|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 1:12:55   
Natuska85
Дали нешто значи саатот од мојот последен постuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image 5 единици хм,Знам што значи уствари дека треба да одам да си легнам касно еuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 976
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 1:13:24   
Olivia
Не брзај толку Натушке седни ке се замезиме нештоuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 977
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 1:18:42   
Natuska85
Знаеш дека немам таков карактер како твојот за слабеење,те молам не ме предизвикувајuser posted image user posted image user posted image . Како и да е одам да легнувам,а сабајле почнувам со цеден сок од јаболко,морков и портокалuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 978
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 1:20:31   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Знаеш дека немам таков карактер како твојот за слабеење,те молам не ме предизвикувајuser posted image user posted image user posted image . Како и да е одам да легнувам,а сабајле почнувам со цеден сок од јаболко,морков и портокалuser posted image


Лајк лајк лајк
п.с. не заборавај лимонuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 979
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 7:17:51   
kikicka
Добро утро како е? еве јас спремив за вас од сабајле пошто сме у фаза на слабеење user posted image одлучете се која страна десна или лева ,јас уште денес левата па од Понеделник на десно се пребацувамuser posted image ...Ајде нека ставе некој некое кафе полно со млеко и шеќерuser posted image user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka -- 18.3.2012 7:19:00 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 980
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 7:25:35   
kikicka
А овој појадок е специјален за Виктори user posted image имаш и сос и мајонез внатре user posted image

user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 981
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 8:20:17   
Pepelaska *
Мори кикичке, ти саглам ли си , од 7 саат се , разработила тука па и еден куп мрснотии наредила ццц, абе ДНЕВНА е ова алоо не е кујна кој му се јаде ајде в кујна, и јас ќе почнам да ја избегавам дневнава user posted image . Решена сум да слабеам па шо сака нека биде.
А ми се јаде ми се плаче.

Мм вчера си се изнаспа и ме разбуди ко вампир од 7 , сега пак си спие а јас не можам да си презаспијам, а исто и стариве галамат од 7 аман веќе не знаат дека во недела се спие, уффф, кога ќе си заминам да се изнаспијам


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 982
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 8:34:02   
kikicka
А мори Пепелашко уште од сабајле бербат ме направи user posted image ти тука на рр ручкај си а дома избегавај user posted image јас деф ке си залепам на фрижидер некое свињче да ме одбива од фрижидерот user posted image јас сум станата од 6 Л си станала може и порано си се шеткала у собата се додека не ме тресна по глава да станам за вратата да и ја отворам и сега ке гледамда издржи до 11 или 10 па после да скитниме.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 983
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 10:06:39   
Snowhite RR
Гледам вчера сите сте се изнашетале, јас каков план си направив за вчера за шетање, пошто не бев на работа ни јас, ни мм, М не е во градинка, реков ќе се изнашетаме и кога М ноќта крена Т, така да се прошетавме само до кај докторкатаuser posted image . Па наместо на шетање, се фрлив на чистење, барем ја средив куќата, а мм дворот

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 984
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 10:21:01   
kuklicka26
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/421709_365474690137685_252679301417225_1311210_1510310335_n.jpg

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 985
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 10:32:42   
Maca25
Јас и Нина сме си сами сабајлево, мм отиде да лета авион. да го допијам кафето, се спремаме и право на шетанција некаде.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 986
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 10:37:30   
mamicki
Многу е мизерно чувството човек да готви „убава манџа“ user posted image , како што постариот син го вика динстаното месо, и цела кујна да мириса рајски, а да јаде кисело млеко, јајце и портокал user posted image Ама карактер сум бе, ќе издржам!user posted image

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 987
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 10:44:28   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: kuklicka26

user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 988
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 11:22:34   
Ikana
Kikicke, jas od toa ovoshjeto kje is kasnam! Otrpnav vishe na ubavi jadenja, ko zombi sum!
NEgo dajte predlog kaj ad shetame denes? Kej bevme, park bevme, zooloshka mnogu guzva ne mi se odi, a partizanska vekje sekoja dupka si ja znam! Dobro utro na site od mene!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 989
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 11:33:11   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

А мори Пепелашко уште од сабајле бербат ме направи user posted image ти тука на рр ручкај си а дома избегавај user posted image јас деф ке си залепам на фрижидер некое свињче да ме одбива од фрижидерот user posted image јас сум станата од 6 Л си станала може и порано си се шеткала у собата се додека не ме тресна по глава да станам за вратата да и ја отворам и сега ке гледамда издржи до 11 или 10 па после да скитниме.

