|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  60 61 [62] 63 64   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:01:32   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica
Можно ли бре женички пак грчеви да се јават на 8,5-9 месециuser posted image

Dobro utro user posted image
Ne, ne e mozno, no e mozno da niknat ushte zapcinjauser posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1526
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:05:51   
Calypso
Lele AnnaMolly, ic ne ti zaviduvam, da znaesuser posted image aj prevedete ja i Kitchen Boss, taa mi e omilena emisija sega... ne deka mi e problem jazikot, ama ima sostojki sto ne gi razbiram ponekogas. Kako i da e, mi se svigja taa mediteranska kujna i kako gotvi ovoj Buddy (nastrana tortite sto gi pravi).

Bombica, mozno e da se grcevi, ama toa koga si vovela nekoja nova hrana. I mojov taka pravese na taa vozrast, sega poretko. I jas se prasuvav da ne se grcevi, ama mi velea deka ne se. Inaku nokjeska se razbudi vo eden, si se ispravi vo krevetceto i "muabet" mi praveseuser posted image , pa duri vo dva i pol zaspa...

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1527
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:11:36   
arh_diz
Dobro utro ,jas ke si zemam od Ovosjeto na AnnaMolly
Denes sum nikakva tetka na mm umreuser posted image ,mm samo sto otide jas i M ostanavme doma.Ne i se ispolni zelbata da go vidi M user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1528
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:21:27   
Ikana
Арх_диз прими сочувство. Многу ми е жал што не успеала тетка ти да го види М. Нека почива во мир.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1529
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:23:54   
Ikana
Ехххх добро утро женички!
Еве јас и М си лежиме заедно во кревет, и го најдов лекот конечно за да поспие до 9. Ќе си ја ставам кај нас во кревет, ќе ја стуткам убаво, цуцето во уста и ќе полежам јас малку до неа додека да заспие и после сум фриииииuser posted image
Кафеееее од мене и М!
user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1530
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:31:05   
Andriance
user posted image

user posted image

curkii samo da ve pozdravm A nesto se zanesuva od sabajle...cas_tam kolacinja i kafesito...mm denes polni celi 30....mu ja posvetuvam SEVERINKA ZA DENES

Backii

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1531
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:37:30   
Yummy Mammy
Sreken rodenden na mt so najzenskata pesna na Seve user posted image Jas na mm bi mu cestitala so nekoe video klipce od nea user posted image user posted image user posted image
I namali malku so kolacinjava, pls, ide leto

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1532
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:40:53   
Calypso
Arh_diz, primi socuvstvo za tetka ti, neka pociva vo mir.

Andriance, da mu se mnozat godinite na mazeto tvoe! I arno ti veli Yummy Mammy, namali malku so kolaciveuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1533
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:41:30   
temjana
аууууу што направивте со блашкото од убаво поубаво мљац... Среќен роденден и нека е здрав и жив маж ти Андријанче, му посакувам уште 4пати по толку. Инаку живот почиње у тридесетом така да само убавини да го следатuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1534
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:44:06   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Е, значи, не е фер!!! Ај погодете што имам денес на ред за преведување! Next great baker! 47 минути полни со торти, чоколадо, cupcakes и слично user posted image user posted image user posted image Значи денес јас ќе си се лигавам до 16 часот...
Ама можам јас, ќе стиснам заби.

И плус, кој сака да јаде торти и чоколадо? Глупости, ич не се вкусни. user posted image user posted image



Хе,хе..абе чичко Марфи е закон!! Ама ако, вака ем слабееш, ем јакнеш карактер user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1535
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:47:36   
kikicka
Срекен роденден на мт Андрианче голем нека расте user posted image да не кажувамкако викаат другите !
Арх-диз сочуство мила животот е таков ,нека почива во мир.



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1536
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 10:55:15   
arh_diz
Sreken rodenden na mt Andriance

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1537
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 11:05:10   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Lele AnnaMolly, ic ne ti zaviduvam, da znaesuser posted image aj prevedete ja i Kitchen Boss, taa mi e omilena emisija sega... ne deka mi e problem jazikot, ama ima sostojki sto ne gi razbiram ponekogas. Kako i da e, mi se svigja taa mediteranska kujna i kako gotvi ovoj Buddy (nastrana tortite sto gi pravi).



И оваа Next great baker е со Бади. Kitchen boss не ни е во програма кај нас, а не е ни во план наскоро на македонски да има превод. Многу убави јадења прави во Kitchen boss, јас си запишав една маринада за пилешко месо и морам да ја пробам.

И не подлегнувам, никако. Еве си грицкам јаболче и замислувам дека е некое месиште печено на скара user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1538
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 11:10:35   
Ikana
Прасенце некое Анамоли!

