|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  84 85 [86] 87 88   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 10:35:37   
Ikana
Е па дојам затоа се јадам...иначе гајле ми е, ми се припалува, ќе си палам. Ама гледам и млекцето при крај ми е, секнува скоро, па и ќе почнеме со дохрана уште некоја недела...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2126
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 10:37:29   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Здраво на сите.
Јас имам нешто да признаам.
Вчера запалив цигара, многу бев нервозна и не додржав, после 9 месеци. Само една од вчера, ама пак, запалив, а требаше скроз да ги оставам. И сеа што да правам? Ми се пали ми се плаче (од време на време).

Икана, ако си решила да ги оставиш НЕМОЈ да палиш, знам ќе се залажеш ај уште една, ај по една во денот нема да ми створат зависност, ама јас така го јадев на два-три пати. Као демек не се лажам, ама сама се излажав user posted image само разумно напред, јас од 10 септември не пушам а се осеќам во вчера последната да сум ја запалила, онака... не сум изнапушена асално, ама не попуштам, свиња ќе одам, нема да пушам (пошто само глодам нешто место цигара)

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 6.4.2012 10:38:39 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2127
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 10:40:23   
Ikana
Ужас, ужас, не знам што ми текна, ко слеп за стап, цигара и крај....ко да ќе ми ја намалеше нервозата, ама ајде, се надевам нема пак.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2128
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 10:54:13   
Beatris
Добро утро и од мене, јас сега влагам на работа, се шеткав навака натака, си го однесов сабајлечки пасошот да ми го дупнат, го оставив кај инспекторите и сега чекам честитка за казна, мамето нивно лоповско!!!!! user posted image  

Него да си земам ја од ова кафенцава, може ќе ми се смири душа.
Иканче срцка ако ти се пуши пуши кога ќе престанеш да доиш, Џесика алал да ти е јас мушки пробав да издржам ама не бива... user posted image


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2129
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 10:57:57   
arh_diz
Ikana nesakam da te razocaram ama mm  10 godini ne pusel ednas zapali cigara i eve go sega pak si pusi , sekoj den gi ostava user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2130
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 10:58:17   
Viktori
Јас во 2 години, една не пушам. user posted image user posted image user posted image
И секогаш исто, кога не пушам се чувствувам ко никогаш да не сум пушела, а кога пушам се чувствувам ко никогаш да не сум престанала.

Некако не сум за откажување.
ЈБГ обожавам кафе со цигарче. user posted image

Цигарата на усб не ми врши ич работа. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2131
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 11:00:48   
Beatris
Ти реков дека нема филинг со таа, башка рака ќе ти отпадне од што е тешка user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2132
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 11:11:57   
Viktori
И вкусот и е како пегла на пареа. Со секоја цигара ко куп алишта да сум испеглала. налет! user posted image
user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2133
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 11:13:49   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Добро утро и од мене, јас сега влагам на работа, се шеткав навака натака, си го однесов сабајлечки пасошот да ми го дупнат, го оставив кај инспекторите и сега чекам честитка за казна, мамето нивно лоповско!!!!! user posted image  

Него да си земам ја од ова кафенцава, може ќе ми се смири душа.
Иканче срцка ако ти се пуши пуши кога ќе престанеш да доиш, Џесика алал да ти е јас мушки пробав да издржам ама не бива... user posted image


И ние бевме во пасошко, ама во 8.30 сабајле, први, чекавме да ни отворат...го сликавме господинот наш, пошто му истекува пасошот во мај, за летово ќе ни треба, дај боже... инаку да ви кажам цепки, го седнав на столчето, онаков дотеран со крагња блузичето и му вика дечкото ајде смеј се, леле луѓе кога се оклешти, кога ја збрчка фацата ко питулица, очите затворени, сите заби на мегдан... тие дечките се искинаа од смеење, па после малку го опраивме поскромно да се насмееuser posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2134
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 11:56:28   
Ikana
Е и јас си закажав за лична карта да си сменам, ама не сакам да мислам на тоа, кога ќе дојде време тогаш ќе плачам. user posted image
Иначе и мм пушеше едно 10 години по 3 кутии марлборо црвени на ден, па ги остави и до ден денес не пуши. Се е до човекот јас мислам. Очигледно јас не сум таков човекuser posted image
Додека дојам нема да запалам повторно, вчера ќе полудев ако не запалев, ме смири ко бајче.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2135
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 12:05:25   
kikicka
ее кај ми е свеки сега да ми ја причува Л да одам да си купам цигари...еееееееее па немам ни една шо ке правам цел ден,таман сеоблековме за надвор оно пак истура ненормално време и сега? user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2136
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 12:07:50   
Viktori
кикичка бит и пратила по dhl ама пушењето е штетно по здравјето user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2137
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 12:11:59   
vanessa30
Zdravo zgodni mamicki,
Kako ste sabajlevo, gledam za pusenje e utrinskava tema,user posted image
sto da pravam koga jazikov ni e dvosmislenuser posted image
user posted image
Jas fala bogu nikad vo zivotot ne zapaliv cigara, dodusa koga bev pomala dedo mi mi dade ednas da trgnam od negovoto lule, i mi se zgadi zivotot, pogrozno nesto nemav probano, i toa mi bese pouka nikgas da ne zapalam. Ama zatoa maz mi i tatkomi curat po edna kutija vo denot. Maz mi samo vetuva deka ke gi otkaze ama nikako toa da se sluci.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2138
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 12:19:08   
kikicka
не се смеј дане ти се навее па ке викаш ДХЛ дур тогашuser posted image user posted image ...се стиши малку ама пак ке не наврне атуками е трафиката одма 100м. user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