Еј ме потсети на една случка, имав ставено со магнет слики од мене, мм, син ми, и случајно најдов една од свекрва ми од млада кога била, ама многу убава слика, и ја ставив и неа... и свекрва ми ја виде сликата и ми вика „зошто бе си ставила и моја слика овде?“ и викам „за диета... кога ќе дојдам до фрижидерот да јадам, да те видам и да ми се одјаде“... женава три дена се смееше... па на мајка ми кога и кажавме... туф туф леле ќерко како си можела такви заебанции со свекрва ти.... и уште ми стои сликата на фрижидер... а ја дебела и среќна!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 990
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 11:40:27   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

А мори Пепелашко уште од сабајле бербат ме направи user posted image ти тука на рр ручкај си а дома избегавај user posted image јас деф ке си залепам на фрижидер некое свињче да ме одбива од фрижидерот user posted image јас сум станата од 6 Л си станала може и порано си се шеткала у собата се додека не ме тресна по глава да станам за вратата да и ја отворам и сега ке гледамда издржи до 11 или 10 па после да скитниме.

Еј ме потсети на една случка, имав ставено со магнет слики од мене, мм, син ми, и случајно најдов една од свекрва ми од млада кога била, ама многу убава слика, и ја ставив и неа... и свекрва ми ја виде сликата и ми вика „зошто бе си ставила и моја слика овде?“ и викам „за диета... кога ќе дојдам до фрижидерот да јадам, да те видам и да ми се одјаде“... женава три дена се смееше... па на мајка ми кога и кажавме... туф туф леле ќерко како си можела такви заебанции со свекрва ти.... и уште ми стои сликата на фрижидер... а ја дебела и среќна!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ме изнасмеа Џесикаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 991
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 11:49:34   
kikicka
Убава мотивација ти дава свеки а? user posted image user posted image user posted image ама мнг ми се смешни кога нанекоја слика ке речеш леле шо млада убава си била и тие еее Леле леле остај се ! user posted image user posted image user posted image е денес времето е у к***ц се зезна требапе да одиме наедно езерце и сега нема да одеме пак вонекој т.ц аман пак на трошок !

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 992
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 12:05:13   
Pepelaska *
Море жени , јас излегов да шетам и каде пак на кафе кај мојте, сега пак одиме надвор ама ме фати депресија, жими градов нема кај да се оди , нема ни парк, ни шѓеталиште ни ништоооо,ни тц, ах блазе си ви што си имате убави места за шетање

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 993
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 12:05:55   
kikicka
леле кога сме веќе кај јадење и слабеење ако ви кажам дека се изнасркав нутела и сега лазањите се крчкат во релна user posted image а од утрее...двопе-портокал-јајце-патлиџанuser posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 994
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 12:17:12   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Море жени , јас излегов да шетам и каде пак на кафе кај мојте, сега пак одиме надвор ама ме фати депресија, жими градов нема кај да се оди , нема ни парк, ни шѓеталиште ни ништоооо,ни тц, ах блазе си ви што си имате убави места за шетање

Пепелашка исто и кај нас нема кај да се шета.Имаме парк ама врие од кучиња не е дете таму да однесеш.Шетањево ни е што да ти кажам по главна улица а ауспуците не колите димат ли диматuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 995
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 12:35:29   
kikicka
јас сум така во Нг кога си одам пффф досадноо! цело време кај мајка сум
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Море жени , јас излегов да шетам и каде пак на кафе кај мојте, сега пак одиме надвор ама ме фати депресија, жими градов нема кај да се оди , нема ни парк, ни шѓеталиште ни ништоооо,ни тц, ах блазе си ви што си имате убави места за шетање



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 996
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 12:38:17   
Тања РР
Добар ден женски. Гледам од рано сте почнале со туфкање. Јас правам една штрудла, па додека чекам да ми стаса тестото да сркнам едно кафенце во дневната.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 997
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 12:53:20   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

А овој појадок е специјален за Виктори user posted image имаш и сос и мајонез внатре user posted image

user posted image


Kikicka со поглед го изедов!!!user posted image user posted image user posted image
Фалааааааааааааааааааа user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 998
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 13:02:18   
mamicki
Od lutini i s'kleti shto sum gladna, sum razotvorila prozorci da peram, ama shto da vi kazam user posted image , sebap so dietata i generalka kje napravam user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 999
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 13:16:19   
arh_diz
Mamicki ti sakas brzo da oslabnes zemala i fizicki da rabotisuser posted image .


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1000
Страница:   <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Masko ime
*Elena*

Masko ime

Damjan (51%)

Matej (49%)


Број на сите гласови: 180

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!