|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  66 67 [68] 69 70   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 16:02:37   
Pepelaska *
Побарај детски витамин ц малку е поскап ама ќе ти трае давај и слободно како што објасни Анамоли

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1676
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 16:12:13   
arh_diz
Pepelaska mislam deka pisa ste primale revakcinacija.Kolke vreme ti rekoa da ne go stavas M vo voda.Nie se revakciniravme pred edna nedela bidejki vakcina o oga mu stavi i rece koga ke go banjam da ne go stavam da sedi da stoi samo so tus da go pominam so voda.Zaboraviv da ja prasam kolku vreme?

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1677
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 18:57:49   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Смееш витамин Ц, мамичка77. Земи од Пливит витамин ц за деца од 50 мг. Здроби го, стави го во лажичка и измешај го со малку сокче за да се стопи и дај и го. Секој ден по еден витамин ц. Јас одамна му давам, помал беше и од 7 месеци.

neli e istiot nie sto pieme vit c




eheeeeeeeeeeeeeeeeee sega ke utnev  vit c sto nie koristime e od 500mg  lele luda i prosta glavo



jas vit C davam od eden mesec...od onie detskite na plivit od 50 mg...u sokce ili cajce..

< Поракaта ја уредил Andriance -- 29.3.2012 18:58:56 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1678
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 21:30:13   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Pepelaska mislam deka pisa ste primale revakcinacija.Kolke vreme ti rekoa da ne go stavas M vo voda.Nie se revakciniravme pred edna nedela bidejki vakcina o oga mu stavi i rece koga ke go banjam da ne go stavam da sedi da stoi samo so tus da go pominam so voda.Zaboraviv da ja prasam kolku vreme?


А за која вакцина станува збор? Јас требаше на 18 месеци да го однесам на ревакцинација Ди-Те-Пер, ама уште не сме биле. Зошто да не се става во вода?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1679
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 21:30:26   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Pepelaska mislam deka pisa ste primale revakcinacija.Kolke vreme ti rekoa da ne go stavas M vo voda.Nie se revakciniravme pred edna nedela bidejki vakcina o oga mu stavi i rece koga ke go banjam da ne go stavam da sedi da stoi samo so tus da go pominam so voda.Zaboraviv da ja prasam kolku vreme?



Арх диз нас воопшто не ни рекоа да не го ставам во вода, ми рекоа само ако крева многу температура да го туширамuser posted image среќа не крена многу,а јас па од страв тогаш како испадна незнам една недела не го искапав.

Да за дитепер Анамоли,немам појма зошто така рекле може таму други ставови имаат педијатрите

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 29.3.2012 21:32:05 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1680
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 21:40:22   
AnnaMolly RR
Не ни е местото тука за вакцини, ама ај :)
И нас ниеднаш ни немаат речено да не го бањам... Не знам зошто така ти кажале, арх_диз.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1681
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 23:08:29   
Maca25
Што правите жени??има некој или сите си легнавте?
Ние бевме на изложба вечерва и супер си поминавме.
Нина се изнатрча, ја изморивме и за 5 мин заспа, дури после 5 месеци неспиење во свое креветче денес пак заспа во него. Конечно ќе спијам мирно!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1682
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 23:21:25   
Felly RR
Јас сум тука Мацо, читам кои теми биле актуелни денесuser posted image А за тоа спиење во креветче, и ние ретко го користиме, ама вечерва мм е трета смена, па барем М ми прави друштво, да не спијам сама.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1683
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 23:29:10   
Maca25
Мм се искичми веќе во дневна. од ноември некаде не сака да легне во креветче. сега не знам како ја убедивме. Пресреќна може беше што си го виде пријателот од една ликовна колонија летово. Колега на мм од факс, значи 34 годишен човек, а мојава ќерка е вљубена до уши во него user posted image кога и кажав дека ќе го види, не знаете како се насмеа и цел ден само за него зборуваше.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1684
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 8:50:53   
Annet
Heyy posle uste edna neprespiena nok eve sum so jambo kafe vo race i vednas tuka da se potpisam ihihihih
ufff site kreveti site sobi gi smenivme,pocnavme sam po sam da spieme,so mm se delivme za spienje za da i pogodime na malava,ama nesaka izgleda da spie so nekoj,sama sakala leleeeeee krevetceto za ukras ni e....
aj od mene edno kafence za dobto utro i za ubav den,za poubavi temi porelaksiracki,se zatopli pa da se osvezime so ubavi misli,dosta bese zima ,i depresija;-))))))))) ova za mene si vazi poise hehe

user posted image

< Поракaта ја уредил Annet -- 30.3.2012 8:51:39 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1685
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 8:56:25   
Pepelaska *
Добро утро и од мене, и јас само што си го испив кафенцето, кај мене се спрема да врне ама нека врне, и јас не сум баш наспана на М изгледа пак му излагаат заби сега 3 доле и 4 уште овие и аман више.Се нервира писка, се фаќа за устетео и плаче, а и плус носето му е затнатто. А 6ки кога излагаат?user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1686
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:03:19   
temjana
Добро утро спанковци, ајде станувајте работни луѓеuser posted image Конечно петок дојде ајде уште 7 часа да ги истуркам некако и да се приберам домче со маженце да се видиме на раат. Ставајте турско зошто времево ме утепа

