|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  63 64 [65] 66 67   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 8:48:31   
AnnaMolly RR
Добро утро, женски! Јас рано рано дојдов на работа да си завршам нешто што ми заостана од вчера, па да си ги фатам новите преводи. Не стигнав ни кафе да пијам, чекам да дојде некоја колешка да ме дружи.

А кога е во Скопје саемот за мебел?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1601
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 8:57:11   
Annet
dobro utro i od mene ja se napiv kafe sega miki maus gledam hahahaa
saemot e od od 27.03-01.04, bas sakam da odam ama nemozam ;-((
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Добро утро, женски! Јас рано рано дојдов на работа да си завршам нешто што ми заостана од вчера, па да си ги фатам новите преводи. Не стигнав ни кафе да пијам, чекам да дојде некоја колешка да ме дружи.

А кога е во Скопје саемот за мебел?


(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1602
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:00:22   
Maca25
Добро утро и од мене. Го однесов детето во градинка и наместо да си легнам пак, јас одма со кафето пред компјутер се ставив.
Кој е за цигарче, ај со мене на тераса user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1603
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:01:57   
vezilka RR
Добро утро девојки..дал бог добро, хи,хи..И јас денес си дојдов пораничко и да си завршам некоја работа, па да тркнам до некои министерства треба, денес ќе се давам со бирократија user posted image уф, па после состаноци, ако го преживем денов ќе пишам после..

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1604
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:02:35   
Pepelaska *
Добро утро срцки како сте? Да ве поздравам додека спие М. се успа денес, ах Беатрис како што ќе расте се поголема лепенка ќе биде, еве го мојов абе не можам едно кафе да сварам ми иде и со него в раце вариме , во вц одам со него ама ај што да правам а не беше таков, а ако не ме види нема да ме бара, може ќе рече мама мама ама ќе му помине ама додека ме гледа во пакет смеuser posted image .Ќе пораснат па после ние ќе ги бараме.
Јас незнам веќе кога ќе се натокмам да чистам , ако дојде некој побрзо дома да го чува може денес ќе биде и ќе испразнам се од регалов веќе. Се надевам дека мм ќе го исполни ветувањето по Велигден да се селиме.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1605
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:04:37   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Добро утро и од мене. Го однесов детето во градинка и наместо да си легнам пак, јас одма со кафето пред компјутер се ставив.
Кој е за цигарче, ај со мене на тераса user posted image


Маца легнувај дури можеш, не се зезај user posted image јас богами би си прилегнала сега веднаш. Имаме во канцеларија еден двосед, во приемно за гости, и така еднаш сабајлечки многу ми се спиеше и си викам само да испружам нозе малку, и ме најдоа колешките како хркам кога дојдоа, хи, хи..

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1606
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:11:07   
Mihaela 2010
Dobro utro i od mene...Ete denes sum naspana,kolegata mi se vrati i ne sum sama,a i sinojka kasno me izraduva edna vest,sum polozila dva kolokviumi a tretiot sum go padnalauser posted image ,ama dobro e,se blizi krajot...ubav den na site

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1607
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:12:08   
dostickage
so pari se vleznicite na saemot za mebel?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1608
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:18:31   
arh_diz
Dobro utro
Jas i M nokeska loso spievme sega oci mi se zatvaraat ama imam rabota
Pepelaska poleka poleka ke iscistis , bar jas taka cistam dodeka iscistam se pak doslo za cistenjeuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1609
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:21:11   
rina13
dobro utro zenski I od mene ajde na kafe u gradinava,da se opustime I pomuabetime na raat a decinjata da si potrcaat.user posted image
user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1610
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:22:14   
Beatris
Хелоу женски, еве едно кафенце од мене user posted image  
user posted image

Него знае ли некој до колку работи саемот за мебел?

