|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 13:55:08   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Zenski jas da pocastam,stotuku se vrativ od kontrola - rezultatite bea super pupupu :-)
Padna kamen od srce . Dodusa sega za sega ama i toa e nesto user posted image

user posted image



user posted image user posted image user posted image i samo taka ponatamu i nikako poinaku JASNO!!!user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 876
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 13:55:39   
arh_diz
Super dostickage user posted image toa e najvazno.


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 877
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 13:57:48   
Џесика
Браво за Достичка, само напред user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 878
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 14:00:33   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Zenski jas da pocastam,stotuku se vrativ od kontrola - rezultatite bea super pupupu :-)
Padna kamen od srce . Dodusa sega za sega ama i toa e nesto user posted image

user posted image




Охоо што убава вест, радост пред викенд! Ептен ми е мило! user posted image user posted image user posted image   Нема поголем повод за частење денес во нашава дневна, ајде сите на куп, частам сладоледче!
[img]user posted image [/img]

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 879
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 14:06:01   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

eve sum i jas...A vcera ne pocastil za prv pat nananje do 7h bez cicanje od 01h user posted image user posted image user posted image
eve castam ness i lesno dorucece...se spremam za kaj doktorka da go sirne uste ednas...

backi za vas

user posted image



EEEEEEEEEE andrijance kamo jas da castam za takov povod kako tebe nema sansa nie nokno vreme od pola saat do saat nisto poveke ne svrzuvame kakov period ona otkako e rodena se e taka amn veke ke umram za spanje ziva ne naspana sum podobro da ne legnuvam voopsto cela nok otkolku legni stani na 15  min ili pola   saat retko nekogas da svrze dva casa ali toa mnogu retko vo 10dena ednska ke se sluci samo da znam do koga ke trae ali nikoj nema odgovor na moeto prasanje pa duri ni taaa samata sinoke i vikam ajde sine ovaa nok sto ne ceka burna nok ili ne  taaa mi brmci i se smee  ne deka me razbira sto i zboram ama taka se pogodilo

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 880
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 14:10:50   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Zenski jas da pocastam,stotuku se vrativ od kontrola - rezultatite bea super pupupu :-)
Padna kamen od srce . Dodusa sega za sega ama i toa e nesto user posted image

user posted image



user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 881
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 14:12:44   
dostickage
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 882
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 14:14:11   
Pepelaska *
Хелоууу женски,
мене времево ептен ми влијае, значи кога има сонце, среќна сум без никаква причина, денес си зачистив дома си направив торта за викендов да си се шетаме со М. Сега ќе му ја чистам количката и останатите превозни средства да може и подалечку да прошетаме.
Достич, многу ми е мило за тебе, само напреед

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 883
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 14:30:53   
arh_diz
I nie bevme nadvor so M , iako kaj nas seuste ne e stopen snegot i temperaturata e minus ama vazno imase sonce so zabiuser posted image .Setanjeto ni bese mnogu kratko mi se javija od rabota i morav da odam doma da pratam e- mail user posted image , M so placenje se vrati doma.
Mamicka77 nesakam da te razocaram ama M otkako e roden e taka eve go uste nespie cela nok , spas e navika da si nenaspanuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 884
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 14:43:59   
kikicka
Кај сте бе Женски јас се наспав user posted image user posted image охо што убаво ми дојде ,сега ручек па да му ја скитнам и јас времево е лето кај нас 20 стерпени.....Достич user posted image да ни бидеш здрава жива !
ете така ајд сега ЧЕК ОУТ

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 885
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 15:02:56   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

I nie bevme nadvor so M , iako kaj nas seuste ne e stopen snegot i temperaturata e minus ama vazno imase sonce so zabiuser posted image .Setanjeto ni bese mnogu kratko mi se javija od rabota i morav da odam doma da pratam e- mail user posted image , M so placenje se vrati doma.
Mamicka77 nesakam da te razocaram ama M otkako e roden e taka eve go uste nespie cela nok , spas e navika da si nenaspanuser posted image



lele traj i nie sme del od tie mi se cini deka nikogas nema da spie kako sto treba

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 886
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 15:10:28   
rina13
nie samo sto se pribravme bevme u pohod so kolickata 5km pominavme ama mama ne najde plavo zelen lakuser posted image user posted image user posted image vecer imame treta tura gosti a jas sum so 0 dzuli energija.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 887
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 15:12:39   
Pepelaska *
рина мислам јас имам такков да ти пратам user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 888
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 15:23:01   
kikicka
И јас имам ..нешто како море боја мат е мојот вчера си купив прљаво бел демек тој ке е во мода имаше уште еден што ми влезе во очи металик протокалов ама ајд за др пат ке си купам
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