кикичка бит и пратила по dhl ама пушењето е штетно по здравјето user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2139
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 13:22:38   
kikicka
ете за џабе се испожалив ,стивна дождот и дури две си набавивuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2140
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 13:34:07   
AnnaMolly RR
Луѓе, нема да ви се верува, ама ми јавија дека Верона е најверојатно во друг град! Чекам сигурна имформација за 20 минути, па ако е навистина таа да одиме да си ја земеме со полиција. Среќа што ја послушав Виктори и пријавивме во поиција веднаш штом ја украдоа!
Се надевам дека е таа... Ќе ви пишам ако има нешто ново!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2141
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 13:38:03   
Ikana
user posted image user posted image user posted image user posted image
Дај Боже ајдеее!!!! Чекаме инфо!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2142
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 13:40:40   
vanessa30
Odlicno ako e taa. ke si se vrati domauser posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2143
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 13:42:18   
Beatris
user posted image  Дај боже да е Верона. Одма да ни пишеш!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2144
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 14:04:41   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

ее кај ми е свеки сега да ми ја причува Л да одам да си купам цигари...еееееееее па немам ни една шо ке правам цел ден,таман сеоблековме за надвор оно пак истура ненормално време и сега? user posted image

aj be pa ti sedi tamu sveki ke ja trazes bolje bez neauser posted image ,zapsi ja L i idi kupi si sama pretrcaj na brzina

< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 6.4.2012 14:06:21 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2145
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 14:04:52   
temjana
АнаМоли чекаме инфо веднаш штом ти јават, а до тогаш ние стискаме палци за Верончето милоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2146
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 14:08:25   
Annet
hello zenicki ubavki,abe mi ide da zaspijam da ne se razbudam eden mesec...........leleee od den na den se poumorna sum,se boli offfffffffffffffffffff
kafe vrz kafe,ne pomaga i toa veke......i ova vreme ludo uste topku otepuva.utre imame gosti na sveki ime,leleee usvet mi se faka so se bebe.ic ne mi se cekaat takvi praznici,em denes ke cistam i spremam i vo nedela pak..................uzasssssss.denes mn sum negativna,ama nema kaj da si kazam ,sorry ....
user posted image user posted image user posted image
sakam kaj mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hahahahhahahhahahhhaha ;-)))))))))))))))))))

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2147
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 14:08:43   
AnnaMolly RR
И заборавив најважната вест да ви ја пишам! Утре во 10:45 сум на интервју за работа, да се договориме пробно да почнам да работам! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2148
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 14:10:26   
Annet
edna ubava rabota;-)))))))))))))))))))
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

И заборавив најважната вест да ви ја пишам! Утре во 10:45 сум на интервју за работа, да се договориме пробно да почнам да работам! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2149
   RE: РР дневна соба
6.4.2012 14:21:21   
Pepelaska *
Браво Анамоли , ти пуштам среќа , гледаш по дождот секогаш доаѓа сонце, а се надевам и дека кученцето ќе го најдете, ми иде сликата кога бевме кај вас како мило гледаше низ стаклото кога ни го покажа.

Може ќе сум погрешно сфатена ама некогаш и јас сакам да дојдам во Скопје да живеам зошто сепак колку и да се жалиме полесно се наоѓа работа, а тука кај нас само маркет и конфекција за 5000 user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2150
Страница:   <<   < Претходна страница  84 85 [86] 87 88   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  84 85 [86] 87 88   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?