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1611
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:23:07   
temjana
добро утроооо, лелле колку ми се спие ауууу. Вчера до касно имавме гости другарка на мм од Словенија беше дојдена и кажуваше колку било тешко и таму, нема работа ни за лек се затварале фирми. И она и дечко и останале без работа инаку и двајцата се магистри, ужасно било па планираат да фаќаат џаде накај Америка. Очигледно насекаде е истата ситуација упм ама како и да е овдека повеќе не се издржува. Да видиме што ќе направиме до кај ноември ќе знае мм на што е, ако не излезе ништо од унапредувањето собираме парталите доста беше user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1612
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:25:28   
temjana
Беатрис саемот работи до 20 часот барем така беше лани, а цената му е околу 80 ден

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1613
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:27:48   
Maca25
И ние почнавме да размислуваме на таа тема, не се издржува веќе овде, па мм почна да конкурира за работни места низ Европа и Америка. Од многу фирми доби одговор дека е многу тешко вработувањето на странец во моментов. И така...ќе си се надеваме дека некаде ќе упали.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1614
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:36:06   
arh_diz
Nikade veke ne e lesno da se naj rabora pa i vo Aamerika , tamu ima dosta nevraboteni.Voopsto ne e lesno za stranci bidejki samite drzavi gi stavaat na prvo mesto nivnite gragani pa potoa strancite


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1615
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:37:11   
Viktori
Јас се пријавувам во невработените од 1ви. Само во случајов дадов отказ, пред да ми дадат. Игравме брзи прсти на е маил. user posted image user posted image user posted image

Ама после целогодишна експлоатација, немаше шанси да дозволам уште и да ми каже Тенк ју, бат кен ју ворк 3 аурс пер деј?

Секој 3 месеци е помалку и помалку, ама веќе ми прекурчи. Сеа нека си мисли што ќе прави за тие саати. Искрено, ич не ми е гајле.

---------------------------------------------------------------------

Инаку за надвор не размислувам нешто посебно, не ми се иде, а имаме шанса за Канада. Ака коа ќе видам на мапс каде е, несвестица ме фаќа....

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1616
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:40:36   
Calypso
Dobro utro i od mene... gledam se napolni dnevnava leka poleka posabajlecki. Dajte malku poveseli muabeti por favoruser posted image
user posted image

Gledam se muabeti za rabota i zaminuvanje od zemjava... i nas istoto ne maci, moram da priznaam. Vcera mm dobi preliminarna ponuda za rabota vo stranstvo, ama misli deka moze i poveke da dobie ako pobara... i ako gi ispolnat baranjata... i nie fakjame dzade, ama ne nakaj Amerika i Evropa, tuku vo obraten pravec. Nekako ne mi se saka, ama i sakam, oti i za mene ima sansa da najdam rabota vo struka, a ovde si dremam domauser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1617
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:49:51   
Калина28
Добро Ви утро , одамна не сум Ви пишала а деновиве сакам да Ви пишам.Утроово ми полна регуларно, измочкано дете брканици по сабајле по нокшири, нервозата од вчера ме држи на свеки и падна малиот и удри у маса (само и паѓа деновие) лута сум и ама и простувам оти потешко ќе ми е...еве на работа седнав и некако си мислам дека денеска тешко ќе сработам многу...иначе ниакако не наоѓам повеќе саати од денотuser posted image ? да не знае некој каде да си купам? :)

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1618
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 9:54:37   
mamicki
Vo nesvest pagjam za spienjeuser posted image

(Одговор на членот Калина28)
Непосредна врска до пораките: 1619
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 10:04:06   
kikicka
Добро УТРО! Наспана сум конечно ја исправив Л со распоредот дневен па тераме.... Абе жени не одбивајте такви понуди ,еднаш куцаат на врата после нема ке пропуштите шанса ,барем јас знам така татко ми пропушти од што не му се оставаше ништо ,цел имот што го направил со маки да го даде тукутака и останаа и сега му е криво ама добро е се живее некако. Јас му велам на мм оди без разлика каде ти понудат ке се снајдеме ,макар и година да не сме со тебе тоа е мора да се работи додека јас чувам деца тој нека работи после може да се смениме додека јас привршам со факс. Едно добро за друго.

