|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 16:13:34   
Ikana
Zenski mi treba vasa pomos!
Dali znaete kade vo Skopjevo se pravat laserski operacii za oci, za otstranuvanje na diopter?
I kolku cini istata?
Vi blagodaram!!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 16:26:35   
miana
Ikana vo sistina da prasas...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 17:14:23   
SkCura77
Прашај во Европската очна болница, на излез на Скопје, пред Сарај мостот, близу до Св. Лазар.
Прашај по телефон де, на тоа мислев, а инаку болницата е на таа локација.
Ај да ве поздравам драги РР, едвај ве најдов, а баш ми се свиѓа имево, на моменти и ми фали големо, весело женско друштво кај мене во дневна со кафиња и безброј муабети user posted image Пораснав во големи друштва, имам другарки уште од детство што уште се држиме, ама обврските си го прават своето. А на средбите со вас никако да дојдам, све сум баксуз нешто да ми искрсне.
Ама еден ден ќе дојдам и ќе се запознаеме user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 17:55:15   
angelai
Ve molam za pomos.... Mi se javija od igroteka i mikazaa deka site raboti sto ke gi odneseme mora da imaat fiskalna smetka. Znaci i salati i kiflicki seee. Ve molam da mi kazete dali ste zapoznaeni so ova, zatoa sto bukvalno me stavija pred svrsen cin.

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 18:00:13   
Ikana
Prasav vo Vizija i Sistina....razliakta e 50 evra co cena...fala miana i Sk cura!!!!

(Одговор на членот angelai)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 18:04:21   
SkCura77
Првпат слушам, ама тоа е поради страв од инспекции, демек игротекава спрема храна и ја наплаќа без фискална, бла бла бла, еuser posted image е државата и контролата. Кажи им дека пред инспекција ти ќе гарантираш со писмена изјава дека дома е сработена цела храна што ќе се послужува или смисли нешто слично. Можеби лупнав глупост, ама јас еднаш така се извадив, со смислена логична приказна. Ако почнат вака за секој роденден, кај ќе им биде крајот на родителите...
Се е тоа нареџење од озго, да не речам Големиот брат деца ве гледа сите вас... user posted image

(Одговор на членот angelai)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 18:14:30   
rina13

ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Прашај во Европската очна болница, на излез на Скопје, пред Сарај мостот, близу до Св. Лазар.
Прашај по телефон де, на тоа мислев, а инаку болницата е на таа локација.
Ај да ве поздравам драги РР, едвај ве најдов, а баш ми се свиѓа имево, на моменти и ми фали големо, весело женско друштво кај мене во дневна со кафиња и безброј муабети user posted image Пораснав во големи друштва, имам другарки уште од детство што уште се држиме, ама обврските си го прават своето. А на средбите со вас никако да дојдам, све сум баксуз нешто да ми искрсне.
Ама еден ден ќе дојдам и ќе се запознаеме user posted image

i jas sum za kafe u dnevna moze I kaj mene,nekako mi treba socijalizacija,drugarkive moi se uste nemazeni I nemaat deca posto sme taka pomladicki,i nekako ko da ne sme vekje na ista branova dolzina.

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 18:21:38   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelai

Ve molam za pomos.... Mi se javija od igroteka i mikazaa deka site raboti sto ke gi odneseme mora da imaat fiskalna smetka. Znaci i salati i kiflicki seee. Ve molam da mi kazete dali ste zapoznaeni so ova, zatoa sto bukvalno me stavija pred svrsen cin.



Pa toa otsekogas bilo taka, ne samo za igrotekite, za sekoj objekt vo koj nosis hrana prigotvena na drugo mesto, mora da prilozis fiskalna smetka. Mislam deka toa e zaradi zastita na samiot objekt, ako na primer, ne daj Boze, dojde do truenje so hranata, da se prilozi dokaz deka ne e od toj objekt, inaku gi zatvoraat. Barem mislam deka toa e pricinata.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот angelai)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 18:46:06   
Maca25
Денес цел ден не припарив во дневнава соба. Откако дојдов на работа, не се мрднав од стол. Сега сум мртва уморна...

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 19:09:44   
Ikana
Maco eve na vakvo mesto te prakjam.........
user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 2.3.2012 19:10:52 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 22:07:36   
Natuska85
Чук,чук има некој во дневнава ?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 22:20:46   
Mammi
Ima edna mama sto ne odi vo provoduser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 22:35:08   
Tanjat7880
Dve mami se!!!Mazite moi si legnaa a jas odluciv da ve citnam ko lektria za dobra nokjuser posted image

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 22:36:10   
Natuska85
Како си Мамми? Нова си на РР,не сум те читала до сега? Добре ни дојде user posted image .Да го викнеме келнерот да ни донесе по едно коктелче може?user posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 22:51:49   
miana
eve me i mene ..Tuka sum... nervozna sum epten... ama eve sednav tuka da se relaksiram malce...Sto si pravite vie?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 23:00:22   
Natuska85
Миана зашто нервозна? те нема нешто тука во последно време.Како е user posted image ?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 23:01:01   
SkCura77
Јас ништо посебно, сурфам на нет, читам што сте им дале на бебувките ваши за ручече, ги гледам сликиве од коктели па ми се припи еден што на времето го пиев како вода, се мислев дали пак би запалила цигара, малку ја пооговарав свекрвата во мислите и така... А што си ти нервозна, Миана? Бапни и ти коктелче додека спијат мажите и бебувките и дај малку осмехче user posted image А и мозгав викендов каде да се шета, ќе било пролече надвор user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 23:03:17   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

eve me i mene ..Tuka sum... nervozna sum epten... ama eve sednav tuka da se relaksiram malce...Sto si pravite vie?


Off miana,i jas takva nervozna ko tebe,cela srekja shto ja imame Natka da ne "osvezi"malku

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 23:03:29   
nadica
еве ме и мене мојата принцеза абер нема за спиење а јас ќе се успијам на тастатурава user posted image user posted image user posted image
дајте нешто јако да ме расони

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 23:08:32   
Natuska85
ПО една,две,три... текили на екс може?user posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 23:12:05   
Tanjat7880
user posted image
A za posle tekilive eve po edno kafe,dovolno e jako se nadevamuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 23:12:10   
Olivia
Ohooo jas namirisav pijanka vecerva , i mene mi treba nesto relax za vcerasniot naporen den!

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 23:14:26   
nadica
одамна не сум пиела текила ама супер е за расонување во комбинација со
user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 23:27:34   
SkCura77
Еј, нели текила што пропаѓа во кригла пиво се викаше подморница? user posted image
Мислам дека еднаш гледав во Охрид на плажа како се здрвија тројца дечки...
Којзнае колку глава ги степало следниот ден, ни јаково кафе од Тања не би ги спасило.
Мене ми фали сангрија да се напијам, ама тоа откако ќе престанам да дојам. user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 23:36:50   
Natuska85
Сангрија би пиела ама во Шпанија со звуците на фламенго,а си за??user posted image . Јас ве напуштам,одам да легнам до моите две мажиња,па може ќе летнам во сон до некоја плажа во Шпанија на краткоuser posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?