|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  78 79 [80] 81 82   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 11:43:55   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana
Туку мене ме вратија од вакцина т.е мм бил да праша и когаи го виделе картонот на М не сакала докторката да ја вакцинира од БСГ,...и сеа што??? user posted image


А зошто не сакала да ја вакцинира? И тоа заклучила само од гледање на картонот? а детето го прегледа ли?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1976
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 11:45:36   
Maca25
Јас бев на интервју и се вратив одма. Од понеделник почнувам 4 дена пробно, да видам дали ќе се вклопам во работата и дали би можела тоа да го работам. Ќе видиме.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1977
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 11:50:37   
JovanaJ
Cestitki Maca, se nadevam deka ke ti se dopadne rabotata, i deka ke im ostanes za podolgo user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1978
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 11:52:19   
nadica
камо  среќа да можам јас да тргнам некаде на работа, па макар и пробно user posted image
мислам дека ќе полудам од седење дома и готвење, чистење, перење, ...

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1979
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 11:52:29   
Mihaela 2010
Ajde Maca so srekja neka e...sekoj pocetok e tezok no se se moze i ke uspees ke vidis...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1980
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 11:53:42   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Јас бев на интервју и се вратив одма. Од понеделник почнувам 4 дена пробно, да видам дали ќе се вклопам во работата и дали би можела тоа да го работам. Ќе видиме.


Мацо, да не беше таму во германската фирма? Со среќа, се надевам дека ќе си најдеш работа!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1981
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 11:55:38   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Јас бев на интервју и се вратив одма. Од понеделник почнувам 4 дена пробно, да видам дали ќе се вклопам во работата и дали би можела тоа да го работам. Ќе видиме.


Мацо со среќа нека е, и нек се угодеuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1982
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 12:41:10   
Ikana
user posted image user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Јас бев на интервју и се вратив одма. Од понеделник почнувам 4 дена пробно, да видам дали ќе се вклопам во работата и дали би можела тоа да го работам. Ќе видиме.


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1983
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 12:42:54   
Ikana
Не ја прегледа, мм беше таму со картонот само да го види, и рекла јас потпис не ставам додека не ми донесете потврда од клиника дека смее да се вакцинира, пошто и прошол редот за БСГ, и као да ги примела другите вакцини а БСГ после.
А од клиника ми викаат прв БСГ и ХБ, па после 6 месеци другите.
И ај сеа?!?!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana
Туку мене ме вратија од вакцина т.е мм бил да праша и когаи го виделе картонот на М не сакала докторката да ја вакцинира од БСГ,...и сеа што??? user posted image


А зошто не сакала да ја вакцинира? И тоа заклучила само од гледање на картонот? а детето го прегледа ли?


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1984
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 12:54:56   
vanessa30
Jas docna se uklucuvam, mnogu raboti se desile od vcera.
AnnaMolly tazno za kucenceto, se nadevam deka ke go najdat, a moze ne go zemale za borbi tuku nekoj si go bendisal za da go cuva, samo da e dobro. Dodusa kucinjata imaat dobro setilo za miris moze i sami da se vratat doma, nie porano imavme edno pudlice, i bidejki ke odevme na odmor go odnesovme kaj edni luge da go pocuvaat, koga e vrakame go gledame toa pred kuka ne ceka, im izbegalo i si se vratilo domauser posted image .

Maca so sreka na novata rabota, ti posakuvam uspeh i mnogu mnogu $$$$.
Natuska ne se sekiraj, so tek na vreme, koga ke si najde drugarcinja ke se navikne i togas so netrpenie ke saka da odi vo Gradinka. Mene poveke od Gradinkata mi e strav od virusi, bakterii, ...
Ikana pa izvadete ja taa potvrda ako mora, ili vidite sto ke vi kazat na drugo mesto, bidejki imas poveke mesta kade sto moze dase vakcinira.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1985
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 12:58:12   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Јас бев на интервју и се вратив одма. Од понеделник почнувам 4 дена пробно, да видам дали ќе се вклопам во работата и дали би можела тоа да го работам. Ќе видиме.