Рина 13 а да одеме на стадион и една маса така поголема со бокал кафе внатре на средина да ставеме и нека трцаат децата таму,ова градината прекрасна ама без деца гледаш тоа езерцето од Л ке неможам да седнам ке се напика внаатре user posted image вака на стадион има да трчаат ,можам да замислам како би изгледале црвци мали растчани.
Мацо ај јас сум за на тераса.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1620
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 10:11:06   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Абе жени не одбивајте такви понуди ,еднаш куцаат на врата после нема ке пропуштите шанса ,барем јас знам така татко ми пропушти од што не му се оставаше ништо ,цел имот што го направил со маки да го даде тукутака и останаа и сега му е криво ама добро е се живее некако. Јас му велам на мм оди без разлика каде ти понудат ке се снајдеме ,макар и година да не сме со тебе тоа е мора да се работи додека јас чувам деца тој нека работи после може да се смениме додека јас привршам со факс. Едно добро за друго.




Ubavo si velis ti Kikicka, ama zavisi za kade e rabotava. Mm odbivase na pocetok, ama jas mu rekov ubavo da razmisli i da ja vidi ponudata. Jas iskreno, sekogas sum za da se prifati nekakva vredna ponuda, oti na svoja raka e potesko... ama vo nasiov slucaj se raboti za odredeno vreme i za zemja koja za nas bi bila blago receno kulturen shock... ne deka nema da se snajdeme, taman rabota, ama potesko ke bide, osobeno za mene kako zena. Sepak ima dosta olesnitelni okolnosti. Pa ako gi prifatat baranjata na mm, odime definitivno, samo koga, ne znam. Jas veke pocnav da razgleduvam na net sto se nudi za iznajmuvanje i gi gledam cenite... glava boliuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1621
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 10:12:46   
Maca25
Ајде доаѓај кикичке.
Ова за трчањето на децата - вчера со Џесика бевме во Веро и додека ние две пиевме кафе, децава наши две правеа гужва низ Веро. Ај прво седеа и јадеа благичко, ама тоа благото им мавна во глава па почнаа прво со местење на столчиња низ кафичот, па со трчање и на крај трчање и урлање. Како од кафез да беа пуштени. Ги изморивме, во кола (цело време се држеа за раче) и дома на спиење.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1622
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 10:14:28   
Mammi
Ај добро утр и повелете на мусли во млекоuser posted image Леле луѓе кога ќе слушнам Америки коси ми се креваат. Гледајте си негде поблиску до дома. И таму и сегде сум била, а еве дел од мои таму се, срце ти се кине оти знам колку маки видоа. И никој да не ве мами дека е подобро , полесно, бар плата имаш,да имаш ама како државата до конец ја планира та и за тој конец може да не стигне. Шо вика мм Мк бар бавча човек има ќе се снајди лево десно од комшија ќе преживее, овде не те фати бар социјалното ојде мара по фира. Сегде е исто. Кој ве вели дека ружи цветаат ужасно ве мами. А ако мислат дека со убава наконтена архитектура полесно поминуваат нервозите....Мк би било рај ако се досреди како што треба,ама прашањето е когаuser posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1623
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 11:17:20   
bombica
Хелооооо женски.Само да ве поздравам на кратко и тргам да дремнам малку оти ноќеска и сабјлево П. ме пукна.Абе само да се гличи нејќе господинот да седи сака да го држам и да рипа ааааааааа раце ми отпаднаа

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1624
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 11:19:22   
Ljubovce
100 denari e vlez na saem.

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1625
Страница:   <<   < Претходна страница  63 64 [65] 66 67   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  63 64 [65] 66 67   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali podaruvate?

Skapi podaroci (14%)

Skromni podaroci (86%)

Ne podaruvam (0%)


Број на сите гласови: 7

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!