|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 14:14:31   
Yummy Mammy
Zenski ne znaev kaj da go prasam ova, pa aj tuka go lupnav, najopsto :)

Dali nekoj ima iskustvo so Ferveks dodeka doi? Doma site sme bolni, jas trpev 2-3 dena i denes se predadov, si napraviv ferveks, pa bas me interesira dali i na malovo sto cica moze da mu bide podobro od toa... zasto inace ne mu davam nikakva terapija, samo kapki i mlekce vo nos...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 701
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 14:20:48   
Pepelaska *
Добар ден женички, како сте? И јас се плашам од ова вирусиве ексик веќе, да не може да се прошеташ, тука дува растура а инаку е сончево.За ова фиокиве и средување јас да ви кажам а видам надвор врне или е ладно одма што се може средувам за кога ќе има убави денови да шетаме нели. И денес така исмукав цела куќа, ручекотене го се вари, М. си спие а јас раат на РР убавини,ќе земам од овие кафињава од сабајле ме мрзи да варамuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 702
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 14:22:05   
Luci
Женски хелоу и од мене. Јас дури сега седнувам да ве подружам малце. До сега правев извештаи на работа и сега ќе сум по растеретенаuser posted image Јами мами а што не му дадеш на user posted image од хомеопатските лекови нешто?

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 703
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 14:25:21   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Zenski ne znaev kaj da go prasam ova, pa aj tuka go lupnav, najopsto :)

Dali nekoj ima iskustvo so Ferveks dodeka doi? Doma site sme bolni, jas trpev 2-3 dena i denes se predadov, si napraviv ferveks, pa bas me interesira dali i na malovo sto cica moze da mu bide podobro od toa... zasto inace ne mu davam nikakva terapija, samo kapki i mlekce vo nos...


mamicki aj jas da vi kazam eden staromoden lek mozebi e smesno ali na mene sekogas mi pominuva  ke stavete zar vo nekoe zelezno  sadce  i ke izlezete na terasa i vrz zarot ke stavete zeker i ke vdisuvate dodeka curi sekerot so nosot ke vlezete a so ustata ke izdisete vednas ek ve opusti veruvajte ama ubavo da disete od sekerot da ne se trgate

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 704
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 14:32:53   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Zenski ne znaev kaj da go prasam ova, pa aj tuka go lupnav, najopsto :)

Dali nekoj ima iskustvo so Ferveks dodeka doi? Doma site sme bolni, jas trpev 2-3 dena i denes se predadov, si napraviv ferveks, pa bas me interesira dali i na malovo sto cica moze da mu bide podobro od toa... zasto inace ne mu davam nikakva terapija, samo kapki i mlekce vo nos...

Фервексот е парацетамол и витамин Ц, не се сеќавам дали јас пиев или не додека доев, мислам дека нема штета за неа...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 705
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 14:48:14   
Ikana
Dobar den i od mene zenski kako ste?
Nie eve dobri po domce, se mislevme da se proset_ame, ama kasno stanavme i dodeka se sredime, pomina denot user posted image
Gushki za site!!!
Jami mami, neznam za ferveksot, bolje zemi pij si c vitamin gram na den i paracetamol oddelno....

< Поракaта ја уредил Ikana -- 13.3.2012 14:56:35 >

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 706
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 14:53:00   
mamicka77
mamicki aj kazete ovoj virusto dali pocnuva so kaslanje gledam mila cela nok kaslase od sabajle nemase eve ja sega pak pocna kako stara baba lele amn veke samo nemoj da ja fate 

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 707
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 16:15:28   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Женски хелоу и од мене. Јас дури сега седнувам да ве подружам малце. До сега правев извештаи на работа и сега ќе сум по растеретенаuser posted image Јами мами а што не му дадеш на user posted image од хомеопатските лекови нешто?


A be i davam ama kaj nea mnogu slabo deluvaat, skoro ic, i doktorkata dojde do toj zaklucok. Ne sakam da ja klukam so drugi lekovi, pa vaka ako i kapne malku od ferveksot i nea - super user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 708
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 16:16:54   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Zenski ne znaev kaj da go prasam ova, pa aj tuka go lupnav, najopsto :)

Dali nekoj ima iskustvo so Ferveks dodeka doi? Doma site sme bolni, jas trpev 2-3 dena i denes se predadov, si napraviv ferveks, pa bas me interesira dali i na malovo sto cica moze da mu bide podobro od toa... zasto inace ne mu davam nikakva terapija, samo kapki i mlekce vo nos...

Фервексот е парацетамол и витамин Ц, не се сеќавам дали јас пиев или не додека доев, мислам дека нема штета за неа...


