|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 7:36:37   
profesorica
Леле луѓе јас си имам сериозен проблем. Дамјан пак си се врати на старо и овие денови се буди по 10 пати од ноќ и вечно сум ненаспана, неможам да станам насабајле, а камо ли да издржам цел ден на работаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Не е толку за цицање колку што мислам дека или го боли стомак, или му расте катник или незнам да не е урочено детевоuser posted image незнам веќе што ќе правам, таман почна колку толку да спие цела ноќ и еве го пак, се надевам дека е пак некој период ама не можам да издржам веќе.
Кој има некој сличен проблем нека се пријави па да се тешимеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 11:52:29   
mother 29
of lelel,eve se prijavuvam jas...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 11:53:32   
profesorica
Ајде заедно да се тешимеuser posted image user posted image user posted image

п.с.Што убави сте со марко, се изнагледав слики!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 11:57:06   
mother 29
eeeeee ajde ,ke se tesime...
a da, i vie ste ubavi,ama ne stignav da gi izgledam!heheh

arno si si pisala...nikogas dosta hehhe

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 12:00:39   
Twins
   Pa neznam da ne e podnastinat, da ne mu se jade ili ponudimu cajce .Eve mene pred nekolku dena ednata se budease ama i bese zatnato noseto pa koga pocnav da i kapnuvam(fizioloski rastvor) kapiki vo noseto pak pocna mirno da si spie a istoto se sluci i so drugoto pa mu ponudiv cajce pa si prodolzi so spienje.Probaj so nesto, pronajdi go problemot , nesto mora da go maci

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 12:05:29   
profesorica
Да сигурно нешто го мачи веќе 2-3 дена така ми се буди зачестено.Ама се мислам дека му растат катнициuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 12:09:28   
nutelizza
и ја имам слично будење
децата менуваат
сигурно нешто ги боли ама незнае да каже, ја кога му дадам да цица престанува и заспива и спие 30 мин и пак исто

така цела ноќ овие 2-3 дена

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 12:13:08   
profesorica
Нешто има...знам дека не сум единствена и ви благодарам што ме тешите user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 12:13:45   
mother 29
moeto ni cica,ni pie,nisto ne pravi,se budi (taka e sviknato) i se nervira zasto se budi koga mu se spie!ke kloca, mrda,ke se poligavi malku i zaspiva....

a da, i sekogas ke ima pricina da se budi,te zab,te grlo,te ova ,te ona..
i se razbiram,ama da nema prospieno barem edna nok,saglam,eve 2 god. ke napolni....e toa ne mozam da go razberam nikako?!

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 12:55:11   
nadica
леле не сум била сама со непреспиени ноќи откога е родена надица немам спиено повеќе од 4часа а последниве неколку ноќи исто како кај професорица се буди 10 пати ја ставам на града цица 2мин ја враќам во креветче јас не сум ни покриена а таа веќе е разбудена сака да спие во рацеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 12:57:38   
profesorica
Ооооф лелеее...и Дамјан така ноќеска со мм во раце се носеа и спие во раце, спушти го во кревет плаче user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 13:27:49   
Twins
a koristite li cucla lazacka?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 13:28:57   
profesorica
Ние да само за ноќе!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 13:31:28   
mother 29
koga ja bara,da.koga odi sabajle vo gradinka i za spienje(ponekogas)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 13:36:13   
Twins
Prasuvav oti ednata moja saka cucle pa ponekogas mi se budi ja bara cuclata , pa rekov za toa da ne mu e i na vasite.Drugata obicno ne saka cucle voopsto vo tekot na denot ni za zaspivanje ama koga noke se razbudi ako i ja dadam cuclata prodolzuva da spie.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Причини за непреспани ноќи
24.9.2009 15:06:32   
mis.
Што бидењето нее постојано туку само овие денови мора нешто да го мачи.Види може увото го боли,запчиња ли се, носето може да е уплашено или денот му бил исполнет па преку ден доживеаното ноќе повторно го преживејува.Моето откако се роди па до голем се будеше на секој саат.Бев ненаспана и уморна но откако му ја угасив столната ламба почна да спие во темница и почна да ја преспива ноќта.Ноќното будење му беше како лоша навика.Мој совет не давајте ништо за пиење додека спие ноќе освен вода се останато предизвикува зависност за будење и барање нешто да пие.Еве малото спиење но почна да се буди но јас не му давав ништо да пие освен вода.Знаев дека ако му дадам млеко или сок ќе се смири но издржав така едно 10 дена и сега спие може да си поплаче еднаш до два пати во ноќта по една две мин и сам си продолжува.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Причини за непреспани ноќи
2.11.2009 12:07:13   
Milicka
Ве молам ако знае некој да ми помогне!!! керка ми има три ипол месеци и никогас немала проблем со спиенјето навечер,ама последниве неколку дена не престанува да плаце во сон. Кога ке ја разбудам не и е нисто се смее, затоа не верувам дека ја боли несто,мислам дека се плаши во сон!! Дали знаете дали сонуваат толку мали деца или кај да се информирам ве молам некој нека ми одговори!!! Благодарам

