|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 13:09:36   
Ikana
user posted image user posted image user posted image
sto ubav den, idam ja pak da shetam so bebeto, i da gledam zgodni mamichki da se motiviram hahaha Ve gushkam site!!!user posted image user posted image user posted image
Salatka od mene!
user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 951
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 13:29:34   
AnnaMolly RR
Добар ден и од мене. Конечно се докопав до интернет. Дома ни исклучија и Бум тв и интернет и мобилни user posted image
Нема плата=неплатени сметки. И сега сум кај моите, малку и помагам по дома на мајка ми, уште не смее да се напрега многу. Филип заспа, сабајлево во 5:30 беше ококорен, кога сфати каде сме почна да вика: Одиме деде, баба, игаме игачките! Немаше шанси да презаспие.

Утре кој е за шетање, ајде во парк во 12 кај споменикот Гоце Делчев. Ќе има некое дружење со миленичиња организирано од еден форум за миленичиња, па ќе одиме и ние со Верона. Кој е расположен за дружба со животинчиња, се гледаме.

Темјана, ако прочиташ до утре, земете ја шмизлата Април и да се видиме!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 952
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 14:19:48   
mamicka77
dobar den i od mene konecno da vlezam vo dnevna,od sabajle ubavo vremenceto stanavme doruckuvavme se presoblekovme i so M nadvor so kolickata si se vozevme da go iskoristime sonceto pa na kupanje i sega nanaje pa jas vo dnevna da vlezam otkako zavrsiv so obvrskite uste peglanje mi ostana ama moram prvo vas da ve posetam

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 953
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 15:20:55   
AnnaMolly RR
Јас ама му ја седнав по темиве и си барам стари постови од пред една година што сум ги пишувала и си се потсетувам што јадел Филип кога имал 5-6-7 месеци и се смеам user posted image

Испушив 4 цигари за 2 саати седејќи на компјутер user posted image Од кога не сум пушела пред РС, сега кај моите во дневна си седам со отворена врата и да искористам гужва додека спие Филип user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 954
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 15:37:09   
mamicka77
anna molly izgleda samo jas i ti drememe na pc i gi cekam M  i F  da stanat pa pak da go koristime sonceto drugite site ja udrile na set_anje majkata
a jas sum celata zatnata me fati virus od kade me najde neznam sekoja god ovoj emsec go minam so virus

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 955
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 18:01:39   
mamicka77
breeeeeeeeeeeeeeee majkata ama ste se udrile na setanje nikade ve nema cel den praazna dnevnava nekoe vreme samo jas i anna molly  bevme vo dnevna a sega jas sama pa ajde neli ve e zal sama da sedam vo dnevnava M eve zaspa  pa jas da vidam sto ima ovde po rr

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 956
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 18:09:12   
Felly RR
Ние сега се вративме од шетање. Ама одамна не сме имале вакво време, треба да се искористи.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 957
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 18:15:14   
Pepelaska *
Така е ФЕли и ние сега се прибравме малку надвор малку по гости и сега дома во дневна, ама мене како да ме мана сонцево по глава може дека само дома бевме ми падна притисокот 80 со 50 и цел ден ме боли глава ама не се предавам, user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 958
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 18:21:41   
Felly RR
Чудна работа тоа со притисокот. Јас на свеки и мерев, и ај и мм посака демек да види и тој. Поарно да не му мерев. Како што паничи... Исто и тој 80 со 50.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 959
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 18:28:00   
Pepelaska *
Од времето ќе да е, мене дури ми се лоши, многу нагло се смени

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 960
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 18:37:22   
Felly RR
Ај еве едно нес, на мм сега му правев за да му се крене малце притисокот. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 961
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 18:39:24   
kikicka
user posted image Лелееее затишје пред бура прегеска а? и ние се изнашетавме Л неможам да ја додржам веќе ни слуша ни ништо тера каде сака никој не и треба user posted image времето е МИЛИНАААААА!!! вака да биде цело времеее

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 962
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 18:42:17   
Џесика
Ете така, јас си отспав 1 саат и сега нек ме боли глава, од спиење, боље него од умор... па да ви кажам денес поминав по мене средно-жалосно, не сум задоволна, мислам дека требаше и можеше подобро да биде...ми најдоа маана дека бргу зборувамuser posted image иначе друго беше све производ на трема и стрес... ќе чекам резултати не знам ни кога, ама ако влезам, ќе отворам кафана на форумов и ќе ве частам три дена и три ноќи

