|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:33:22   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

очигледно не ми усепало user posted image  сликата ми е во компјутер во моите документи...и мислев дека тоа знаќи лик до сликата ама не било така


Исто ко да си ја ставила, уживај user posted image  Ова од Икана кафево го има побајаги user posted image  доста ќе биде

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 901
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:37:05   
blue_blue
ама се нервирам дека изглеа сам ја не контам како се става слика...мора да биде сликата некаде на некоја веб страна? оти ако е така тоа ми е без везе, ако сакам некоја слика да ставам треба прво на веб да ја објавам?!?!?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 902
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:39:07   
Natuska85
user posted image user posted image user posted image блу-блу јака си user posted image user posted image .Извини вака што ти се смеам ама кога видов од фолдерот мои документи дека си закачила сликаuser posted image user posted image user posted image . Значи сликата треба да е од интернет и да е во јпг формат.Инаку и јас сум тука до 5 а може и малку подугачкоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 903
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:46:27   
Ikana
A vie zaedno rabotite? ili jas ne sum razbrala, izglea vtorovo user posted image blue bluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuue user posted image
Znaci vaka, slikata treba da e na net negde recimo ides na google i pisues coffee i ti iskacaat sliki i klikas na slikata pa ti se otvara pa ides desen klik, copy image URL, pa tuka vo prozorecov za odgovor pisuvas [img] pa na linkot paste i glej so jpg da zavrsuva i posvtorno [/img], se spoeno zaedno. Gushki


< Поракaта ја уредил Ikana -- 16.3.2012 16:52:04 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 904
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:46:36   
Maca25
Da vi se pofalam odma - sega mis e javija od edna firma kade sto prativ CV i utre sum na razgvovor.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 905
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:49:29   
Maca25
одма да ве почастам нешто

user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 906
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:50:44   
Ikana
bravooooooooooooooooooooooo bravo bravo ej jaka si Maco herojceeeeeeee!!! I na mesto ti e castenjevo, gleash li deka kvalitet si e kvalitet, koj saka neka zbori, ama se znae koga te biFka te biFka!!!!! user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Da vi se pofalam odma - sega mis e javija od edna firma kade sto prativ CV i utre sum na razgvovor.user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 907
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:53:10   
blue_blue
ама ја не сакам слика од нет бе user posted image .... сакам моја од моето кафе не од туѓи кафиња. шо е тоа од нет ставање слики user posted image  нејќу...и на пример ако сакам да стаам слика од кај мене дома, од децава или шо да е лично, треба прво на ФБ да ја стаам па да ја закачам овде--без врска ми е тоа. али ај ако така функционираат работите шо да се праи тоа е, нема слика од моето кафе user posted image ...

Иначе ја сум официјално на работа од 8 до 16. Ама ја никад не доаѓам во 8, па си работам обично докај 16:30 - 17.00 кога како. Денес сите се разотидоа, а ја трачам време дека од 17:30 сум на роденден во Соравија па не ми се  исплати да идам до дома па пак да доаѓам во центар, али кај да е за некои 10 - 15 мин ќе си одам

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 908
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:54:21   
Beatris
user posted image   Мацо, aбe денес се убави вести. Ајде утре да не израдуваш тука па да се частиме "поквалитетно"user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 16.3.2012 16:57:31 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 909
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 16:56:39   
Maca25
дај боже...на вас први ви кажувам!!!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 910
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 17:06:41   
Olivia
Мацо со среќа утре на разговорот за работа, јас уште немам резултати, само добив маил дека уште ги интервјуинираат и другите кандидати и да бидам стрпелива кон крајот на следната недела ќе знам дали сум ја добила работата, едвај чекам ако ја добијам ке частам и у живо,
И Џесика мислам деновиве имаше интервју, што направи?

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 911
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 17:12:50   
Cipi Ripi
Zdravo na site. Maca cestito!!! Ajde utre daj Boze so ubavi vesti da ni se pofalis.user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 912
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 17:16:29   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

ама ја не сакам слика од нет бе user posted image .... сакам моја од моето кафе не од туѓи кафиња. шо е тоа од нет ставање слики user posted image  нејќу...и на пример ако сакам да стаам слика од кај мене дома, од децава или шо да е лично, треба прво на ФБ да ја стаам па да ја закачам овде--без врска ми е тоа. али ај ако така функционираат работите шо да се праи тоа е, нема слика од моето кафе user posted image ...

Иначе ја сум официјално на работа од 8 до 16. Ама ја никад не доаѓам во 8, па си работам обично докај 16:30 - 17.00 кога како. Денес сите се разотидоа, а ја трачам време дека од 17:30 сум на роденден во Соравија па не ми се  исплати да идам до дома па пак да доаѓам во центар, али кај да е за некои 10 - 15 мин ќе си одам


ajde srce eve ja kje ti pomognam kako mozes da stavis slika od tvoite dokumenti....eve ti link....ako ne se snajdes pisi mi pp kje ti objasnam...

http://www.slikomat.com


< Поракaта ја уредил Andriance -- 16.3.2012 17:17:01 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 913
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 17:16:48   
Mammi
Честитки на сите работотрагачи и фала за мезињата.
И еден питалник Рингерајки, за брзо ќе одиме Мк со мм, ама во Ск нема да се задржиме мн, туку Битола и Охрид ќе сме кај на мм роднини на гости, е сега во некој од овие градови некои добри гинеколози за да си направам проверки, крвна слика итн ќе ми препорачате?