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Причини за непреспани ноќи
2.11.2009 12:15:13   
mami
Миличка, не сонуваат туку преживуваат, се што им се случило во текот на денот, ноќе мозокот ги преработува информациите, значи он целиот ден си го повторува. истокако кај возрасните..
А инаку и мене Лука ми се буди последниве денови- никогаш така не правел, ем станува ем плаче дека му се спие...кој знае што му е..ке излезе некоја тројка кај и да еuser posted image user posted image

(Одговор на членот Milicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Причини за непреспани ноќи
2.11.2009 12:41:12   
mis.
Миличка не се секирај.Секое бебе има периоди кои не изненадуваат и ги сметаме како нешто не секојдневно.Мами е во праводетето го преживејува ноќе она што му се случило преку ден но може и да се рабори за скок во развојот Еве кликни овде има нешто пишувано за таа тема а јас ќе се потрудам да најдам уште информации.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Причини за непреспани ноќи
2.11.2009 13:00:47   
Maca25
И јас си имам деновиве проблем со Нина. Цела ноќ кенка, се буди, плаче, више не знам што. Синоќа едвај ја заспавме, и само што си легнавме јас и мм, таа во сон си седна во креветчето иодеднш си се потпре на оградата и си застана user posted image . Дојдов до неа и гледам дека спие. Ја легнав и после пола саат ете ја пак истото го прави, само што сга се разбуди и почна да плаче. Значи се разбуди во 12 и плачеше до 4. Ја нишкавме, и пеевме ама ништо непомогна. Кога се умори од плачење заспа. Јас сум денес зомби, а мм не знам како отиде на работа, сирот ненаспан. Не знам што и беше 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Причини за непреспани ноќи
2.11.2009 13:06:16   
mother 29
еј, а јас така 2 год...уфффффффф .јас знам како е многу добро па уште и на работа.ние уште немаме една цела проспиена нокuser posted image (мислам не е до толку со саати буден да е ,ама обавезно се буди по неколку пати и пак продолжува).до кога вака user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Причини за непреспани ноќи
2.11.2009 13:09:26   
profesorica
и ние сме исти со Дамјан, еве обавезно се буди ноќе неколку пати и кенка, плаче и сака до него да лежиш или сака да го кренеш во раце.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Причини за непреспани ноќи
2.11.2009 14:07:37   
Maca25
Јас не ја ставам да спие до нас, многу немирно спиеме и јас и мм, и затоа ја држам во раце и ја враќам о креветче. Еве ја и сега е кенкава и не сака да спие 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Причини за непреспани ноќи
2.11.2009 14:11:22   
mami
ке да е нешто во воздухот, сите деца што ги знам се деновиве екстра нервозни и не спијат убаво ноќе..којзнае што еuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Причини за непреспани ноќи
2.11.2009 14:16:26   
nadica
не тестираат до кога можеме ние без сон инаку тие па дента надокнадуваат (барем надица така прави) понекогашuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?