|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  83 84 [85] 86 87   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 16:46:18   
kikicka
еееееее тиденес на мене се фрли дефинитивно ако ако ке ти вратам user posted image туку остај мм кога не сум на диета стално вика по мене ,а сега кога сум ме жали демек апни си нешто па и ти немора толку ,ослабаната си бла бла ама нее го слушам .
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ич не ти текнува значи... Гледаш дека те чека да станеш авион, ваква по плажи не те шета user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2101
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 16:50:53   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Нека се живи и здрави, големи да растат, ама мораше ли да ја "цитираш" тортава пак, таман ја преболив user posted image user posted image user posted image

Хахаха, луда си, па и на почеток на страна туф туф... Инаку мене табелава ме утна, ми пишува женско, не е точно. Инаку како дата, да и син ми прави 3 години и 3 месеци, и тоа би му дошло....39 месеци?!?!??? user posted image


Супер израчуна user posted image user posted image user posted image  Ај сеа 39 торти да ставиш user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2102
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 16:53:55   
kikicka
еве една за тебе БЕАТРИСС
user posted image

Шаланастрана по цели денови си гледам 24kitchen програма оууу какви рецепти имаа ... ммммм

< Поракaта ја уредил kikicka -- 5.4.2012 16:55:23 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2103
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 17:12:57   
mamicki
Kikicka, spored tvojava tabela trebalo dve kjerki da imam user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2104
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 17:21:21   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Нека се живи и здрави, големи да растат, ама мораше ли да ја "цитираш" тортава пак, таман ја преболив user posted image user posted image user posted image

Хахаха, луда си, па и на почеток на страна туф туф... Инаку мене табелава ме утна, ми пишува женско, не е точно. Инаку како дата, да и син ми прави 3 години и 3 месеци, и тоа би му дошло....39 месеци?!?!??? user posted image


Супер израчуна user posted image user posted image user posted image  Ај сеа 39 торти да ставиш user posted image user posted image user posted image  

А ти као ме провери??? user posted image ќе ти ставам 40, на заокружено, и тоа на ФБ на ѕид, ама секој ден една по една, 40 денаuser posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2105
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 17:25:55   
kikicka
јбг user posted image тоа е нека меша раце некој друг како што кажа за наредноuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Kikicka, spored tvojava tabela trebalo dve kjerki da imam user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2106
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 17:38:36   
vanessa30
mene tabelava mi pogodi deka ke imam mazule.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2107
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 18:55:41   
kikicka
леле луѓе какво невреме се спрема кај нас аууууу пола темно пола сонце ...по страхотно не било,јас и Л сами мм на тренинг ко ке згрми сега,а јас па се спремав тарасата да ја мијам ,пошто под мене има еден стоматолог и нон стоп вика по мене ако пуштам вода user posted image па јас неделачекам да дојде дека не работи и мнг ми е гајле,ама сега ке искористам време ,башка затворена е .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 2108
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 19:44:05   
Maca25
Јас се вратив од интервју. Според мене супер помина, не знам кога пројдоа 45 мин. Ќе ми кажат после Велигден. Башка што сум се изназборела англиски...кога дојдов дома, на мм му раскажувам и без да приметам на англиски почнав да му раслажувам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2109
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 19:59:45   
Џесика
Абе кај сте, ве снема нешто. Мене детево ме збрлаве, земав го облеков и го истрчав ко кутре кружеше околу мене, ја стојам, баш ко кутре да шетам. После на враќање ја виде колата и се запна да се возиме, па ај низ маало го возев... и така... идам сеа да правам нешто блачко со инстант смеса, ме мрзеше да правам јас па земав инстант, Кикичка, Маца, Беатрис знаат што ќе правам, ајде ве канам на благичко кај мене, нема да ви дадам многу, да не ми се здебелите user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2110
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 23:06:18   
Maca25
Камо слика од благичкото?!? Да не помачиш малце?!?!
Јас кај и да е ќе си легнам, гладна сум, а ако останам будна гарант ќе лапнам нешто.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2111
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 23:46:21   
Andriance
Eve suuuum...Beatris dusho...ja se izviniv uste pred da mi kazete bilo shto ahhahaha..ajde ima da ja druzam A najmnogu vetuvam..i duzam grcka salaticka..i edno martini ( posto drugo bas ne pijam)...eteeeeeee se iskupiv..backi..i dajte be edno kafe da organizirame da se vidime...pa ne ispadne popatno user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2112
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 8:36:31   
mila mama
Денеска петочно подоцна се будите, добро утро! Ви посакувам на сите убав ден и уште поубав викенд. Ја сум радосна ќе си дојдам домче на една недела, малку е, ама подобро нешто отколку ништо. Едвај чекам да си ги видам мама, тато и бато user posted image Ве частам кафе, ама немам слика user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2113
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 8:44:47   
kikicka
Добро утроо! Ајде јас частам во твоеиме кафенце! Јас рано станав,мажле го испратив а сега ке ја будам пуфлата,зошто синока во 12 заспаuser posted image ме пукна несаница !
user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR

Денеска петочно подоцна се будите, добро утро! Ви посакувам на сите убав ден и уште поубав викенд. Ја сум радосна ќе си дојдам домче на една недела, малку е, ама подобро нешто отколку ништо. Едвај чекам да си ги видам мама, тато и бато user posted image Ве частам кафе, ама немам слика user posted image


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 2114
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 8:46:35   
Felly RR
Еве мила мама, јас ќе го ставам кафето user posted image
Добро утро и од мене!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 2115
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 8:47:02   
arh_diz
mila mama ubavo da si pomines domce , lele kolku sakam jas ama nema .A bas planirav za Veligden na M da mu bide interesno tamu so decinja aj naredniotuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 2116
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 8:47:33   
Felly RR
Еве мила мама, ич да не се секираш, има кафиња за сите.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2117
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 8:50:22   
mila mama
Лелеее, ама многу вредни од сабајле сите, браво така треба! user posted image
Сеа у живо ќе ја терам свеки да стаи едно кафе, па роденден и е мајка му, нека части едно кафе, еве вчера и поклон добила user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2118
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 8:51:58   
mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

mila mama ubavo da si pomines domce , lele kolku sakam jas ama nema .A bas planirav za Veligden na M da mu bide interesno tamu so decinja aj naredniotuser posted image



Фала Арх_Диз, за жал на самиот ден Велигден се враќаме, ама сепак ќе направиме црвено-бело со јајцето во четврток user posted image Не сме биле дома од роденденот на Е. во октомври, се затужив више ама стварно!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2119
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 9:10:53   
Ikana
Здраво на сите.
Јас имам нешто да признаам.
Вчера запалив цигара, многу бев нервозна и не додржав, после 9 месеци. Само една од вчера, ама пак, запалив, а требаше скроз да ги оставам. И сеа што да правам? Ми се пали ми се плаче (од време на време).

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 2120
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 9:15:49   
mila mama
Икана ај признај си тука официјално, вака тука меѓу редови ќе се закашка user posted image

бај д веј и ја се распушив у последниов месец, само јас знам кај мене не трае долго, почнува стомак да ме боли и да ми се повраќа и престанувам со пушење за 1-2 месеци. Тоа ми е најдолг период што можам да издржам, а ако се препушам многу дури и пократко издржувам. исто и алкохол не поднесувам на долги релации user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2121
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 9:19:43   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Zenkiii aj da ve pozdravam...se vrativ od setnja, ispiv coffee i sega rucece...inaku masazata vcera me prerodi..vekje zakazav za uste edna hiihhii..
temjana - ja cel zivot zborev za zensko...i ime znaev mislam 3 godini unapred kako kje se vika..za masko pa nemav ni ideja kako bi se vikal...sega da me prasas...ic nejkam zensko user posted image
masko be..mamino since....nekako zenskite mi se mene malku poligavi hiihihihi ( se izvinuvam na site sto ima imaat curki hhihiih) i ne znam kako so niv

backi ajde za site...


Андријанче абе мене баш тоа ме плаши, бидејќи се познавам и знам дека за машко ќе бидам особено посесивна баш мамино синчеuser posted image Ќе се читам по форуми на тема свекрва вештеркаuser posted image user posted image Инаку добро утро девојки, за жал ова утро без сонце и тажно е ептен некако. Јас денеска порано ќе киднам од работа на модниот викенд ми учествуваат студентите па да се спремам со време, сепак во први борбени редови ќе бидам а пред тоа треба да смирувам нервозни испаничени душиuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2122
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 9:19:54   
kikicka
Икана грицни нешто кога ке добиеш силна желбаза цигара,нешто семки или незнам што ....знам како е сакаш да надокнадиш за месецитеuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 2123
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 9:37:05   
Ikana
Незнам што ѓаол ме натера да запалам, и тоа го натерав мм да иде да купи....ужас....
Сега не ми се пуши, ама познавајќи се себе, тоа ќе трае 2 денаuser posted image
Еве една мислам за снаи и свекрви повторно user posted image
user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2124
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 10:03:06   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Здраво на сите.
Јас имам нешто да признаам.
Вчера запалив цигара, многу бев нервозна и не додржав, после 9 месеци. Само една од вчера, ама пак, запалив, а требаше скроз да ги оставам. И сеа што да правам? Ми се пали ми се плаче (од време на време).


Икана, како јас да сум го пишувала ова. По 18 месеци откако престанав да пушам (9месеци бременост+9 месеци по пораѓање) запалив една цигара и после реков не палам пак. Ама тоа траеше 2-3 дена и сега пак сум си на старото, по 1 кутија дневно. Па ако ти се пуши, пуши, бре! Што ти е гајле...
Уствари, ти доиш, нели? Ако доиш, не би те советувала да пушиш, ама сигурно и сама си свесна за тоа. Кога ќе престанеш со доење ако ти се пуши - гоу фор ит!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2125
Страница:   <<   < Претходна страница  83 84 [85] 86 87   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  83 84 [85] 86 87   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?