рина мислам јас имам такков да ти пратам user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 889
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:14:51   
blue_blue
Де, бе па ти user posted image  Едново од моите девојчиња сестра ми ја завика Леонче бомбонче. Она кога почна да зборува си се викаше Онче Бонче и сега ја понекогаш ја викам Онче, о оние деца што и се другари во градинка ја викаат Бонче. И еднаш мајката на тие едни близнаци што се моиве во градинка ми вика - абе зошто детево го викаат моиве деца Бонче од кај тоа и ја се си знасмеав... А иначе она сама долго време кога некој ќе ја праша како се вика кажуваше Онче Бонче и сите бледо ја гледаа баш ми беше симпатично...веќе скоро една година си кажува точно како се вика

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Џабе е тоа ,баш контра намерно ке речат....јас Леона не давам на никој да ја вика ЛЕОНЧЕ ко Лампионче некое и сите ми се лутат, јас не си го крстив детето ЛЕонче туку Леона и сакам така да ја викаат ,а јас пошто нели мајка како сакам така ке си ја викамuser posted image еднаш така ме слушнаа дека викам Нони и ајдее почнаа и одма прекинав и кажав и добро е сеа за сега ама сеуште некој се испушта со тоа ЧЕ!
Исто како мене ретко кој знае како ми е правилното име, да не е ФБ немаше да ми го знаат ....пошто брат ми како мал ме завикал на скратено како му дошло и одтогаш сите така и ми се има случено да ми речат а чекај малку уствари В и К си ти ? една личност било тоа user posted image user posted image Јас па мислев две различни личности се ...така да малку дрн дрн со постов ама арно си знае мт ,а и тебе ич гајле да не ти е што ке помислат ,не ти се роднини па да не ти згодно! user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 890
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:17:51   
Ikana
Bravooo dostickage!!! Sekoj den da ti e ispolnet so zdravje i ljubov!!!!
Parite ne gi pipnav zenski, ke si pocekam posto 100% e nekoja greshka, sigurno do vecer kje gi povlecat!
Inaku da vi kazam iskreno denes Skopje povtorno go vidov vo dobro svetlo, nasmeani lugje, cisto (barem kaj sto set_avmeuser posted image ), mladi majki ubavi doterani, kucinja si trckaat so decinja....epten kako od slikovnica! Bashka vremevo e...mh mh mh....sednavme na klupa jadevme ko penzionercinja hahahah samo da uzivameuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 16.3.2012 16:18:16 >

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 891
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:18:03   
Beatris
Значи штом дојде 4 саат дневнава наша останува празна и со прљави садови од се што се изело испило user posted image user posted image user posted image  Па дајде веќе нека части некој некое кафенце да прогурам некако до 5 user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 892
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:19:12   
blue_blue
Еве, Беатрис јас частам. ама не знам како се става слика user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 893
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:19:45   
Ikana
Eve od mene za tebe!!!
user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 894
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:20:32   
Ikana
[img] pa linkot od slikata samo glej so jpg da zavrsuva i na kraj [/img] se spoeno!
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Еве, Беатрис јас частам. ама не знам како се става слика user posted image


(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 895
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:21:15   
Annet
dostickage user posted image user posted image
nie se iznasetavme sea ke drememe

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 896
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:29:18   
blue_blue
еве моево утрунско кафе на работа (ако ми успее ова со поставување слика) user posted image

[img]C:\MOI DOKIMENTI\Sliki\IMG0030[/img]

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 897
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:30:30   
blue_blue
очигледно не ми усепало user posted image  сликата ми е во компјутер во моите документи...и мислев дека тоа знаќи лик до сликата ама не било така

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 898
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:31:41   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Eve od mene za tebe!!!
user posted image


Ауу ова со шлагче ќе ме опраи скроз user posted image  Фала фала user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 899
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:32:01   
blue_blue
aj vtor obid user posted image  mada mislam deka definitivno ne praam neso ko so treba



< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 16.3.2012 19:22:57 >

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 900
Страница:   <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Kako?
Jana9

Kako se spravuvate so smestuvanje koga odite na odmor?

Rezervirame predvreme (50%)

Odime na mestoto i barame smestuvanje (50%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!