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 963
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 18:51:25   
Pepelaska *
Ајде Џес ќе биде, има Рингерајки најдобри да станат во се, user posted image .
Фала Фели и јас еве пијам нес па да видиме

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 964
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 18:59:42   
Olivia
Пепелашка пиј денес нес ама од од утре кога ке те стегнам со режимов нема млеко да видиш, тоа заборавив да ти кажам,user posted image user posted image user posted image , наместо чајче без шеќерuser posted image
Ја денес дома заглавив чистејќи, да се немало крај ова ветриштава деновиве шо прашина изнаправија ти бришеш додека си се свртел пак исто како да не си ни поминал со крпатаuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 965
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 19:02:57   
kikicka
епа маче тоа ти е кога имаш темен мебел....знам како ти е уште сега планирам и му викам на мм кога ке реновираме здравје или ако мењаме мебел некогаш има се бело да ми биде...тоа е раат у кучи ,јас имам дома неколку полици бели и кујната ми е пола бела абе ништо не се познава а ова другово ....
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Пепелашка пиј денес нес ама од од утре кога ке те стегнам со режимов нема млеко да видиш, тоа заборавив да ти кажам,user posted image user posted image user posted image , наместо чајче без шеќерuser posted image
Ја денес дома заглавив чистејќи, да се немало крај ова ветриштава деновиве шо прашина изнаправија ти бришеш додека си се свртел пак исто како да не си ни поминал со крпатаuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 966
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 19:44:47   
mamicki
Nikoj vo dnevna, site na zumba, pa slednata RR sredba na sank na nekoja plaza v leto user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 967
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 19:51:06   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Пепелашка пиј денес нес ама од од утре кога ке те стегнам со режимов нема млеко да видиш, тоа заборавив да ти кажам,user posted image user posted image user posted image , наместо чајче без шеќерuser posted image
Ја денес дома заглавив чистејќи, да се немало крај ова ветриштава деновиве шо прашина изнаправија ти бришеш додека си се свртел пак исто како да не си ни поминал со крпатаuser posted image


Не пијам млеко јас воопшто а чај секако без шеќер пијам не ми е убав со шеќерuser posted image , а во несов ставам многу вода и сосема малку околи 30 мл млеко колку да има некој вкус user posted image .Одвај чекам видам што ќе понудишuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 968
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 19:56:57   
Annet
dobra vecer zenicki,nie denes se iznasetavme sega se pribravme,ubavini lelee utre pak...zdravje samo
samo vremevo da ne sluzi,sse nadevam deka detevo ke spie,imoreno e;-)))

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 969
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 22:31:25   
Andriance
Breeee kakvo setanje sme udrile denes znachi...baska sto sme otkrile edno mesttence odma posle cardak...mf..mf..imavme cest duri i Zare berber skara da ni prai user posted image user posted image user posted image znam deka ne smea reklami zatoa eve samo sliki..

user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 970
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 22:34:13   
Annet
kade e user posted image user posted image ova??
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Breeee kakvo setanje sme udrile denes znachi...baska sto sme otkrile edno mesttence odma posle cardak...mf..mf..imavme cest duri i Zare berber skara da ni prai user posted image user posted image user posted image znam deka ne smea reklami zatoa eve samo sliki..

user posted image

user posted image

user posted image


(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 971
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 22:42:23   
Ljubovce
Ehh mama Andrijance si napravi ubava frizura denes i se udri na setka cel den :)))

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 972
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 22:54:02   
Bogdancanka
ah ubavini,jas denes sum kako robot od eden stol na drug od trosed na dvosed,nesto nerva me faka a da me prasat zasto?e za toa nemam odgovor...cel den se kanam de ova ke napravam,de ona ama nikako da pocnam nekako nemam sila za nisto...
daj pocastete nesto da zivnamuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 973
   RE: РР дневна соба
17.3.2012 22:55:41   
Maca25
Добро вечер и од мене. Цел ден не се пробрав дома. Сабајле на интервју, вака според мене ок поминав, во понеделник ќе ми кажат, па после во парк шетање 4 саати па кај моите до сега. Сега одиме на нанање,

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 974
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 1:11:11   
Natuska85
Никој нема во дневнава за муабет,а колку само не ми се спие.Од 7.30 сум станата и мм и user posted image фрчат на велико а јас некако полна со импресии од денешниов преубав поминат ден неможам да заспијам....Еј како во дневник се распишувавuser posted image .Ај чао

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 975
Страница:   <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Masko ime....
galena7

Koe ime vi e najubavo?

Darijan (29%)

Kalin (19%)

Matej (52%)


Број на сите гласови: 367

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!