати како мене.user posted image
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 642
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 9:19:10   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dimana

Denes pravam posna torta za mm oti gresnikot posti :) pa aj da go iznenadam ama izborot za posna torta samo so jabolka se sveduva ako ima nekoj nekoja interesna neka pise .


DImana, имаш овде една убава Медено срце, побарај ја во рецептите.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 643
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 9:40:02   
Dimana
Fala Felly RR ova ke go napravam da promenam malku pa ke ve pocastam posle so po edno parce .

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 644
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 9:43:33   
arh_diz
Dobro utro
Annamolly fala za ubaviot pojadok.Jas denes resiv da cistamuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 645
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 9:52:34   
Beatris
Добро утро женски, еве од мене едно кафе со благичко да се расониме user posted image .

user posted image

Јас вчера некако лошо се завртев држејќи ја А во раце, ми се преврте некоја жила или не знам што, цел врат и грб ми е укочен не можам да се завртам, да не знае некој некое чаре?

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 646
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 9:58:04   
Luci
Што бе благичко? Ти не си на кардиолошка? Давај ваму доручек портокал, двопек и чајчеuser posted image user posted image user posted image Јас ја почнав од денес па ќе видиме до когаuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Добро утро женски, еве од мене едно кафе со благичко да се расониме user posted image .

user posted image

Јас вчера некако лошо се завртев држејќи ја А во раце, ми се преврте некоја жила или не знам што, цел врат и грб ми е укочен не можам да се завртам, да не знае некој некое чаре?



_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 647
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 9:59:55   
maki1
Dobro utro i od mene,vi prakam sonce ,ovde e prava prolet i se spemama so user posted image da ideme da setneme.Fala na site za bogatava trpeza si zemav od se.beatris treba masaza ama nekoj sto znae da ne ti napravi pogolema belja,probaj poleka so vezbi ,rastegnuvaj se i stavaj topli oblogi na mestoto jkad eosekas bolka od toplo se opusta nervet i ke s eoporavis.pozdrav.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 648
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 10:02:39   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Што бе благичко? Ти не си на кардиолошка? Давај ваму доручек портокал, двопек и чајчеuser posted image user posted image user posted image Јас ја почнав од денес па ќе видиме до когаuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Добро утро женски, еве од мене едно кафе со благичко да се расониме user posted image .

user posted image

Јас вчера некако лошо се завртев држејќи ја А во раце, ми се преврте некоја жила или не знам што, цел врат и грб ми е укочен не можам да се завртам, да не знае некој некое чаре?




Абе сум, ама вака барем во дневнава наша да исплакнам очи user posted image  Знаеш како викаат гладна кокошка...user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 649
   RE: РР дневна соба
12.3.2012 10:14:31   
kikicka
Добро утро иод мене,ние денес еден саат покасно станавме сакаше пак кај 7 ипол да станува ама немаа ја успаав пак и истеравме уште саат доволно ми е. ЕЕ денес и кај нас тмурноооо врнело синоќа и така, ке си земам од лиснативе ,некако од кивито не ми сака душата ич не јадам киви. Темјана како си ти те нема нешто во дневнава изгледа само во кујна сте еве и димана со тебе ...
Луци за да одолееш на фрижидерот дома залепи си една згодна цура да те мотивира или некое прасе да те демотивира user posted image леле јас од нареднатанедела ке ја почнам денес се заборавив се напив кафе со шекер и млеко. Синоќа и јас си го окркав не само икана и мамичка 77 да се фалат дека го окркале user posted image Арх и Диз земиги маживе од дневнава што чистеа вчера да ти помогнат изгледане си ги видела одма ке посакаш помош user posted image


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 650
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?