|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  70 71 [72] 73 74   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 9:28:19   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Е, значи, јас сум ти скар, Пепелашка! Врти-сучи се некои рецепти гледам од тебе и веќе лиги снемав во устава! Па овие потпечени компири со презла.... ЊААААААМ!
Намерно вака правиш, да потклекнеме сите со диетата и после само ти да си бидеш слабичка user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
Абе кркајте тука, и јас ја прекршив диетата , се разготвив многу user posted image а компириве слободно може да се јадат во онаа диетата на ОН , така да немај гајле. А ќе има уште рецепти user posted image
Инаку овде е катастрофа времево, смрачено и тмурно

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1776
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 9:34:42   
AnnaMolly RR
Богами јас компириве ќе ги правам. Се што е од компир сакам.
А времево тука е исто така лошо, еве пак заладува. Јас сум кај моите и татко ми го однесе Филип кај едни комшии да си поигра со кучето, па одмарам малку на РР и си муабетам со мајка ми.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1777
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 10:26:53   
bombica
Добро утро или добар ден...како за когоuser posted image Пепелашка стварно не е фер со рецептиве пола РР е на диета а она се разбацала со рецепти од убави поубави лиги само да ни течатuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR
tuku, slusnal li nekoj kakvo ke bide vremeto utre?

Еве што викаат од временска прогноза за времето утре...за жалuser posted image

ВО НЕДЕЛА СЕ ОЧЕКУВА НОВА ПОГОЛЕМА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО.

ЌЕ ИМА ПОВРЕМЕНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД, НА ПОВИСОКИТЕ ПЛАНИНИ СЛАБ СНЕГ. ЌЕ ДУВА ЗАСИЛЕН СЕВЕРЕН ВЕТЕР. ТЕМПЕРАТУРАТА НАГЛО ЌЕ ОПАДНЕ.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1778
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 10:27:49   
Ikana
Сакав да се придружам на иницијативата Earth Hour, кога гледам не нема на листата на земја, меѓу Косово и Албанија и Босна. ААААА ќе се убијам ејјјј...браво бе партии и политичари, пак да викате Излези на тераса, пред кого бре, на мапа не не ставаат за еколошки хепенинг!
Леле колку се изреволитрав, од ова неонацистиве, лопужи сите до еден!!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1779
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 10:43:34   
Maca25
Добро утро и од мене. Набрзинка да ве ѕирнам што правите и одам да држам час.

Имајте убав сончев ден!!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1780
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 10:56:06   
kikicka
Икана бе не се нервирај тоа намерно изгледа ке е, така да светнеме меѓу темницата околу нас user posted image да не забележат дека не има user posted image Изгледа не ве ставиле оти знаат дека штедете таму струја одамна и да ве поштедат user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Сакав да се придружам на иницијативата Earth Hour, кога гледам не нема на листата на земја, меѓу Косово и Албанија и Босна. ААААА ќе се убијам ејјјј...браво бе партии и политичари, пак да викате Излези на тераса, пред кого бре, на мапа не не ставаат за еколошки хепенинг!
Леле колку се изреволитрав, од ова неонацистиве, лопужи сите до еден!!!!



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1781
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 11:18:53   
Ikana
Шала на страна, стварно е тажно. Го убија народов. Никаква културна манифестација, ништо, никаква иницијатива. Сори за муабетов така рано у сабота, ама доста е више. Да не вреѓам непотребно, време е да станеме од дупката во која што не закопуваат.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1782
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 11:36:47   
Calypso
Dobar den zenski i od mene... samo da vi posakam prijaten vikend, i da go iskoristite soncevo kolku sto go ima...
Nie sakavme da odime da setneme na soncevo, pa da pomineme do toa novoto kaj FON univerzitetot sto go otvorija, ama ludnica bilo, mnogu guzva imalo, pa najverojatno ke ostavime za podocna, koga ke im pomine interesot na poveketo, ili pak za nekoj neraboten denuser posted image Tipicno za Makedonceto... mora prv da bide sekade, po sekoja cena...



_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1783
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 11:42:56   
kikicka
user posted image Не бе не е само Македончето така....и Хрватите се така сите таму.Скорото се отворинов Т.Ц и ломм баш денес мислев да одимекеима нешто за дечиња Лана ке пеела пада видеме како ке е.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Dobar den zenski i od mene... samo da vi posakam prijaten vikend, i da go iskoristite soncevo kolku sto go ima...
Nie sakavme da odime da setneme na soncevo, pa da pomineme do toa novoto kaj FON univerzitetot sto go otvorija, ama ludnica bilo, mnogu guzva imalo, pa najverojatno ke ostavime za podocna, koga ke im pomine interesot na poveketo, ili pak za nekoj neraboten denuser posted image Tipicno za Makedonceto... mora prv da bide sekade, po sekoja cena...





_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1784
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 11:46:35   
Calypso
A be preterano e ova Kikicke... ete se javi eden drugar od tamu, gi zatvorale duri i vratite, pa ke cekaat da izlezat onie sto se vnatre za da moze drugi da vlezat... ne znam, da delea paricki sigurno ne ke imase tolku guzva user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1785
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 12:07:09   
penelopa
Добар ден и од мене, кај нас сончево топло- да се наспијат моите две децаuser posted image па шибаме во парк. Не разбрав добро некој нов ТЦ отвориле или? А тоа со гужвите секаде е така, посебно викенди и за празници е ужас ... чекање на благајна не ти бега затоа јас мажле го оставам да чека јас со детето излегувам нема шанси да седи и да чека. Убав викенд ви посакувамuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1786
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 12:26:30   
kikicka
Да пенелопа во Хр овој сити центар отвори нов кај ЗАгреб и гужви нормално.Сенадевемдека денес ке изодиме малку далчко ни е ама со кола сегде се стига.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 1787
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 14:54:17   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Сакав да се придружам на иницијативата Earth Hour, кога гледам не нема на листата на земја, меѓу Косово и Албанија и Босна. ААААА ќе се убијам ејјјј...браво бе партии и политичари, пак да викате Излези на тераса, пред кого бре, на мапа не не ставаат за еколошки хепенинг!
Леле колку се изреволитрав, од ова неонацистиве, лопужи сите до еден!!!!