Мацо, да не беше таму во германската фирма? Со среќа, се надевам дека ќе си најдеш работа!



Не бе срцка, во приватна градинка.
Имаше некој поставено оглас на РР пред некое време, пратив CV, денес еве бев на разговор, па ќе видиме што ќе биде.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1986
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 13:02:55   
kikicka
Мачко честита пробна работа секако дека ке се уклопиш ако условите ти се добри ондак мораш да се уклопиш. Јас сега си се вратив од вежбање и заедно со Л си се истуширавме user posted image да ја осавам цел ден ке се бања мнг сака вода.

И мене ми емнг досадно дома барем некоја работа преку нет да работам ако не за друго , барем изгубеното времеда биде корисно ама тешко.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1987
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 14:26:06   
mama toci
Zdravo devojki,ve citkam sekoj den,znam sto se slucuva,no ne mozam da pisam,nemam vreme,kaj nas e haos na rabota,se restartira fabrikata,se palat pecki,turbo rabota,se nema vreme ni za kafe...a tolku mnogu imam da vi kazuvamuser posted image ,trgnavme pak vo gradinka,pa da se pofalam za rabotata..aj se po red

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1988
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 15:18:24   
arh_diz
Cestitki Maca user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 1989
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 15:38:40   
Calypso
Cestito Maca, ajde pa da bidne za postojano!

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1990
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 15:40:34   
Џесика
Ooo Мацо ајде да останеш дај боже, со среќа нека е, уф што ми е мило, ајде да не фати мајата user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1991
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 15:48:47   
miana
Cestoto Maco..Ajde da si ostanes i platickite da ti rastat user posted image user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1992
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 16:04:44   
kikicka
Ах мори Џесика хахха уште пред да видам што си означила на фб почнав да се смеамuser posted image . Знаев дека нешто имаш скуваноuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1993
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 16:21:17   
Beatris
Ајде Маца, дај боже да биде, ти стискам палци user posted image  За Џесика едно сукало подугачко, мене црева ми се превртуваат она у тава со палачинки ме ставила user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1994
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 16:29:43   
mila mama
Maco,ajde so lesno vo ponedelnik,daj Boze da si ostanes i da se uklopis!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1995
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 17:34:32   
mamicki
Dajte nekoj recept za cokoladna torta, ama ne toj klasicniot- stopati mi e taa pravena, dosadno mi e nea da ja pravam, sakam nesto novo.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 1996
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 18:59:33   
mamicki
Ok, znaci povtorno starata dobra cokoladna torta...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1997
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 19:21:14   
Maca25
е не ми се верува!! ми се јавија од 2 фирми во кои имам конкуприрано за работа, да одам утре на интервјуа. За едното не се ни сеќавам искрено дека имам пратено CV, а за другото искрено се надевав дека ќе ми се јават. Па утре ми е денот!!! Ајде нека тргне нешто веќе!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1998
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 19:25:22   
kikicka
Абе мамички на нет побарај има. Јас имам една стр со супер рецепти ајд да видам чоко торта што има рецепти па ке ти пишам пп.
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Ok, znaci povtorno starata dobra cokoladna torta...



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1999
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 19:29:10   
kikicka
Терај мацооо нека се угодее!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

е не ми се верува!! ми се јавија од 2 фирми во кои имам конкуприрано за работа, да одам утре на интервјуа. За едното не се ни сеќавам искрено дека имам пратено CV, а за другото искрено се надевав дека ќе ми се јават. Па утре ми е денот!!! Ајде нека тргне нешто веќе!



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2000
Страница:   <<   < Претходна страница  78 79 [80] 81 82   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  78 79 [80] 81 82   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

кога
lp136

Кога за прв пат му се појави првиот заб?

на 2 месеци (0%)

на 5 месеци (20%)

на 7 месеци (80%)

на 10 месеци (0%)

друго (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!