|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  49 50 [51] 52 53   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 9:07:19   
Maca25
Добро утро и од мене. Дома сум си, си пијам какао.
Срцка моја Нина се чуди што сум дома, цело време ме прашува да не сум болна, па не одам на работа.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1251
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 9:11:43   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Добро утро и од мене. Дома сум си, си пијам какао.
Срцка моја Нина се чуди што сум дома, цело време ме прашува да не сум болна, па не одам на работа.user posted image

UFFFF kolku mi e poznata ovaa situacija,mene mi beshe mnogu teshko,po devet godini rabota doma da sednam no kako vremete pominuvashe taka polesno stanuvashe(odnosno se pomiriv)user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1252
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 9:12:43   
bombica
Добро утро и од мене.
Женски фала на кафето ќе дрмнам 2 оти едвај гледам.П ноќеска од 3:30 до 5 не спиеше некако успеав да го заспијам спиеше до 7 и сега паѓа за спиење ама не му давам да спие до 10user posted image
Ана Моли тебе те зеза притисоков.Зафркнато е ако се навикнеш на висок после нема да го сеќаваш кога ќе се качува.Мајка ми 180 не го сеќаваuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1253
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 9:14:19   
Beatris
Добро утро женички најмили. Наздравје кафенце, чајче кој што си пие user posted image  Јас само правам чек ин и бегам зашто ако и денес не се фатам за работа тешко мене user posted image  

Мацо кажи и на Нина да не се навикнува многу дека си дома, сигурна сум дека во скоро време пак ќе почнеш да одиш на работа. Стискам палци user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1254
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 9:14:48   
arh_diz
Jas ke si zemam kafe na mene mi e nizok pritiokot 80/50 a nekogas i ponizok

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1255
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 9:15:15   
AnnaMolly RR
Таков ми остана од прееклампсијата во бременоста. И сега најмногу ми се качува кога имам добиено, а поретко останатите денови во месецот. Ама тоа е тоа, се навикнав.

Него, од сабајле никој не дава за јадење, а? Ајде еден здрав појадок од мене.user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1256
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 9:32:35   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Jas ke si zemam kafe na mene mi e nizok pritiokot 80/50 a nekogas i ponizok

Исто и кај мене посебно сега во пролет страшно ми паѓа се случува и да се онесвестам.Поради ова многу ми е страв сама со П. да шетамuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1257
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 9:41:31   
maki1
Dobro utro i od mene,jas ke zemam bokal kafe ako nekoj svari.cela vecer ne sme spieni ,M mi kaci T i eve ja sega si igra ama go cekam mm da dojde i da ja nosime na lekar.Od sto nastina neznamuser posted image user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1258
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 9:55:09   
Felly RR
Ајде не грижи се маки1, може не е настинка. Може се запчињата. (Не знам колкави сте, ама може е од тоа ако нема други симптоми на настинка)

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 1259
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 9:58:41   
temjana
Добро утро лепотициuser posted image Јас си го испив какаото, сега се мислам што да јадам нешто ме степа глад упм како мече се направив а мм ме теши дека никогаш не сум била посекси тоа зошто градите ми се како за мис топлесuser posted image

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 1260
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 10:24:38   
kikicka
Добро утро и од мене,Темјана сега ти е најубаво тебе,мене ми текнува и јас пред 2год, бев исто овој период како тебе трудничко и најубаво ми беше ,ми фали тоа време user posted image . Да стигнам до 57кг може пак ке останам трудна што поскоро тоа подобро.
Како се диеталки денес мене 2 ден ми е ја почнав пак од почеток user posted image ме факаат кризи навечер ама минува .
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

Добро утро лепотициuser posted image Јас си го испив какаото, сега се мислам што да јадам нешто ме степа глад упм како мече се направив а мм ме теши дека никогаш не сум била посекси тоа зошто градите ми се како за мис топлесuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1261
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 10:26:24   
kikicka
Чим си е веселка сигурно ви се забите !
ИЗВОРНА ПОРАКА: maki1

Dobro utro i od mene,jas ke zemam bokal kafe ako nekoj svari.cela vecer ne sme spieni ,M mi kaci T i eve ja sega si igra ama go cekam mm da dojde i da ja nosime na lekar.Od sto nastina neznamuser posted image user posted image user posted image user posted image .