Еве Икана, само 3 општини се приклучиле кон иницијатвиата. клик

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1788
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 15:11:59   
AnnaMolly RR
Хелоу мај френдс! Од сабајле од 8:45 не сме прибрани внатре, цеееело време во двор. Па еден куп деца исподојдоа. Ја барав Везилка, ама не беше дома изгледа, уште таа и Никола фалеа и цело маало кај моите во двор user posted image
Филип само што го легнав заспа за пола секунда! Јас си седам и си кукам, ме кинат јајниците, овулација ми е и мислам дека ќе си приумрам.

Денес ние полнет крап ќе ручаме, па еве кој сака нека чепне user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1789
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 15:16:05   
mamicka77
jas ovoj recept na pepelaska go pravev ama so celi kompiri  se varija ali ne epten svareni i gi umotav vo jajca i prezla i gi staviv vo plekce i gi poleav so voda se pecea okolu 45 minn posebno se prave sos od pekurki i se ispipe vrz kompirite i se pece uste nekolku min prefkusno




< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 31.3.2012 15:24:11 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1790
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 15:26:02   
AnnaMolly RR
Мамичка77, убаво запиши го рецептот и прати го на glaven.urednik@ringeraja.mk.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1791
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 15:55:21   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Мамичка77, убаво запиши го рецептот и прати го на glaven.urednik@ringeraja.mk.


jas sega pisav stek salata vo recepti zarem nema da bide objaven

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1792
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 15:56:29   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Мамичка77, убаво запиши го рецептот и прати го на glaven.urednik@ringeraja.mk.


sega pisav stek salata vo recepti zarem nema da bide objaven

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1793
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 16:40:57   
kikicka
Тепачка за влез
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Dobar den zenski i od mene... samo da vi posakam prijaten vikend, i da go iskoristite soncevo kolku sto go ima...
Nie sakavme da odime da setneme na soncevo, pa da pomineme do toa novoto kaj FON univerzitetot sto go otvorija, ama ludnica bilo, mnogu guzva imalo, pa najverojatno ke ostavime za podocna, koga ke im pomine interesot na poveketo, ili pak za nekoj neraboten denuser posted image Tipicno za Makedonceto... mora prv da bide sekade, po sekoja cena...





_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1794
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 16:49:41   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Мамичка77, убаво запиши го рецептот и прати го на glaven.urednik@ringeraja.mk.


sega pisav stek salata vo recepti zarem nema da bide objaven


Mamicka77 ke bide objaven , nebrzaj dens e objaven recept na Pepelaska


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1795
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 17:38:46   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Тепачка за влез
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Dobar den zenski i od mene... samo da vi posakam prijaten vikend, i da go iskoristite soncevo kolku sto go ima...
Nie sakavme da odime da setneme na soncevo, pa da pomineme do toa novoto kaj FON univerzitetot sto go otvorija, ama ludnica bilo, mnogu guzva imalo, pa najverojatno ke ostavime za podocna, koga ke im pomine interesot na poveketo, ili pak za nekoj neraboten denuser posted image Tipicno za Makedonceto... mora prv da bide sekade, po sekoja cena...





Значи стока од народ сме....Леб без пари да делеле немало волку народ да чека за да влезат.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1796
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 21:02:35   
kremco
Zenski Ako sakate da mi objasnite koj e zapoznat so nekakvi sms-i bozem coca cola sto gi prakja ? mi stigna poraka na angliski i se komplet bozem sum osvoila milion funti,i da pratam e mail  na nekoja adresa i jas prativ i op mi pisale da pratam podatoci i jas isto prativ i bozem sega na nekoja banka treba isto da pratam da mi gi ispratat pariteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
moze li da se isprati tuka cela poraka sto mi ja pratila da vidite za sto se raboti? inaku maz mi me zezase bozem sum nasednala na nekoi sto pravat pronevera na kreditni karticki...

mosne uverlivo cocacola i sliki od nekoi gospodauser posted image user posted image user posted image user posted image

a jas naivnauser posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1797
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 21:07:07   
Џесика
Не праќај лични податоци, а најмалку број на кредитна картичка... јас бар не би пратила...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 1798
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 21:33:16   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Не праќај лични податоци, а најмалку број на кредитна картичка... јас бар не би пратила...


(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1799
   RE: РР дневна соба
31.3.2012 21:34:27   
kikicka
Кремчоо брее кремчоо не се лажиииииии ама ајде веќе си пратила се надевам кредитни картички т.е броеви не си пратила ако си ,тогаш испразни си ја картичката да не ти ја испразнат user posted image лажат тоа преку мејлови кој така ти праќа пари?

а ова со тушканициве хелооо види ги старитеее луѓе бабите и дедото едвај му се гледа ке оди во нептун бе!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1800
Страница:   <<   < Претходна страница  70 71 [72] 73 74   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  70 71 [72] 73 74   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

neda
dzodzo



(84%)

(16%)


Број на сите гласови: 44

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!