Ne, ne za steta, znam deka ne e greda, tuku dali moze taka da se izleci ili barem da i se podobri sostojbata... epten e zatnata, niedni kapki veke ne i pomagaat, ni inhalacii, ni nisto... sledno e antibiotik, a ne sakam ako ne mora... user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 709
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 16:20:41   
JovanaJ
Yummy mummy, nekoj pogore spomna paracetamol so vitamin C posebno.
Mene taka mi rekoa koga mu se zatna noseto kako bebe. Ne se sekavam kako sme pominale (ko da bilo pred 20 god recenicava user posted image ). Ama ne sme piele antibiotik sto znaci mozebi deluvalo bas toa.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 710
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 16:22:25   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

mamicki aj kazete ovoj virusto dali pocnuva so kaslanje gledam mila cela nok kaslase od sabajle nemase eve ja sega pak pocna kako stara baba lele amn veke samo nemoj da ja fate 


kaj nas bas taka pocna i eve denes kje go nosam na 6-ta inhalacija po red..

Yummy Mammy - znam deka ferveksot ne smee da se pie za vreme na bremenost zaradi toa shto sodrzi antihistamin...ne e samo vit C i paracetamol..e sega za doenje..da si prasas...koi kapki gi koristis?? kaj nas pomognaa sinomarin ampulite..ama da znaes ako e nekoe virusce mora da pominat najmalku 7 dena

< Поракaта ја уредил Andriance -- 13.3.2012 16:24:04 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 711
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 16:22:55   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Yummy mummy, nekoj pogore spomna paracetamol so vitamin C posebno.
Mene taka mi rekoa koga mu se zatna noseto kako bebe. Ne se sekavam kako sme pominale (ko da bilo pred 20 god recenicava user posted image ). Ama ne sme piele antibiotik sto znaci mozebi deluvalo bas toa.


Thanx. Ke probam i taka, em mene podobro em za nego nema steta. user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 712
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 16:32:08   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

mamicki aj kazete ovoj virusto dali pocnuva so kaslanje gledam mila cela nok kaslase od sabajle nemase eve ja sega pak pocna kako stara baba lele amn veke samo nemoj da ja fate 


kaj nas bas taka pocna i eve denes kje go nosam na 6-ta inhalacija po red..

Yummy Mammy - znam deka ferveksot ne smee da se pie za vreme na bremenost zaradi toa shto sodrzi antihistamin...ne e samo vit C i paracetamol..e sega za doenje..da si prasas...koi kapki gi koristis?? kaj nas pomognaa sinomarin ampulite..ama da znaes ako e nekoe virusce mora da pominat najmalku 7 dena



lele andrijance i do tamu li stasa A lele bas me fati starv stom pocne mu smenata na doktorot vednas odam nema vreme i mesto za cekanje uste ova mi fali na celi noki nespieni uste virusot ni fali  lele molam bogam samo da ne e nesto seriozno od sinoke pocna vikam aj nisto ne i e piese mleko i samo sto go ispi mi go povrati celoto pod mlaz kako da go e cuvala vo usta celo vreme i se zakasla aj vikam od toa i e sto se zakasla ne moze pri sebe da si dojde ama sinoke cela nok kaslase od kaslanje duri vo 5 zaspa kako sto treba i jas sum zaspala i ne ja osetiv poveke da kasla sabajle koga stana isto lele zarem vcerasnoto povrakanje e bilo znak na viru zosto ne se javiviv uste vcera na doktorot lele ke se ubijam

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 713
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 16:34:28   
Andriance
Bez panika mamicka77...koga togas mora gi fati..na \a ova mu e vekje vtor pat za zal...ebvme eden kup so deca u Bansko i na kraj posledniot den pocna da mi kasla...ama ima najmalku 24h inkubacija...nema antibiotic samo kapki inhalacii i tapkanje

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 714
   RE: РР дневна соба
13.3.2012 16:51:21   
Yummy Mammy
I kaj nas taka pocna, bevme so deca vo Borovec i posledniot den edno od decata krena temperatura, vednas stom se vrativme i pogolemata kerka krena, i na kraj jas i malovo. Pocna so kaslica koja se uste trae, i so epten zatnas nos, ama epten. Jas ne se sekavam vaka da bile zatnati, nemaat nikakvi mrsuli, samo bela vodicka vadime i toa gi tera da kaslaat.
Adrijance so sto se inhalirate? Nie pocnavme so fizioloski samo ama ne ni pomaga, pa im razrediv divo origano vo fizioloskiot, na golemata i pomaga, na malovo ne, i vcera dr ni preporaca Ephedrini 0,25% kapki za nos, ama tie se za nad 1 god i ne smeeme mnogu da gi koristime, jas samo navecer pred spienje ke i davam. A za preku den nemam resenie, samo nadvor se set_ame da i se susi noset_o. Inace prethodno probavme so Auqa maris - tie sekogas do sega ni pomagale, i so Sinomarin. Site ovie kapki za bebinja se mnogu slabi i se isto sto i fizioloski rastvor, vo slucajov ne ni pomagaat.

< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 13.3.2012 16:57:00 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 715
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 8:12:32   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance



Yummy Mammy - znam deka ferveksot ne smee da se pie za vreme na bremenost zaradi toa shto sodrzi antihistamin...ne e samo vit C i paracetamol..e sega za doenje..da si prasas...koi kapki gi koristis?? kaj nas pomognaa sinomarin ampulite..ama da znaes ako e nekoe virusce mora da pominat najmalku 7 dena


Андријанче, тука си грешка. Јас речиси цела бременост користев антихистаминици поради алергија и немав никакви проблеми. Гинекологот рече дека нема никаков проблем и дека смеам да ги користам кога ќе имам потреба. Јас цела пролет ја поминав со антихистаминици, имам страшна алергија на полен.



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 716
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 8:49:10   
rina13
user posted image
aj dobro utro od mene da ve pocastam utrinski od rodendenskata torta na kerka mi denes pravime cela 1na godina.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 717
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:00:42   
Luci
Rina13 нека и е среќен роденденот на ќеркичката, да е жива и здрава, голема да расте. Еве мал подарок од мене user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 718
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:05:43   
Mihaela 2010
Dobro utro i od mene,neka i e sreken rodendenor rina na kerkickata i da ima ubavo i srekno detstvo...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 719
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:25:43   
Maca25
Среќен роденден на ќеркичката, рина! Се најдобро!

Јас сум денес во тешка депресија - вчера како гром од ведро небо на рбаота ми рекоа дека мора да отпуштаат луѓе и дека јас мора да си одам. user posted image user posted image user posted image уште сум во шок и не можам да си дојдам на себе.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 720
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:33:14   
Annet
Sreken rodenden Na kukleto se najubavko.Denes na dve ringerajcinja im e 1 rodenden,,da se zdravi i zivi,veseli...
Imajte ubav den prijatelki moi.Daj boze da e ubav dnov da setneme:))
ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

user posted image
aj dobro utro od mene da ve pocastam utrinski od rodendenskata torta na kerka mi denes pravime cela 1na godina.


(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 721
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:34:07   
Viktori
Е јбг Маца... ќе најдеш нешто друго. Штета што во државава не можеш да бидеш сигурен колку ќе трае...
Одма си одиш или барем ќе го изработиш овој месец?

__________________________________________________

Рина, среќен роденден на ќеркичката! Голема да расне!

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 14.3.2012 9:35:21 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 722
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:37:21   
Maca25
До следната недела..
ептен ми е тешко затоа што ме фатија скроз неспремна, минатиот месец кога се намали работата ме тапшаа по рамо дека никој не си оди така лесно од фирмава, и еве за еден месец што се дешава. нема ништо сигурно...само свое!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 723
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:42:50   
kikicka
Добро утро и одмене нека има се среќни родендените на малите рр да растат големи,убави ,здрави!
Јаспак се издигав пред Л шо ми стана незнам ,Мацо жал ми е за работата ама јбг живот мора да има падови ,кога најмалку очекуваштогаш ке те удри....Се надевам дека ова што ти се случило ке биде за подобро нешто.
Кај нас кажаа дека денес ке е до 20 степени па ке скитниме,синоќа бевме во еден трговски и убав шопинг и направив на Л дури и мојод дел за шопинг си го жртвував за неа мочла да ја дотерам user posted image и така ајд одам јас во кујна user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 724
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 9:43:51   
AnnaMolly RR
Мацо, искрено те разбирам како ти е. Кај нас во фирма се чека секој момент да кажат кој ќе остане. Од четворица вработени само еден преведувач ќе остане, тројца си одат. Мислам дека ќе пукнам додека на кажат конечно кој е тој. Од што сум во неизвесност не ми се мрда со прст, ама ич не ми се работи, немам волја за ништо.

Јас и ти под рака и со заеднички сили ќе си бараме работа. Знам дека е ужасно кога иднината ти виси на конец, ама нема откажување. Ти си барем со факултет, имаш повеќе шанси работа да си најдеш.




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 725
Страница:   <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?