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1687
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:12:33   
AnnaMolly RR
Добро утро, женски! Мене ми почна сезоната на алергии. Штом расцветаат првите дрва - толку од мене. Одам после работа да си земам рецепта за Флексоназе, мојот најдобар пријател во текот на пролетта user posted image

Повели кафенце, темјана!
user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1688
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:13:10   
Mihaela 2010
More stavajte duplo tursko,ocive nemozam da gi otvoram...od koga go vratija saatov koma sum ,ne mozam da se osvestam...a i vremevo e "prekrasno" bas se zezna za vikendov..

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1689
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:21:05   
Maca25
Еве јас ви земав кафе од Старбакс...сами бирајте си големина и јачина на кафе!
user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1690
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:25:35   
bombica
Ај добро утро и од мене.Наздравје нека ви се кафенцата, јас само што го испив со цигарче на терасаuser posted image
Ана Моли јас веќе 2 недели сум со летизен и флексоназе ми се јави зимово алергија на прашина плус се спремам за цветање на липите од нив пукнувам
Анет незнам што им е на нашиве деца бре.И кај мене П не спие како што треба ама среќа мм не работи па го носи во дневна кога е невозможен па јас поспивам малку на раат.Се надевам ќе се смири наскоро па да се наспиеме ко луѓеuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1691
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:27:51   
Tanjat7880
Eve sum,sekogash "namirisuvam"dobro kafe koga e so dobro drushtvo,najgolemoto za mene!
Od vcera,devojki moi jas nemozam na sebe da si dojdam,me zbuni,povredi i bash razocara nepromislenata izjava na nastavnickata na moeto prvoodelence i toa vo prisustvo na drug roditel.Ako ima problem neli treba da me povika i da razgovarame oci vo oci i toa tvrdenje da go potkrepi so nekoj primer ili samo dovolno e da se tresne neshto a potoa da se kaze deka ne se mislelo bash taka i deka JAS ne ssum svatila?!Od dve kila gi digame decata,im se treseme na sekoe neshto i maksimalno im se posvetuvame za da dojde vreme nekoj ili nekoja da moze da se IZIVLJAVA na niv bash kako ke i tekneuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1692
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:37:02   
Luci
Добро утро, еве доручек од менеuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1693
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:38:06   
Beatris
Добро утро, јас денес сум тмурна како времево. ЧкЉ! И јас зимам од тоа најголемото кафе од Маца.

Аман бе Тања што се случило, што одвалила таа? Не се нервирај, џабе што се просветни работници кога се непромислени до максимум, има примери ехее... колку сакаш user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1694
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:38:46   
Ikana
Добро што се случи со времево?
Што си правите женски? Добри сте?
Јaс ќе ставам за доручек нешто....
user posted image
user posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1695
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:40:03   
Annet
aaa jas od Luci ke si zemama lelee mnogu sakam krofni mm mene mi se specijalitet,ufff ama denovove samo blago jadam ko da ne sum videla
mnajmmm
bombicke neznam do koga nema da spijam................................se naviknav,eve se delevme so mm za da spieme na raat demek aj ja i iva vo detska on vo dnevna,ama vecer on so nea ke spie da pospijam se nadevam da svrzam bar 5 saati ;-)))))))))))) eve ja pak kiva .neznam visheeeee so da recam od moeto dete se e bolno.

< Поракaта ја уредил Annet -- 30.3.2012 9:41:51 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1696
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:40:31   
bombica
Леле Луци фала обожавам крофни.Сега стрв ми направи ќе треба да и викам на мајка ми да ми прави пошто јас појма немам тесто да замесамuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1697
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:42:34   
Annet
koga ke mi ides na gosti ja ke napravam specijalno i site maf ke gi napravime ihihihihi ,vazi;-)))
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Леле Луци фала обожавам крофни.Сега стрв ми направи ќе треба да и викам на мајка ми да ми прави пошто јас појма немам тесто да замесамuser posted image


(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1698
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:43:16   
Beatris
Луси и Иканоооо се става ли ваков доручек сеа тука????????? Пастел ми е преку улица не ме с'скате да му отидам мав да направам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1699
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:44:47   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Леле Луци фала обожавам крофни.Сега стрв ми направи ќе треба да и викам на мајка ми да ми прави пошто јас појма немам тесто да замесамuser posted image



Ај таму побрзо одделете се со свеки за атер за крофниве...Само Анет не ги прави толку убави да не ми се бендисаат многу па секој втор ден на крофни да ти идам user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1700
Страница:   <<   < Претходна страница  66 67 [68] 69 70   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  66 67 [68] 69 70   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

ljubovna predigra
izabelicka

dali ste za ljubbovna predigra

da (82%)

ne (18%)


Број на сите гласови: 11

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!