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 914
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 17:18:13   
Cipi Ripi
Еве да ве насмеам, како изгледаат огласите во Македонија, доколку веќе не сте приметиле.
Успешна и Многуветувачка фирма на нашиот пазар објавува оглас за вработување, позиција Работник. Услови коишто кандидатот треба да ги исполни се:
1. Многу Високо Образование, просек најмалку 11,25
2. Активно познавање на најмалку 3 светски јазици, а пожелно е на уште 2
3. Умешност во справување со конфликти (Интраперсонални и Интерперсонални)
4. Способност да направи 3 пируети едно по друго во вис без застој на лизгалиште
5. Најмалку 4 годишно искуство во лепење плакати за Политички Партии
6. Кадарност да расклопи па да го склопи авион Боинг 787 за не повеќе од половина час
7. Да ја има посетено Кина најмалку 5 пати во последниве 3 недели
8. Препорака од најмалку 45 професори од 100-те најпрестижни Универзитети во светот
9. Да е флексибилен (секоја втора сабота е работна, а секоја недела е работна. Има право на 5 дена неработни во текот на годината И ТОА по негова желба да ги одбере)
10. Плата 12000, пријавен на минималец на фул работно време
Заинтересираните кандидати своите апликации може да ги достават подоле. Во предвид ќе бидат земени само сериозните кандидати и нормално припадничките од спротивниот пол.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 915
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 17:50:49   
kikicka
Ебреееееееее сега се прибравме со Л додека мм е на утакмица се поти ние си ги прошетавме малку user posted image јбг кој како ке си ја нареди user posted image
абе блу блу како што кажала андрианче оди на сликомат и од кој фолдер сакаш прикачи слика јас така си поставивам прво си симнувам од нет па после си ја закачувам.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 916
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 19:19:21   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Мацо со среќа утре на разговорот за работа, јас уште немам резултати, само добив маил дека уште ги интервјуинираат и другите кандидати и да бидам стрпелива кон крајот на следната недела ќе знам дали сум ја добила работата, едвај чекам ако ја добијам ке частам и у живо,
И Џесика мислам деновиве имаше интервју, што направи?

Имав прошлата сабота, и утре одам да ме тестираат... т.е. да држам час, и еве место да си ги средам подготовките, јас блеам у РР...user posted image Уште од сега се напив диазепам, човечеее Миле Паникааа.....

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 917
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 19:21:31   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Da vi se pofalam odma - sega mis e javija od edna firma kade sto prativ CV i utre sum na razgvovor.user posted image user posted image user posted image

Тоооо Мацоооо, утре ја и ти ќе частиме, осеќам, и тоа у кафана!!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 918
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 19:24:27   
Ikana
Mammi imas tema ginekolozi preporaki, tamu vidi.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammi

Честитки на сите работотрагачи и фала за мезињата.
И еден питалник Рингерајки, за брзо ќе одиме Мк со мм, ама во Ск нема да се задржиме мн, туку Битола и Охрид ќе сме кај на мм роднини на гости, е сега во некој од овие градови некои добри гинеколози за да си направам проверки, крвна слика итн ќе ми препорачате?


(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 919
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 19:59:29   
mama26
da vlezam i jas u dnevnata ako me sobere user posted image

cestitki za nova tema user posted image

sto si praite vie? gledam maca na rabota ajde so sreka neka ti e i mnooogu pari da nosis domauser posted image inaku jas sum utepana bla bl;a i da ne se zalam ajde eve sega sednav na raat da ve sirnam

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 920
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 20:01:34   
mama26
opa i olivia i gjesika ni se na intervju ajdeee sve za rabota se zapnale zenive rapnopravnost hehehe uf grbot me bolee

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 921
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 20:05:26   
Maca25
mama26 па кај си ти? што се случува со тебе, никаде те нема. Еее ти се врати маже и другарките од РР одма ги запостави...бре што ти е љубав!!!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 922
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 20:06:05   
mama26
deneska nema da spijam si zemav vince i ke si go cekam mm vecerva da go ispotam malce hehehehe


aloo ima nekoj ili sama sum vo dnevna?

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 923
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 20:08:28   
mama26
se izvinuvam odma za aloo to gore navedenoto user posted image

pa taka mor maco javi se/kako si ti?

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 924
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 20:12:26   
Ikana
Mama26 samo da ti kazam, ednas mi protolkuva son i se mi pogodi, se porodiv vo dekemvri, na 4 dobiv bolki na 9ti me porodija so carski! Alal ti vera!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 925
Страница:   <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

/
Jana9

Dali so vasite deca poset_uvate cesto zabar?

Da (75%)

Ne (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!