Андријанче, ууу што сте младички, браво браво! Изгледа мене ме зезна маж ми хахахах!
Ајде среќен нека е роденденот и се најдобро!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1539
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 11:16:24   
AnnaMolly RR
Некое бутче мрсничко, Икана... Мммммм.... Дојди, за тебе имам и цитрон, ќе си мислиме дека е некоја сочна чоколадна торта. user posted image
__________________________________________________________________

Среќен роденден на маж ти, Андријанче! Па помлад е од мојот, мм во септември полни 33, а јас 27 во август. Ме најде млада и ме прелажа пред 9 години user posted image
_____________________________________________________________________
Арх_диз, сочувство за загубата. Многу ми е жал што не успеала да се запознае со М user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1540
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 11:31:32   
Ikana
Цитрончето само ако е во уста кај прасето хахаха место јабуче!!!user posted image
Лелееее мм изгледа јако ме зезнал, 35 ќе полни за 2 месеца! user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 27.3.2012 11:36:19 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1541
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 11:31:43   
Luci
Луѓе глава не престана да ме боли бе, аман више!
Андрианче нека му е среќен роденденот на мт, да е жив и здрав, да му се исполнат сите желби. Како ќе го прославите? Ќе го изненадиш ли нешто?

Арх_диз жалам за тетката на мт, Бог да ја прости, нека и е лесна земја

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1542
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 11:44:27   
Calypso
Znam AnnaMolly, ama ne gi sakam tolku tie emisii od natprevaruvacki karakter, poveke mi se svigja koga gotvi tradicionalni jadenja. I jas si zapisav nekoi recepti, pa prva prilika ke probam nekoj.

Eeee... vie se zalite od mazite, stari vi bile, jas so da recam za mojov... napolni 36 vo januari... me prelaza i mene vaka naivna, na moi 29 godini user posted image user posted image . Godinava 32 ke polnam (user posted image )... ama koj mi gi davauser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1543
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 11:47:09   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Луѓе глава не престана да ме боли бе, аман више!
Андрианче нека му е среќен роденденот на мт, да е жив и здрав, да му се исполнат сите желби. Како ќе го прославите? Ќе го изненадиш ли нешто?

Арх_диз жалам за тетката на мт, Бог да ја прости, нека и е лесна земја


Luci..tolku mnogu sakav da spremam nekoe surprise..ama nikako ne uspeav da se organiziram..i rekov naredna nedela ima da smislam neshto,pa majka jana neka e..katlanovska mi bese vo ideja..pa kje vidime..kje smislam i nekoja druga varijanta

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1544
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 11:52:34   
rina13

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Луѓе глава не престана да ме боли бе, аман више!
Андрианче нека му е среќен роденденот на мт, да е жив и здрав, да му се исполнат сите желби. Како ќе го прославите? Ќе го изненадиш ли нешто?

Арх_диз жалам за тетката на мт, Бог да ја прости, нека и е лесна земја


Luci..tolku mnogu sakav da spremam nekoe surprise..ama nikako ne uspeav da se organiziram..i rekov naredna nedela ima da smislam neshto,pa majka jana neka e..katlanovska mi bese vo ideja..pa kje vidime..kje smislam i nekoja druga varijanta

nemora mn da mu ja mislis kaj mazi pali dobro jadenje u kombinacija na dobar suser posted image ke bide isto ko da dobil ferariuser posted image user posted image user posted image
mojov naskoro 33 a jas imam 23.On vika abe mlado meso ja mu vikam kuti tamu jas nameriv da se mazam inace do sega nezenet ke bese.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1545
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 12:40:49   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso
Eeee... vie se zalite od mazite, stari vi bile, jas so da recam za mojov... napolni 36 vo januari... me prelaza i mene vaka naivna, na moi 29 godini user posted image user posted image . Godinava 32 ke polnam (user posted image )... ama koj mi gi davauser posted image

Ај теши се со мм за 1 месец ќе полни 40год.Додуша и јас не сум во цветот на младоста 36,5 сумuser posted image
Адрианче нека му е среќен роденденот на мт.
Арх_диз прими сочуство за тетката на мт.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1546
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 12:43:25   
Ikana
Јас имам 27 години а мм 35 за 2 месеци, значи скоро 8 години сме разликаuser posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1547
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 12:47:44   
vanessa30
Zenski kaj mene obratna situacija, jas nego go najdov pomal pa go prelazav:-)))
Maz mi e 11 meseci pomal od mene.

Andrijance, sreken rodenden na maz tiuser posted image



< Поракaта ја уредил vanessa30 -- 27.3.2012 12:49:36 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1548
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 12:51:34   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso


Eeee... vie se zalite od mazite, stari vi bile, jas so da recam za mojov... napolni 36 vo januari... me prelaza i mene vaka naivna, na moi 29 godini user posted image user posted image . Godinava 32 ke polnam (user posted image )... ama koj mi gi davauser posted image

А па тек што јас да речам, мм има 38 а јас 29user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1549
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 12:53:43   
mamicki
Jas i mm sme 6 godini razlika, ama ic ne ni se poznava. Toj i bez toa, kako maz, nema nikojpat dokraj da sozree user posted image , a plus- kako prepariran e, mu zastana saatot na 33 i ne mrda, kako decko e, mashala, da ne mu se uroci- ni mese, ni kelavost, ni bori... jasno, koga za nisto ne si ja jade dusickatauser posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1550
Страница:   <<   < Претходна страница  60 61 [62] 63 64   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  60 61 [62] 63 64   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Koe ime vi se dopaga
mazule

Iminja

Mario (37%)

Stefan (63%)


Број на сите гласови: 221

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!