|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  69 70 [71] 72 73   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 15:46:21   
Viktori
Кикичка, уште колку ќе паѓа ехехееејјј.
А и децата се зачудувачки отпорни, а толку нежно изгледаат. Како паѓале моиве мислам јас така да паднам со лопатче ќе ме ринат. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1751
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 16:01:24   
kikicka
Ехеееее јасно ми е посебно мојава, абе сега да видете што работи точакот(она со мече напред) превртен мајсторицата ке поправа се пика меѓу седиште една нога кај гума една напред и гледа цртаниuser posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Кикичка, уште колку ќе паѓа ехехееејјј.
А и децата се зачудувачки отпорни, а толку нежно изгледаат. Како паѓале моиве мислам јас така да паднам со лопатче ќе ме ринат. user posted image user posted image user posted image



< Поракaта ја уредил kikicka -- 30.3.2012 16:04:03 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1752
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 16:29:10   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Здраво дечки како сте? Ај нека ми пише некој како сте ги облекувале бебињата слој по слој? Да се припремам полека. Значи од што се почнува со облакање и со што се завршува. Фала ви однапред.


АнеЛав извини, сме ти го превиделе постов поради нашите рекла- казала муабети. За облекување на бебето, како и за тоа што ти треба имаме дискутирано ТУКА 

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1753
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 16:32:48   
Ikana
А бе паника, ама .....паника! user posted image
Што знам и јас, па више ако прашува дали некој да носи дете на доктор, па што да речам, носи го. Бегај за друго дете ич не сум компетентна, освен за своето...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1754
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 16:34:32   
Beatris
Не туку се вика, донеси го на рр, има еден куп тетки стручњаци, знаат се ќе ти кажат, ако случајно има спротивставени мислења може и да се затепаат, ако ништо друго интересно ќе му биде ќе гледа сеир user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1755
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 16:36:27   
Ikana
user posted image user posted image user posted image
ЕХхехехех за малце денес ама неееееее!!!
Виктори пак ќе ме казни! user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1756
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 16:40:20   
kikicka
user posted image user posted image Затоа де консултација со рр па после со докториве(попотреба)

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1757
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 16:42:39   
kikicka
user posted image

Бомбицее тм беше како мојот за кромидот?? епа не е лоша финтаваuser posted image user posted image
мислам кога ке треба да ги казниме user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1758
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 16:52:47   
Beatris
Ахахаххаа user posted image user posted image user posted image  Ме изнасмеа мори кикичке user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1759
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 16:57:48   
kikicka
user posted image user posted image ама јака е финтава некамисли од дека е јаболче когаке загриза user posted image еее само за снимање е,морам да му направам вакавонешто он мене како ме зеза.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ахахаххаа user posted image user posted image user posted image  Ме изнасмеа мори кикичке user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1760
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 17:00:41   
Beatris
Е ако не им направите по едно вакво јаболче срам да ви е user posted image  А камерата нормално на mode-on user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1761
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 17:35:36   
Maca25
И кикичке обавезно да споделиш видео со другарките од РР!!! Ние нестрпливо чекаме да видиме како ќе изреагира мт!
Добра финта е!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1762
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 17:55:39   
kikicka
Уфф незнам само како ке го намам да проба,пошто не е ич по благото..

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1763
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 17:57:39   
Maca25
Ќе успееш ти да го намамиш да проба!user posted image user posted image user posted image

А ова за паѓањево на глава, Н. минатата недела 2 пати се удри со лулашка по глава. Еве ја уште се шета со модрица на челото. Ама добра беше, малце си поплака, ама еве ја сега знае како се поминува покрај лулашки.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1764
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 18:16:18   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

user posted image

Бомбицее тм беше како мојот за кромидот?? епа не е лоша финтаваuser posted image user posted image
мислам кога ке треба да ги казниме user posted image

Кикичке ни со ова нема да успеам да го намамам освен чоколадо друго ништо не јадеuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1765
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 18:17:29   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Не туку се вика, донеси го на рр, има еден куп тетки стручњаци, знаат се ќе ти кажат, ако случајно има спротивставени мислења може и да се затепаат, ако ништо друго интересно ќе му биде ќе гледа сеир user posted image user posted image user posted image user posted image

osobeno ako se prai muabet za sveki sekako ke se zatepaat hahahahahhahaa

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1766
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 18:44:04   
kikicka
Де бре бомбице да знам дека јаде чоколадо има комбинација убитачна да му направамкромид и чоколадо њам њаммм user posted image user posted image user posted image .
Туку мацо викаш ке го намамам? леле има да биде комедии
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

user posted image

Бомбицее тм беше како мојот за кромидот?? епа не е лоша финтаваuser posted image user posted image
мислам кога ке треба да ги казниме user posted image

Кикичке ни со ова нема да успеам да го намамам освен чоколадо друго ништо не јадеuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1767
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 20:41:27   
temjana
аххахахахаха неможам да престанам да се смеам на чоколадниве кромидиuser posted image user posted image за некоја журка сигурно ќе ги направам user posted image user posted image АнаМоли што направи ти? Ќе има ли частење или за понеделник се одложи целава работа?
Беатрис а каде си ти спроти Пастел? Па може ние на пауза да се договориме да седнеме на кафенце и кроасанчеuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1768
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 21:59:17   
Maca25
И јас ја чекам АнаМоли да каже што одлучиле!!! Се надевам само на најдобро!!!

А темјана, Беатрис работи кај Кузман, а јас пак живеам позади одма. Значи, ако се договарате за во Пастел, обавезно викајте ме и мене!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1769
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 22:05:35   
AnnaMolly RR
nisto, zenski, ostana za vo ponedelnik da doznaeme. do sega inaku ke vi kazev. jas sum kaj moite, pa samo zirkam na kratko sto pravite dodeka imam baterija na telefonov. ajde dobra nok i utre se citame

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1770
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 22:06:36   
Maca25
Добра ноќ!!! Убаво да спиете !!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1771
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 8:21:33   
kikicka
Добро утро!
user posted image
еве кафенце и појадок,ние денес порано станавме и уште се легачиме. Значи др.пат кога ке доаѓам и јас накај Ск за полагање и јас ке ве дружам за кафе пошто и јас сум таму со факсот. Ана моли ајде стискаме палци да останеш. Што има друго? Ајде кој е за на тераса на пуф паф?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1772
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 8:25:03   
AnnaMolly RR
dobro utro! nie pospavme do 7:40 za cudo, koga sme kaj moite se budi inaku vo 5! jas sum vo vece si pafkam da ne dimam vo soba i vikam da zirnam koj stanal. tuku, slusnal li nekoj kakvo ke bide vremeto utre?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1773
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 9:01:02   
kikicka
Недела Сонце и дожд од 3 па до 9 степени

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1774
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 9:21:39   
AnnaMolly RR
Е, значи, јас сум ти скар, Пепелашка! Врти-сучи се некои рецепти гледам од тебе и веќе лиги снемав во устава! Па овие потпечени компири со презла.... ЊААААААМ!
Намерно вака правиш, да потклекнеме сите со диетата и после само ти да си бидеш слабичка user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1775
Страница:   <<   < Претходна страница  69 70 [71] 72 73   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  69 70 [71] 72 73   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

se za deteto
papagalce

dali dete do 8g vozrast treba da spie posebno vo oddelna soba

da (33%)

ne (0%)

neznam (33%)

ne sum siguren-a (33%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!