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 1262
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 10:40:31   
Annet
Добро утроженички убави,јас од рано сум станата се сработив дома,сега уште малку одиме па-па,и мажле е дома денес .заедно на шетање.......колку добро чувство,а??
имајте убав денuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1263
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 10:44:51   
Ikana
Добро утро и од мене! Се дочепав до фотелјата и компјутерот. Да не се жалам, ама ај че се пожалам, бебчо денес е мало црвено ѕверче, рикаше до сега, и зашто? Сум заборавила цуцла да и дадам. Бљуцна 16 пати, исто толку ја преоблеков, само што ќе и сменам пелена, ете ја моча, ја ставив во релаксатор, вришти се дере и се лизга надоле, пола виси од релаксатор...убаини, милина!
Мацо, мм беше на одмор месец дена сега, го пуштија на принуден со пола плата, и да ти кажам се изнаужива човекот! Е сега јес да бевме кнап, ама мене ми излегоа во пресрет некои преводи и се стегнавме малце! Вчера отидов до кај не го на работа да го видам, смуртен, стемнет цел у фаца, кога не виде нас две се осветли. Така да уживкај си со сонцето домче, паза работа ехееее, ќе се најде!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Добро утро и од мене. Дома сум си, си пијам какао.
Срцка моја Нина се чуди што сум дома, цело време ме прашува да не сум болна, па не одам на работа.user posted image


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1264
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 10:52:27   
mama toci
Dobro utro i od mene,da zirnam sto ima vo dnevnava,kako ste mi i da se fakam za rabota pakuser posted image .Imajte ubav den devojki !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1265
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:07:04   
Mammi
Добро утро и од мене Рингерајки. Мм е на работа,а јас си ве читкам и ми се враќа филмот од пред два месеци кога луѓе божји добив работа, ја добив, ама тоа државното биро за вработување сакаше малку да се зеза со мене и 1 година на стенд бај за работа, па ми пукна филмот и си се запишав на факс пак, иако не ми ги рачунаа претходните кредити бидејќи не го дозавршив. И му викам на мм, гледаш дека за се си има причина, ме замоткаа со работата добиена а да не можам да ја прифатам заради прости формалности, ама ете оп бебпче веќе да сме имале во мешето и се си испадна како што требало да си биде. Сега иднава мама учи за овластен преведувач, а плус може од другата година и нешто плус,за бебпче да се гордее со мама,дека не се откажала. Пред се ми помогнаа инспиративните приказни од вас Рингерајки дека само Супер мами имало овде. Поздрави од мене и дајте едно ладно нес за мене и еден убав сочен сладолед на сонцево и право кај мене на тераса ама и цвикера да си земитеuser posted image

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 1266
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:14:10   
Luci
Добро утро-добар ден и од мене. Си викам ќе влезам во дневнава има сигурно некоја гозба, некоај части за младенци или нема такви меѓу нас што слават? user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1267
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:20:56   
Mammi
Абе Луци ако може младенци да се сметаме со година и некој месец во брак ондак ја частимuser posted image Ама мака мачам да ставам некоја слика со богата трпеза една гозба да си направиме...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1268
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:25:19   
Felly RR
Taka e Mammi, нема откажување. Еве јас честам една сладолед торта.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1269
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:25:51   
mamicki
Луци, за некоја година ќе прославам сребрена свадба, па и Младенци ќе направам, нема лабаво user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1270
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:31:22   
Felly RR
А за тие што се на диета, еве свежо цеден сок, и интегрални бисквити.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1271
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:33:59   
Mammi
Фели ма зѓшто волку ми ја погоди сладолед тортава? Лелелеееее е сега ќе идам на факс и на враќање си купувам една обавезно ете така да се знаеш и ако ми правиш друштво одма фаќај авион инаку маф е и торта и се. А тебе мамички честито јубилеј унапред некоја годинаuser posted image И ве молам некое сличе со убави кркензи ставете од мое име дека врска немам од слики ставање

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1272
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:40:52   
Felly RR
Леле, Mammi, да ти кажам, што убави сликчиња сум нашла, на една страна. Здивот да ти застане од убавини. Ама остај не смеам да ставам, пола РР е на диета, нека ти каже Виктори што закани доби за една Нутела.
Еве во твое име честам едно Eastermisu
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1273
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:42:30   
Mammi
Мамма миа лиги течат ли течат...уф уф уште да се научам да ги готвам слаткиве задоволства...море ке сукам ракави денес а и мм како да е заедно бремен со мене само пред фрижидер е главата не ја вадиuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1274
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 11:42:57   
Тања РР
Добар ден женски и од мене. Еве ме и мене , втора недела по ред со главоболка од утро до мракuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1275
Страница:   <<   < Претходна страница  49 50 [51] 52 53   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  49 50 [51] 52 53   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Име
Jana9

Име

Марија (17%)

Елена (0%)

Срна (33%)

Мартина (0%)

Софија (17%)

Ема (33%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!